FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-05-14 11:33  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda ciekawie. Ja przy tej skali odpuszczam kołkowanie pokładu- uważam że nie powinno być widoczne- ale to zupełnie osobiste preferencje.

 
01-05-14 12:27  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja też kołkowanie odpuściłem. Delikatnie "nakłułem" tylko miejsca kołków wkładem ołówka automatycznego. Po przeszlifowaniu i polakierowaniu wyszło jak na załączonych obrazkach.

 
02-05-14 07:37  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Sezon grillowy w pełni to i koledze żeberka wyszły. ;-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
02-05-14 08:14  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ze z całym szacunkiem, ale żeberek nie ma raczej, tam gdzie je widać, to jest pierwsza warstwa jeszcze nie oklejona :) Chyba że dopatrzyłeś się czegoś co moim podwójnym oczom umknęło, a to też możliwe :)

Post zmieniony (07-09-14 11:12)

 
02-05-14 08:55  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Poszycie dennej części kadłuba od strony bakburty. O, na tym zdjęciu:
http://www.iv.pl/images/61974890933599108037.jpg

Czym chcesz to jeszcze oklejać? :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
02-05-14 09:28  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

No tak. To jest tylko ksero na zwykłym papierze, to nie jest poszycie właściwe. Planuję to okleić poszyciem właściwym, które jest podklejone dodatkowo kartonem 0,5 mm. Tam gdzie zauważyłeś - słusznie zresztą - żebra nakleiłem je żeby mieć rozeznanie czy trzymam się "klepek" poszycia włąściwego, które jak wspominałem rozcinam na pojedyncze paski ("deski").

Mam nadzieję że wątpliwości rozwiałem :)

Post zmieniony (02-05-14 09:29)

 
19-06-14 14:50  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzień dobry!
Budowa łupiny nie stanęła w miejscu. Zmagania z magisterką dobiegły końca więc w końcu bez różnych głupot na głowie mogę coś tam podłubać. Trochę czasu minęło, ale w międzyczasie zamknąłem temat Cromwella z MM w myśl mojej zasady klejenia dwóch rzeczy na raz :)

Ale i Wolf ruszył. Podsumowując dotychczasową pracę, jest trochę baboli, nie wszystko wyszło tak jak sobie założyłem, kilka wniosków na przyszłość już wysnułem, ale generalnie jestem zadowolony, jest ok, a frajda ogromna :) Shipyard wydaje modele naprawdę wymagające, na wysokim poziomie, trudne ale i efektowne moim zdaniem. A wygląda to aktualnie tak:



Zrobiłem statku kuper - ozdoby są z wycinanki, wzbogacone o klej coby je uwypuklić i umazane złotą konturówką - ale tak tylko trochę, żeby nie zamazać wzoru. Listwy ozdobne - czego na zdjęciach pewnie nie widać, są również nieco zapgrejdowane - naklejone zostały na każdą z nich dwie nitki, a następnie pomalowane na złoto. Wyszło całkiem przyjemnie.



No i na koniec jeszcze trochę "środka"



Fajerwerków nie ma. Wiem. Ale kto mówił że będą? :) Do następnego!

Post zmieniony (19-06-14 15:20)

 
02-07-14 12:50  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc dopiszę go tutaj. Mam do Was prośbę, być może ktoś ma też ten model i zechciałby podzielić się ze mną skanem strony, gdzie są części lawet... Nie zrobiłem uprzednio ksero, a lawety które popełniam nie podobają mi się i chcę spróbować wykonać je z balsy... Ale potrzebuję części. Z mojego egzemplarza są już pocięte i bym musiał kombinować ze skanerem itd, bądź projekt wymyślać... A może ktoś jednak ma i zechce się podzielić...

 
09-07-14 12:51  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Po zabaczeniu "Lexingtona" Patryk.K`a trochę odechciało się mi lepić moją łupinę... Ale co tam. Robię. Trochę dodłubałem, trochę spaprałem, ale i trochę wniosków wyciągnąłem. Całość na chwilę obecną wygląda tak:



Od ostatniego wpisu doszedł dziób i kolumienki "w środku", częściowo uzupełnione burty. Wszystko w "standardzie" z wycinanki.



Najwięcej do wiwatu dały mi lawety. Otóż, zrobione z wycinanki i pomalowane w ogóle mnie nie satysfakcjonowały. Myślę sobie, sam stateczek może i nie jest idealny i och i ach, no ale te lawety mu nie pomogą. Zdecydowałem że zrobię je z balsy i pomaluję bejcą. Nie są to lawety wycinankowe, a ksero z innego modelu, ale myślę że aż takiego grzechu nie ma. Z nowych jestem raczej zadowolony.



Post zmieniony (09-07-14 12:55)

 
09-07-14 15:31  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Nie marudź, bo marudzeniem daleko nie zajdziesz. ;-)
Bierz się w garść i buduj waść!

:-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024