FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-04-14 16:58  [R/G] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Za namową niektórych z Was postaram się kilka zdjęć z postępów budowy owej łódki zarzucić. Nie wiem czy dotrwam do końca żeby zamieszczać systematycznie zdjęcia, bo nigdy relacji żadnej na forum nie prowadziłem... Niemniej gwarantuję, że prędzej czy później - a raczej później ze względu na różne inne lubianki i (jeszcze tylko miesiąc) zmagania z magisterką - model będzie ukończony!!!

Co do samej wycinanki - jak to Shipyard wydana fantastycznie - zainteresowani znajdą na forum odpowiedni temat.:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=241244&t=241128

Model w moim wykonaniu nie spodziewam się aby strzelał fajerwerkami ale chciałbym w miarę moich możliwości ściśle trzymać się planów wycinankowych. Jeżeli mi się to uda, na pewno będę mógł być zadowolony, no ale to się okaże w przyszłości :)

Model będzie budowany w standardzie, za wyjątkiem pokładów, które wykonałem z balsy. Całość będzie malowana akrylami artystycznymi. Na pewno kupię jufersy, gdyż sam nie zrobię takichładnych jak te które zwykłem nabywać, a jeżeli model będzie ok to szkodaby go psuć słabo wyglądającymi jufersami... Zastanawiam się nad detalami ciętymi laserowo, ale to zobaczy się. Zresztą, w trakcie budowy może się jeszcze coś pozmieniać więc czas na kilka zdjęć:

szkielet (laserowy, dodany do wycinanki)

poszycie:

kilka detali:


Post zmieniony (05-05-15 15:49)

 
26-04-14 20:57  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Miło widzieć kolejnego budowniczego żaglowca. Nie wiem jak wygląda Twój pokład, ale zamiast balsy proponowałbym użyć forniru z brzozy, a na gretingi z olchy. A tak w ogóle to powodzenia i oby Ci nigdy nie zabrakło weny i ochoty do ukończenia modelu.

Pozdrawiam
Jarek

 
27-04-14 12:22  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a ja proponowałbym ponacinać linie i zostawić jak jest w wycinance. Pokład jest OK, wymaga tylko delikatnej waloryzacji. Chyba że zamierzach deskować i malować cały model, wtedy faktycznie trzeba zmienić pokład.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-04-14 21:24  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pokład już jest zrobiony, tylko zdjęć jeszcze nie ma :) Powiem tak. Rozważałem zostawienie oryginalnego, bo jest naprawdę fajnie zrobiony, ale po prostu podobają mi się pokłady z drewna - w moim przypadku z balsy. Z fornirem kiedyś pracowaliśmy, ale jakoś nie zaprzyjaźniliśmy się... Cały model nie będzie deskowany, będzie w standardzie, ale malowany. Myślę położyć ciut gęściejszą farbę żeby celowo zostały delikatne ślady pędzla, co stworzy imitację drewna - zobaczymy jak to wyjdzie. Bo burty tudzież część podwodna będą porozcinane na pojedyncze "deseczki", co spowoduje iż będą bardziej widoczne podziały desek. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 
27-04-14 22:35  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Pomyślałem, że głośno zastanowię się na forum. :-) Dlaczego osoby przystępujące do budowy okrętu żaglowego chcą podjąć się jego waloryzacji? Chciałbym to zrozumieć, ale nie mogę..., chociaż bardzo się staram. :-) Nie piszę tego ad personam, lecz ogólnie. Wychodzę z założenia, że nie podejmę się szeroko zakrojonej waloryzacji budowanego modelu, dopóki nie nauczę się idealnej obróbki kartonu, tj. wycinania, sklejania i retuszowania. Z modelu na model ciągle się rozwijam, ale wiem, że mogę osiągnąć jeszcze więcej. Może po prostu mój warsztat trąci myszką i nie nadąża za nieuchronnością jaką jest postęp?
Jak by nie patrzeć, na chwilę obecną mi to odpowiada. :-)

Tak czy inaczej koledze życzę powodzenia!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
27-04-14 22:50  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Z podobnego założenia wyszedłem, więc Wolfa chcę zrobić właśnie w standardzie - za wyjątkiem wspomnianego pokładu... Bo malowania nie zaliczam do jakiejś tam wielkiej waloryzacji :) Ja szukam swojej metody budowy żaglowców. Pierwszy - Bounty z MM: fornir plus malowanie. Później zaprezentowany Golden Hind - balsa plus bejcowanie. Bardzo lubię robić w papierze, więc zdecydowałem się na Wolfa - w moim przekonaniu w standardzie - tym bardziej, że Shipyard oferuje naprawdę znakomicie zaprojektowane modele, które faktycznie nie potrzebują jakiejś wielkiej waloryzacji (w zależności rzecz jasna kto czego oczekuje). Szukam metody budowy żaglowców - mojego ulubionego tematu, chcę zobaczyć, która najbardziej mi odpowiada, a celem tego jest rzecz jasna Victory - ale to odległa przyszłość :)

Post zmieniony (27-04-14 23:32)

 
28-04-14 11:28  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trzymam kciuki- będę śledzić postępy. Powodzenia.

 
28-04-14 23:05  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Przyłączam się do kibicowania.

Odpowiadając na pytanie Patryka - czasem waloryzuje się próbując poprawić wygląd modelu, gdy to co oferuje wycinanka w standardzie nam nie odpowiada. Na przykład pokłady potrafią być w kolorze kanarkowym, bądź np. różowym (starszy Smok z MM). Szansa że efekt po waloryzacji będzie lepszy niż standard jest wtedy bardzo duża, więc warto.
Pokładu Wolfa nie widziałem, ale zobaczymy jak kolega pokaże ten pokład z balsy.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
29-04-14 01:19  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja z kolei jak widze że mogę coś zrobić lepiej niż zaprojektowane to "pękam"- po prostu nie mogę wytrzymać żeby wtedy nie "poprawić". Wada charakteru.

 
01-05-14 09:48  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Czuję się wywołany do tablicy... :) W takim razie przedmiot dyskusji - pokład, Części skserowałem dwa razy, jednym egzemplarzem podkleiłem płat balsy, z którego wycinałem "deseczki", a następnie przykleiłem je na drugi egzemplarz ksero. Nie chciałem niszczyć oryginalnego, jeśli kiedyś będę chciał zrobić pokład w standardzie, będzie do treningu malowania.




A poniżej jeszcze proces oklejania kadłuba, złożone gretingi, trochę bloczków (bardzo TROCHĘ)




Więcej grzechów nie pamiętam, następny apdejt za czas jakiś! Dzięki wszystkim zainteresowanym!

Post zmieniony (19-06-14 14:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024