FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-04-14 16:56  [R/G] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam w mojej już kolejnej relacji,by na razie kontynuować zaczęte projekty nie mam chęci.
Ostatnio nad moim domem latają odrzutowce prawdopodobnie F-16 i śmigłowce Mi-24.Wzięło mnie na coś współczesnego.Na Mi-24 od hala jeszcze jestem za cienki.Więc na matę trafiła puma z GPMu.Mało jest relacji z tego śmigłowca dlatego postanowiłem założyć tę relację.Dziś byłem na kwalifikacji wojskowej wszystko poszło w miarę szybko ,oczywiście dostałem kategorię A.I było trochę czasu na posklejanie.Model jest dość ubogi szczególnie wnętrze jest całe szare,więc będę tam trochę dodawał co nieco od siebie.Na zewnątrz z poszyciem nie chcę kombinować by czegoś przypadkiem nie popsuć.Zapraszam do podglądania.


--

Post zmieniony (17-02-15 18:28)

 
02-04-14 19:54  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podglądam. Mam nadzieję, że złapiesz się za nic nowego dopóki nie skończysz Pumy. Otwory są strzępiaste. Trzeba je nasączyć Caponem i wygładzić na mokro igłą.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-04-14 14:41  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chętnie skorzystam z zaproszenia. Sam kiedyś planowałem ten model,ale po tym jak spaprałem Sokoła i kiowa Scout dałem sobie siana. Teraz tylko patrzę. Powodzenia.

ps; ciężko będzie Ci wrócić do tych niedokończonych prac. Znam to po sobie.

 
15-04-14 21:13  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam po przerwie,spowodowanej małym remontem pokoju.Przy okazji zrobiłem sobie kącik do produkcji modeli . Dziś mała aktualizacja,połączyłem segmenty.Zrobiłem fotele,ale jakoś chyba nie wyszły,okleiłem je wyschniętą wilgotną chusteczką,przed malowaniem jakoś wyglądały,impregnowałem je klejem,ale średnio wyszły.


--
Taki sobie modelarz :)

 
16-04-14 07:20  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podglądam relacje i jest ciekaw efektu finalnego.

Odnośnie kącika do produkcji modeli - chciałbym też mieć taki w domu, ale brak miejsca, i tak codziennie otwieranie kramiku i zamykanie. :)

 
16-04-14 10:05  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przeszlifuj fotele drobnym papierem ściernym i będzie dobrze. Fajny kącik. Plakat też. A ten żaglowiec na półce jest dokończony czy czeka na lepsze dni?

 
23-04-14 15:12  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam skończyłem przedział pilotów.Nie wiem jak zrobić oszklenie i okleić tą kabinę ponieważ nie ma tu części,takiej co folię nakleja się na część zewnętrzną i jest tak że:część zewnętrzna kolorowa,folia,i teraz powinna być jeszcze wewnętrzna.
I nie wiem czy mam odrysować czy tak zostawić.

i to te części powinny być jeszcze jeszcze od strony wewnętrznej.


--
Taki sobie modelarz :)

 
23-04-14 15:59  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja na twoim miejscu skserowałbym (czarno białe ksero) tę stronę i odpowiednie części nakleił na kartkę od bloku technicznego.

 
23-04-14 18:33  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

z tego co pamiętam model ten ma szare malowanie na "lewej stronie" części, podobnie jest z przedziałem towarowym/pasażerskim. w tym przypadku najwygodniej nakleić cześć na gotową kabinę, która w pewnym sensie będzie robić z formę/szkielet. pomysł z ksero też jest dobry i pozwala na uzyskanie warstwy zew i wew. z tym, że w tym przypadku dobrze było by skserować też część stanowiącą przedział za kabiną pilotów

 
02-05-14 15:01  Odp: [R] Śmigłowiec PUMA 1:33 GPM
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam,trochę się ruszyło,skończyłem wrzucanie pierdułek do środka i teraz będę się brał za oklejanie i się strasznie tego boję jak wyjdzie.Na rysunkach montażowych nie ma zaznaczonej części 29 gdzie ma przyjść,ale ze zdjęć śmigłowca zauważyłem że są to ławeczki składane,jak okleję przedział transportowy poszyciem to spróbuję je tam jeszcze wcisnąć.
Rodrus ten żaglowiec jest z plastiku i czeka na lepsze dni,jakoś do plastiku mnie nie ciągnie.


--
Taki sobie modelarz :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024