FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-04-14 01:08  Odp: [Relacja] Parowóz wąskotorowy Tx4 wyd Angraf
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Spróbuj zainteresować się tym: http://scalemodeldb.com/paint za ten obrazek można podstawić swój albo wskazany adres z sieci i wtedy wybierasz z niego.

PS wychodzi ze humbrol 80 lub 86 jeśli nie palnąłem się co do rysunku

Post zmieniony (06-04-14 01:22)

 
06-04-14 09:41  Odp: [Relacja] Parowóz wąskotorowy Tx4 wyd Angraf
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Odnośnie malowania, to powierzchnie zielone były w rzeczywistości oliwkowe zielone , coś jak pojazdy wojskowe, taki kolor uzyskuje się mieszając farbę Orzech z czarną aż do zadowalającego efektu.
Po prostu do farby orzechowej(można ją zrobić mieszając żółtą z brązową) dolewamy trochę czarnej i mieszamy i tak do skutku .
edit:
ten kolor widać na 2 i 4 zdjęciu z podanego linku (choć na 4 zdjęciu parowóz jest już prawie czarny od brudu i ropowania), zdjęcia od 5 w dół są malowaniami muzealnymi a więc nie maja nic wspólnego z rzeczywistością.

Ja bym raczej wybrał ten kolor:


tu przyklad na modelu:


Post zmieniony (06-04-14 09:52)

 
06-04-14 13:39  Odp: [Relacja] Parowóz wąskotorowy Tx4 wyd Angraf
Pavel_Grimmen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Dzięki za pomoc, poszukam farby w tym kolorze albo zmieszam kilka żeby uzyskać taki efekt. A i strona na przyszłość się przyda.
Pozdrawiam

 
18-04-14 09:33  Odp: [Relacja] Parowóz wąskotorowy Tx4 wyd Angraf
Pavel_Grimmen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Kolejna porcja zdjęć z produkcji parowozu, niezbyt dobre oświetlenie spowodowało to że kolor który wybrałem do malowania budki i zbiorników jest w rzeczywistości bardziej zielony niż na zdjęciach.



Pozdrawiam.

 
18-12-16 15:50  Odp: [Relacja/Galeria] Parowóz wąskotorowy Tx4 wyd Angraf
Pavel_Grimmen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Dzień dobry i witam po 2 i pół roku. Model tego parowozu był skończony już ze 2 lata temu ale różne okoliczności odwodziły mnie od publikacji finalnej galerii. Parowozik sklejało się przyjemnie z tego co pamiętam:P Jedyne czego mu jeszcze brakuje to kilku tabliczek z nazwa na bokach ale to się nadrobi jak skończę moją obecną sklejankę czyli Cn2t Las. Podstawkę również mam w planie. Zdjęcia jakością i oświetleniem nie powalają ale zimowy czas nastał więc tylko sztuczne oświetlenie wchodzi w grę. Pozdrawiam.



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024