FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
19-05-14 20:10  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Postępów w budowie dowody fotograficzne...Oprócz wspomnianych końcówek doszły chłodnice podskrzydłowe, oklejki przykadłubowe oraz kilka drobnych elementów. Wszystkie części wykonane w oryginale z cienkiej blachy, na przykład oklejki skrzydło - kadłub, staram się na krawędziach "pocienkować"...Model na razie jeszcze bez retuszu.

Chłodnice :




Zbliżenie na oklejki:




I widok ogólny Messerka na chwilę obecną:



--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
20-05-14 07:24  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Patrząc na zdjęcia widzę, że nie przejmujesz się jakimiś drobnymi niedoróbkami i po prostu szlifujesz to, co można. Musisz być naprawdę dobry w dobieraniu farb do retuszu, bo widziałem Twoje gotowe modele i nic tam nie widać. Ja robię tak samo jak Ty, ale nie zawsze uda mi sie tak dobrze wyretuszować model. Jak już dojdziesz do tego etapu, to napisz coś więcej. Jestem ciekaw czy używasz gotowych kolorów, czy mieszasz, żeby uzyskać odpowiedni odcień.

--
Pozdrawiam!

 
20-05-14 08:05  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Uwielbiam Twoje modelarstwo i to co pisze Jasiek tez mnie zawsze zastanawialo. Mi nigdy nie wychodzi dobor farby idealnie.
W pozniejszym etapie przy podwoziu bedziesz robil kola z wycinanki czy posluzysz sie gotowym elementem zywicznym? Polecam te kola w ofercie AH, wygladaja znacznie lepiej niz te z wycinanki. Mozna rowniez zastosowac to:
http://www.mojehobby.pl/products/Bf-109F-wheels-masks-TRU.html

Przepraszam za brak polskich znakow

pozdrawiam

 
20-05-14 20:08  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Piotrze, w tym akurat modelu staram się wykonać z kartonu maksymalnie dużo, więc żywica odpada. Może w kolejnym Mesiu? Myślałem o F-2 z makietą silnika od Alina - pożyjemy, zobaczymy ;) Jasiek, jeśli chodzi o retusz i dobór koloru, zapraszam do odwiedzenia mojej starej relacji z budowy Ki-43:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=113109&t=113109&filtr=0&page=1


Dziś powstały z grubsza wlot powietrza z filtrem oraz kołpak śmigła:



--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
21-05-14 07:57  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Marcin no Twoj model Twoj wobor, jednak posiadam ten model z kolami zywicznymi z firmy Eduard Brassin (wieczorem zrobie fotke to pokaze) i kola wygladaja o niebo lepiej od wycinankowych. No i nie bedziesz musial przemalowywac felgi (w modelu RLM66 a w rzeczywistosci byla czarna). Takze namawiam, zebys przemyslal ta kwestie. A i kolko ogonowe w zywicy ma bardzo ciekawa felge ktora w kartonie wyglada slabo.

Czekam na kolejne postepy w pracy :)

 
21-05-14 10:58  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Widziałem te felgi - faktycznie są świetne ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-05-14 19:48  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Niedzielny plan minimum wykonany :) Powstały celownik oraz osłona kabiny. W wiatrochronie zaślepiłem prawe okienko i wstawiłem otwór na flary sygnałowe, natomiast osłona wzbogaciła się o odsuwane w oryginale szyby... Na ostatniej fotce osłona przyłożona bez kleju do kadłuba - nie mogłem się powstrzymać, choć retusz jeszcze niepełny.




--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
25-05-14 21:14  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witaj Marcinie ! Relacja Twoja jest radością moich oczu ,powala również merytoryczne podejście do zagadnienia . Zawsze mówiłem ze model jest tym trudniejszy im więcej posiada się dokumentacji , planów , zdjęć . Jednak najbardziej czekam na Twój fantastyczny retusz i mam nadzieję że zaprezentyjesz go nam ze szczegółami . Będę siedział jak uczniak w pierwszej ławce i łykał nauke mistrza . Retusz zawsze był moją piętą Achillesową i mimo tylu lat zabawy modelarskiej ciągle mam z tym problemy .

Pozdrawiam i czekam na więcej .


Jańcio



HEY HEY !

--

Post zmieniony (25-05-14 21:18)

 
26-05-14 20:12  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Oszklenie kabiny przyklejone. I choć w planie było wycięcie i zamocowanie osłony jako otwartej, chyba pozostawię ją zamkniętą...



--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024