FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
01-05-14 17:06  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam!
Budowa troszeczkę ostatnio zwolniła m.in. przez Mistrzostwa Świata w snookera i przez moje biegowe harce :-) Tutaj na biegu na (prawie) 10 km w Justynowie, koło kolegi Wojtusia :-)

Skrzydła
Ze skrzydeł jestem zadowolony, z końcówkami też sobie w miarę poradziłem. Wklejając mocowanie pod golenie podwozia w lewym skrzydle użyłem SG. W wyniku tego powstała plama :-/ Najgorsze jest to, że wcześniej zrobiłem próbę na arkuszu z częściami i nie powstało mi żadne przebarwienie. Na drugim skrzydle użyłem starego dobrego wikolu.

Rzut oka na całość:
Myślałem, że będzie mniejszy.

Chłodnica oleju

Nawet w miarę się to złożyło. Chłodnica posiada na razie częściowy retusz. "Kratownicę" z przodu myślę że wykonam sam, z większą ilością pionowych przegródek.







______


Karton jest dobry, ale cienki. Postanowiłem podkleić w celu usztywnienia i muszę powiedzieć że sprawdziło się :-)
Kadłuba nie podklejałem i ostatni segment (największy) kadłuba miejscami się trochę pozapadał. Zniwelowałem to prawie do zera napychając do środka segmentu watę kosmetyczną :-)
______

Do następnego :-)

--

Post zmieniony (03-10-19 15:58)

 
01-05-14 18:24  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model ładnie klejony,czysto. Ale kolorystyka MM daje wiele do życzenia. I te grube czarne linie. Ja bym napisał skargę do MM.

 
12-06-14 19:45  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam po ponad miesięcznej przerwie. Trzeba go w końcu skończyć, bo następne już czekają w kolejce i się niecierpliwią :-)
Z góry przepraszam za niektóre zdjęcia, na których ostrość się trochę rozjechała.

Przejście kadłub- skrzydło
Wyszło jak na mnie normalnie (tzn. mogło być lepiej). Tylne części wymagały lekkiego docięcia na styku z krawędziami spływu.

Chłodnica oleju
Wyszła trochę krzywo. W każdej płaszczyźnie jest trochę nie równo. Żaluzje są trochę pokrzywione i powstały na nich lekkie grudki od super glue. Aby tak bardzo nie szpeciła, wsunąłem ją trochę do środka.

Wydech
Tutaj bez problemowo, są trochę zmienione w stosunku do wycinanki.

Wlot powietrza

Bez większych problemów :-)

Rada nadzorcza Bedońskiej Wytwórni Samolotów Kartonowych postanowiła, że HIEN będzie wykonany w "locie", a co za tym idzie nie będę wykonywał wysuniętego podwozia.

Szkoda, że pokrywy są trochę za małe w stosunku nadruku na skrzydłach.
















Z trudniejszych elementów pozostały jeszcze tylko osłona kabiny i kołpak.
Do następnego (mam nadzieję, że za parę dni) :-)

--

Post zmieniony (03-10-19 16:00)

 
12-06-14 22:50  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Masz rekę do tych staruszków , nie widać jaki to upierdliwy karton.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
01-07-14 19:15  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam w ostatniej aktualizacji przed galerią :-)

Osłona kabiny
Zmęczyła mnie ta kabina i to bardzo. Było dużo docinania, aby w miarę spasować wiatrochron z osłoną. Najgorzej wyszło połączenie wiatrochronu z kadłubem, oj sporo wikolu upłynęło aby to jakoś wyglądało. Na zdjęciach zobaczyłem, że muszę jeszcze tu i ówdzie podmalować.

Wydech
Wyszedł w miarę dobrze.

Kołpak ze śmigłem
Jest to najlepsza kopułka jaką skleiłem :-)

Przymierzając kołpak do kadłuba wyszedł mały babol. Na rysunku montażowym jest wyraźnie ukazana krawędź w tym miejscu
Tyle, że u mnie ta krawędź wyszła o wiele za duża. Wyciąłem więc krążek z tektury i oszlifowałem. Wyszło fajnie, tylko że nie mogę za bardzo dobrać zielonego koloru (w końcu się uda :-))

Powierzchnie styku na kołpaku i na kadłubie pokryłem kalką techniczną, aby zmniejszyć tarcie i uzyskać taki efekt dmuchając w śmigło :-)

I na koniec dysza Venturiego, jak ja lubię kleić takie elementy ;-)






















Jeszcze tylko parę elementów i koniec (nareszcie)
Do zobaczenia w galerii :-)

--

Post zmieniony (03-10-19 16:03)

 
01-07-14 19:26  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jednak kilka lat temu zupełnie inaczej się projektowało... Kołpaczek wyszedł wielce zacny, rzeczywiście, kabinka też dodała smaczku modelowi. Wszystko jest bardzo fajnie, gdyby jeszcze tylko projektant miał cieńszy rapidograf do linii konturowych...

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-07-14 21:06  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dajesz radę! Klejenie takich staroci wymaga niezłych umiejętności.
Ale z tą "krawędzią" na styku kołpaka i kadłuba, o której wspominasz cytując rysunek z wycinanki, to wydaje mi się,że "nadinterpretowałeś"...
Według mnie ten podwójny okrąg na rysunku odwzorowuje tylko dwa elementy z którego składa się kołpak...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-07-14 21:14  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z tego opracowania ciężko wyciągnąć coś więcej, dla mnie spoko model. Dawne opracowania to z reguły grube krechy. Kolory też pewnie są przypadkowe, taki urok dawnych lat.

 
02-07-14 09:00  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 "Hien"- Mały Modelarz 9/1993
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Czy wycinałeś w środkowej części szkieletu kabiny takie małe "wstawki"?
Bo widzę, że się to rozjechało i tył osłony oklapł na kadłub. "Ściągnięcie" tej części tak jak projekt przewiduje powinno to zniwelować. Przynajmiej ja tak miałem.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
05-07-14 18:55  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam.
MARIUSZ masz rację, część kołpaka na której osadzone są łopaty śmigieł ma kształt ściętego stożka, wiec patrząc od góry widzimy 2 okręgi. Dopiero teraz sobie to uświadomiłem, ale:
-oglądając zdjęcia tutaj widać krawędź,
-pamiętam też że mierzyłem wręgę nr 1 i wręgę od kołpaka i ta druga była troszeczkę mniejsza.

Dixie sam wiesz, że osłona kabiny w tym modelu to temat rzeka :-) Na każdym rysunku wygląda ona inaczej. W wycinance element od oszklenia posiada rozcięcie, aby po sklejeniu osłona była lekko wygięta.
Najpierw miałem tłoczyć, zrobiłem nawet kopyto, ale miałem za mało gipsu i po wyschnięciu po prostu się rozpadło. Następnie próbowałem zrobić to z folii, ale nie potrafiłem tego skleić. Więc postanowiłem skleić to z elementu rozkładalnego na płaszczyźnie (bez rozcięcia), dlatego ramki też nie rozcinałem. Te "wstawki" po prostu zamalowałem.

--

Post zmieniony (05-07-14 19:02)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024