FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-04-14 20:59  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skoro są błędy w opracowaniu wnętrza, a wiem, że są, bo sklejając przedział radiowy natrafiłem na nie, to należy przypuszczać, że z przedziałem silnikowym może być to samo. Na Papermodels jest prowadzona relacja w której wychwycono dużo więcej baboli.

--
Pozdrawiam!

 
15-04-14 22:51  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
AWOT   

Ostoja, ja tam się nie obrażę ;-) Będę się przyglądał i wyciągał wnioski a później konsekwencje ;-)

--

AWOT

 
15-04-14 23:50  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Żeby była jasność, model nie jest zły. Ma pewne niedociągnięcia, które trochę irytują przy budowie, a których pewnie by nie było, gdyby został dokładnie przetestowany. Po za tym, trudno jest znaleźć na rynku model opracowany bezbłędnie, dlatego przymykam trochę oko na te niedociągnięcia. Jeżeli ogólna bryła modelu jest bez zarzutu, a wygląda na to, że jest, to z resztą sobie poradzę.

--
Pozdrawiam!

 
16-04-14 10:00  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jasiek napisał:
"... z resztą sobie poradzę..."
I tak mi mów!
A teraz fotki! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-04-14 22:45  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
AWOT   

Jasiek, żeby była jasność, nie mam do Ciebie pretensji i przyjmuję z pokorą słowa krytyki. Dzięki Twojej relacji będę mógł wprowadzić w modelu niezbędne poprawki.
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg relacji.

--

AWOT

 
27-04-14 13:57  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Prawie skończyłem wyposażenie kabiny pilota. Zostały tylko drobiazgi, które mogę dokleić dopiero po oklejeniu kabiny burtami. Ale zanim zamknę ten przedział muszę jeszcze zrobić kadłubowe karabiny. Nie zastosuję tutaj uproszczenia, bo są one dosyć dobrze widoczne, pomimo tego, że są częściowo schowane pod poszyciem kadłuba, więc zrobię ich pełną wersję. W obrębie kabiny pilota nie miałem problemów ze spasowaniem części. Nie przestraszcie się mojego pomazanego retuszu na burtach. Zawsze tak robię, jeśli wiem, że później nie będzie nic widać :)



--
Pozdrawiam!

 
27-04-14 15:59  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Piękna, precyzyjna, z naciskiem na "precyzyjna", robótka. Super. Czekam na ciąg dalszy...

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
27-04-14 17:25  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cały czas trzymam kciuki, dlatego tak mi niesporo idzie z GIL'em. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-04-14 18:34  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No wnętrze robi wrażenie, już sobie wyobrażam jak to będzie na koniec wyglądało.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-05-14 12:23  Odp: [Relacja] Kawasaki Ki-61 I Hien - Hei 1/33 Model Hobby
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Nie wiem jak u Was, ale w Łodzi pogoda nie rozpieszcza, dlatego majówke spędzam nad modelem :) Przyszedł czas na oklejenie kabiny pilota. Wewnętrzne burty przykleiłem do poszycia zewnętrznego i dopiero wtedy okleiłem kabinę. Nie wiem czy to dobry sposób, ale mnie się udało, a po za tym miałem pewność, że nic mi się nie rozejdzie przy oklejaniu poszyciem zewnętrznym. Zapomniałem dodać, że wkleiłem najpierw imitacje karabinów i dodałem trochę kabelków przy tablicy przyrządów. Szablon z zaznaczonymi punktami mocowania uzbrojenia jest lustrzanym odbiciem tego, co powinno być w rzeczywistości. Ja wyciąłem sobie w nim skalpelem miejsca mocowania i odwróciłem go na druga stronę i dopiero wtedy zaznaczyłem gdzie powinny być przyklejone karabiny. Następnie przykleiłem przód kadłuba. Między wylotami kadłubowych karabinów zrobiła mi się mała zmarszczka, której wcześniej nie było. Na razie nie udało mi się jej zlikwidować. Chyba będę musiał z tym jakoś żyć :) Później dokleiłem tył kadłuba. Łączenia z lewej strony wyszły mi gorzej. Trzeba będzie tam intensywniej popracować nad retuszem. Kabinki na razie nie mam, muszę zamówić. To co mogłem podkleiłem we własnym zakresie. Kończąc ten etap budowy jestem zadowolony, że udało mi się upchać to wypasione wnętrze do kadłuba i jakoś to wygląda, chociaż szału nie ma i zawsze mogło być lepiej.



--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024