FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
05-05-14 12:47  Odp: [R] Santa Leocadia
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak, cały okręt będzie nosił ślady eksploatacji. Co do tego czy to mocno zużyty czy nie- to już kwestia na leniwe rozmowy przy piwie. Moim zdaniem jednostka mogłaby tak wyglądać już po roku użytkowania, tym bardziej, że to było trochę w myśl zasady "im wyżej tym bardziej zadbane". W czasie służby czyszczenie dna i niższych partii burt było bardzo utrudnione i- w gruncie rzeczy- pozbawione sensu, a jak szybko nawet na współczesnym kadłubie pojawiają się ślady soli, rdzy, blaknięcia farby na słońcu wie chyba każdy.

Próbowałem dziś z zaciekami soli i CHYBA trochę przesadziłem. Poza tym muszę się (znowu) wybrać do sklepu po jakiś jasny oliwkowy "na glony", bo mam tylko wściekłe zielenie.

https://lh4.googleusercontent.com/-FBbLyOVL6V0/U2dqUOVgHsI/AAAAAAAAq7Q/Yzq0qKGfKqA/w1167-h875-no/100_2056.JPG

A- odbojnice jeszcze nie "przybite", także tego regionu nie "postarzam".

EDIT: Pomyśleć, że gdybym wcześniej doszły lufy dział już dawno zamknąłbym pokład i model byłby "w standardzie" :)

Post zmieniony (07-05-14 13:55)

 
05-05-14 13:04  Odp: [R] Santa Leocadia
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sceptycznie podchodziłem do tego typu waloryzacji, ale muszę przyznać, że u Ciebie wygląda to obiecująco.

 
06-05-14 01:35  Odp: [R] Santa Leocadia
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wiem czy komuś z koleżeństwa się przyda, ale może...

Citadel (czyli Games Workshop) zmienił swoją paletę farb, wprowadzają podział na:

- base (generalnie: podkłady, dobrze kryją przy cienkiej warstwie)
- layer (rzadsze niż base, do nadawania kolorów; ciągle bardzo dobre krycie)
- glaze (czyli po ludzku- wash'e; wpływają w szczeliny i uwypuklają detal)- w moim przypadku najbardziej użyteczny jest ciemny brąz czyli agrax earthshade
- texture (farby z dodatkiem różnego rodzaju drobnych wypełniaczy nadające fakturę)- z tych testuję właśnie lustrian undergrowth, zgniło-zielony, z czymś w rodzaju drobnego piasku (?), idealny do mchu i innych tego rodzaju... glonów
- technical (do efektów specjalnych)- tu świetne okazały się:

-agrellan earth (po wyschnięciu pojawiają się mikropęknięcia imitujące coś w rodzaju popękanego błota)
-typhus corrosion ("postarzacz" powierzchni- coś pomiędzy kurzem/ olejem a patyną- u mnie widoczny na czarnych "deskach")
- nurgle's rot (w kolorze zielonych oliwek, ze sporym połyskiem- spróbuję pokazać na glonach)

Ostatnia kategoria z tych które przetestowałem- dry (bardzo gęste, do dry- brushowania)

- praxetti white- biały, fajne zacieki z soli, ale tez i rozjaśnienia
-ryza rust- pomarańczowa rdza

Ich strona:
http://www.games-workshop.com/en-PL/Painting-Modelling?N=102341+4294966611&Nu=product.repositoryId&qty=12&sorting=phl

Moje zupełnie prywatne zdanie ? Jedne z lepszych farb na rynku. Kolory co prawda bez określeń FS i z absurdalnymi nazwami, ale w przypadku żaglowców nijak to nie przeszkadza, spokojnie można coś dobrać. Cena w sklepie hobbystycznym- 11-13 złotych za pojemniczek.

A co do Leokadii- pod wpływem naszej rozmowy zdecydowałem że zrezygnuję z czerwieni i pomaluję fregatę zgodnie z regulaminem. Kremowy podkład, "napuszczone" tuszem podziały między deskami, na to warstwa zółci. Jakiś... tydzień na jedną burtę jak sadzę

https://lh3.googleusercontent.com/-tLvxGdpC2UQ/U2gfNisSEEI/AAAAAAAAq8Y/q-atif6xJfs/w1167-h875-no/100_2063.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-u-li_v8MAeA/U2gei_8dIdI/AAAAAAAAq8Q/HNq7kY4G_3c/w656-h875-no/WP_002767.jpg

Post zmieniony (06-05-14 01:35)

 
06-05-14 05:07  Odp: [R] Santa Leocadia
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Masz Ty cierpliwość. :-)
Mam nadzieję, że wszystkie Twoje trudy model wynagrodzi pięknym wyglądem.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
07-05-14 13:54  Odp: [R] Santa Leocadia
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Też mam taką nadzieję, a co wyjdzie- zobaczymy. W najgorszym razie stracę trochę kartonu (i dobrej samooceny) :)

Przemalowana burta z początkiem "brudów". Muszę teraz dry brushem trochę rozbielić tę żółć bo wyszła ciut za ostra.

 
07-05-14 15:49  Odp: [R] Santa Leocadia
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kontrast jest rzeczywiście spory ale z drugiej strony przyciąga oko. Ja bym się zastanowił nad stonowaniem tej żółci.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-05-14 17:25  Odp: [R] Santa Leocadia
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak kadłub obrośnięty to i żółte dechy wyblakłe od słońca i morskiej wody. Na takiej jasnej burcie ładnie wyjdą zacieki i zabrudzenia, otarcia itd.

 
21-05-14 16:19  Odp: [R] Santa Leocadia
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wreszcie wydrukowali sześciofuntówki.

 
21-05-14 16:28  Odp: [R] Santa Leocadia
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wreszcie ? Czyli, jednym słowem to tylko kwestia czasu a modelarstwo zamieni się w składactwo (?) ;-)

 
21-05-14 16:39  Odp: [R] Santa Leocadia
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A to już pytanie o to, co jest dla każdego celem modelarstwa. Dla mnie- po pierwsze możliwie wierne odzwierciedlenie wyglądu jednostki, przy użyciu wszystkich dostępnych metod, po drugie- czerpanie z tego przyjemności. Jeśli dla kogoś to "składactwo"- to jego problem, nie mój, z pewnością nie będę się kłócił.

PS. To nie foch oczywiście- jak zwykle po prostu gadamy sobie przy piwie i nie zawsze musimy się zgadzać, to normalne.

Post zmieniony (21-05-14 16:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024