FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-04-14 09:48  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ostoja, moim zamierzeniem była możliwość swobodnego montażu i demontażu dźwigarów zewnętrznych. Wydaje mi się, że przedstawione rozwiązanie jest optymalne. Gdybym chciał zachować pełną wysokość dźwigara na łączeniu z dźwigarem centropłata musiałbym je razem skleić teraz. A to wymagałoby operowaniem modelem o rozpiętości skrzydeł ok. 52 cm podczas następnych prac. Aby swobodnie wsuwać i wysuwać taki dźwigar trzeba by rozciąć żeberko końcowe centropłata, a tego nie chciałem robić. Poza tym, nie uzyskałbym "kieszonki" determinującej wznios płata skrzydła. Co do osłabienia - i tak w miejscu, gdzie zaczyna się "pocienienie" będzie żeberko końcowe płata, więc i szczelina na pół wysokości dźwigara, która w taki sam sposób osłabi element. W miejscu pocienienia dźwigar jest nasączony SG, powinien wytrzymać. A w trakcie ostatecznego montażu zostanie wklejony w gniazdo tym samym jakby "odzyska" pierwotną wysokość.
Wg mnie jest OK.

Pozdrawiam,
Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
12-04-14 11:56  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podobnie miałem w Bocianie, autor zaprojektował nacięcia w dźwigarach i żeberkach by to razem złożyć. Dźwigara nie naciąłem a żeberka przeciąłem i wkleiłem na styk do dźwigarów. Dzięki temu przy robieniu zdjęć "w locie" mogłem trzymać cały model za końcówkę skrzydła. Nic się nie "rozlazło". :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-04-14 13:29  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Myślę, że oba sposoby są skuteczne. Ja jednak ze swoim nie zaryzykuję tego trzymania za koniec skrzydła (chyba, że pod odpowiednim kątem... ), m.in. dlatego, że waga samego modelu będzie chyba większa. Dzięki za uwagi.
Pozdrawiam,
Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
17-04-14 23:51  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam po krótkiej przerwie. Praca, częściowo w delegacji nie służy klejeniu. W międzyczasie (muszę się pochwalić) udało mi się nie spaść z roweru podczas maratonu MTB w Miękini k/Wrocławia i to na dystansie "mega". Fajnie było.
Ale wracając do sedna. Przykleiłem poszycia centropłata i właśnie zauważyłem, że wcześniej udało mi się nieźle ubrudzić spód samolotu. Może ktoś ma skuteczny sposób na pozbycie się plam po taśmie klejącej, której użyłem podczas klejenia segmentów ? Pomysł z odcięciem oprofilowania połączenia skrzydło-kadłub (spód), moim zdaniem sprawdził się. Przyklejając element osobno można było spokojnie zamaskować połączenie.



Rozpoczęło się klejenie gondol silników. Z relacji odnalezionej na forum naszych sąsiadów wynika, że znowu trzeba będzie wprowadzić kilka korekt. Na razie nie jest źle. Na ostatnich fotkach przymiarka na sucho.



Mam nadzieję przez te kilka wolnych dni trochę podgonić robótkę...

Pozdro, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
18-04-14 09:00  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ładnie idzie. Nie wiem co to za taśma była. Spróbuj nasączyć wacik na patyczku higienicznym rozpuszczalnikiem nitro i delikatnie przetrzeć, tylko ostrożnie, bo czasem lubi się rozmazać.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-04-14 21:18  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Dochodzę do wniosku, że butapren nie jest dla mnie... Upaprałem strasznie poszycie, co szczególnie widoczne jest na dolnej części (niebieskiej) poszycia. Szczęśliwie kamuflaż maskuje niedociągnięcia na "białych" fragmentach i łączeniach.
A tak poza tym: pół dnia klejenia (między zdejmowaniem i wieszaniem firanek itp.) i tylko dwa raz dwa segmenty gondol...



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-04-14 21:41  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
coś trzeba dokleić... Mam nadzieję, że największe kłopoty z gondolami silników mam za sobą.
Na początek doszło poszycie wnęk podwozia i po przymierzeniu na sucho okazało się, że całkiem przyzwoicie spasowują się z poszyciem centropłata:



Ale nie do końca. Jedno z żeber gondoli wypada w miejscu gdzie jest "narysowany" otwór na koło podwozia. To nie wszystko. Ta wręga okazuje się za szeroka w stosunku do zaznaczonych linii pod gondole na poszyciu. Można by to zbagatelizować, ale ta szerokość determinuje przebieg poszycia luków bombowych, które trudno byłoby spasować ze spodami luków. Wręgi zostały zwężone o ok. 2 mm. Autor zapomniał również o elementach zakrywających boki wnęk na lotki. Dorobiłem.



Po przyklejeniu gondol okazało się, że nie do końca zgrywają się krawędzie poszycia luków z krawędziami spodów i trzeba zrobić małe wstawki. Trochę chciałem też poprawić tę "wnękę" na koło. Myślę, że generalnie efekt jest zadowalający.



Trzeba będzie jakoś zamaskować te sklejki widoczne wewnątrz luków i wnęk podwozia. Wycinanka nie przewiduje wewnętrznego poszycia. A propos wycinanki: mam wrażenie, że niektóre części zostały dodrukowane na wolnych polach po jakiejś korekcie. Kolor tych dodrukowanych elementów nijak ma się do całości...



Do następnego...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-04-14 09:35  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

W święta nie próżnowałeś, te dodruki to rzeczywiście jakaś pomyłka

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-04-14 23:55  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam, "Peszka" wzbogaciła się o kilka elementów:
W lukach bombowych doszły elementy do podwieszenia bomb. Wreszcie dokleiłem oprofilowanie stateczników poziomych.
Przy wklejaniu oprofilowania skrzydło-kadłub okazało się, że elementy są za krótkie (symetrycznie) i trzeba to było uzupełnić i podmalować. Dopiero wtedy zauważyłem, że kolorystyka oprofilowania jest zupełnie z innej bajki...



Potem zająłem się częścią nosową kadłuba. Wręga "D" oraz podłoga kabiny są w poważnym konflikcie. Coś trzeba przeciąć - zdecydowałem podłogę, żeby wręga usztywniała poszycie aż do luku wejściowego. Kolejne dwie wręgi - tę na linijce oraz pod tablicę przyrządów szlifowałem dobrą godzinę. Ale ostatecznie spasowała się nawet z żeberkami oszklenia w płaskim, spodnim fragmentem nosa. Nie spasowały się natomiast w dwóch sąsiednich segmentach wycięcia pod kabinę. Mam nadzieję, że owiewką da się to zamaskować...



Pozdro, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-04-14 00:12  Odp: [R] Petlakov Pe-3 (Bumażnoje Modelirowanie nr 4), skala 1:33
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Reasumując z tego co dotychczas wyczytałem model jest nie tylko niedopracowany pod względem ''pasowalności'' i rozmieszczenia części, ale i kolorów?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024