FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
08-08-14 12:22  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ech, wstyd się przyznać, ale strzeliłem "byka" i niezamierzenie wprowadziłem Cię w błąd. Tak to jest jak się człowiek śpieszy i nie sprawdzi "czy aby na pewno"... :( Nie mogąc znaleźć zdjęć spardeku działowego sięgnąłem po plany modelarskie, i okazało się, ze się mylę, tak więc przepraszam.
Na pocieszenie podam, że znalazłem inną rzecz, którą można by poprawić, w tym samym rejonie, oto ona ;)


--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
09-08-14 12:02  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Ramm - dzięki za info.
Forest - spoko :) Nie wiem, czy uda mi się coś zrobić z tymi wzmocnieniami od dołu - chyba je dość solidnie przykleiłem i oderwanie może być problematyczne, nie mówiąc już o konieczności manewrowania całą nadbudówką i jej odwracania. Chyba zostawię to jak jest, ale dzięki za sugestię.

 
09-08-14 13:47  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie ma za co :)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
14-09-14 16:21  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

No i po wakacjach. Odpocząłem od komputera, przeczytałem parę książek, po 3 tygodniach wróciłem i powoli się wziąłem do klejenia, czego efektem jest nadbudówka rufowa.

Bryła konstrukcji była bezproblemowa:

Najtrudniejszą częścią była antena na maszcie. W mojej wersji składa się z 18 kawałków drutu (zaczynam rozumieć sens elementów fototrawionych, choć budowa tego czegoś zajęła mi tylko koło 2,5 godziny). Jest trochę krzywa, ale i tak jestem zadowolony. Czy ktoś może mnie oświecić, co to tak właściwie za urządzenie? Oglądałem zdjęcia standardowych radarów i innych urządzeń RN i nie znalazłem nic co by przypominało ten wichajster:


Na koniec całość, wszystkie pudełka, drabinki z poręczami, kominy itp:


Poręcze wyszły mi już lepiej i tworzę je w miarę szybko, myślę, że będę je robić standardowo między pokładem i nadbudówkami. Z tego co wypatrzyłem na zdjęciach i planach różnych jednostek tam występowały prawie zawsze, natomiast nie widziałem ich przy drabinkach biegnących na maszty.

Teraz czas przykleić to wszystko do pokładu, uzupełnić drobnicę, zrobić wyposażenie dziobu i rufy.

Post zmieniony (08-08-17 21:48)

 
14-09-14 18:39  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tu masz co nieco o takiej antenie. Czy to ta sama to nie wiem ale wyglada podobnie
http://jproc.ca/rrp/fh3.html

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-09-14 17:31  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki za info o antenie.

Poustawiałem to wszystko na pokładzie, razem z różnymi pudełkami oraz wyposażeniem dziobu i rufy. Od siebie dodałem osłony po bokach na wysokości wieży A (widziałem je na chyba 2 zdjęciach Pioruna i kilkunastu jego bliźniaków). Stwierdziłem też, że tym razem spróbuję wykonać bomby głębinowe z wycinanki, wyszły całkiem OK. Zrobiłem też szafki z flagami sygnałowymi. Nici wpuściłem do środka i z bibuły zrobiłem zwiniętą osłonę imitującą brezent.


W następnym odcinku uzbrojenie. Zamierzam trochę przerobić i uszczegółowić działo 102mm, bazując na zdjęciach i tego, jak to działo jest zaprojektowane w nowszych wycinankach (z tego co mi się wydaje takie samo działo ma np. HMS Onslow).

Post zmieniony (08-08-17 21:49)

 
28-10-14 20:51  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dokładnie miesiąc po ostatnim wpisie zdołałem skończyć uzbrojenie :)
Na początek poszły małokalibrowe działa przeciwlotnicze - oerlikony i pom-pomy. Nie było z nimi większych problemów, dołożyłem troszeczkę od siebie przy pom-pomie.

Następne były torpedy, które zrobiłem bez większych trudności i stodwudziestki, z których nie jestem do końca zadowolony - kilka elementów wyszło mi trochę krzywo:

Na koniec stodwójka, do której nieco dołożyłem:

Rodzinka w komplecie:

Po zamontowaniu na pokładzie:


Zostały maszty z olinowaniem, łodzie ratunkowe i pontony. Zbliżamy się do końca.
Wie ktoś czy coś się dzieje z GPM-em? W ciągu ostatnich paru dni 2 razy do nich wysyłałem maila z pytaniem o jedną rzecz w ich sklepie i jak zazwyczaj odzywają się po kilku godzinach to teraz jest cisza.

Post zmieniony (08-08-17 21:50)

 
28-10-14 21:50  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wygląda to co skleiłeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-10-14 19:45  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mam Pioruna w kolekcji "nakiedyśtam". Będzie z czego "ściągać", bo model wychodzi bardzo zacnie.

 
06-11-14 16:59  Odp: [R] ORP Piorun (Mały Modelarz 12/2001)
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lubię kleić drobiazgi,ale jak oglądam wyczyny szkutników to robi mi się zimno.Podziwiam Waszą cierpliwość,to co robicie jest piękne i wyobrażam sobie ile radości sprawiają Wam ukończone modele.Piszę w liczbie mnogiej,bo na Twoje ręce chcę złożyć wyrazy szacunku wszystkim,którzy kleją jednostki pływające.Twój "Piorun"zasługuje na wszystkie ochy i achy do których z przyjemnością się dołączam.

--
jowisz32

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024