FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
13-04-14 19:51  Odp: [Relacja] MM 4/1989 Lekki czołg pływający T-38
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przemek widzę, że i tak już za późno, ale spróbuj tu: T_38M2.rar. Może się przyda. Link będzie aktywny jakieś 48h.

PS: Być może poszło wcześniej do spamu, bo to przez serwer "zewnętrzny".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-05-14 18:41  Odp: [Relacja] MM 4/1989 Lekki czołg pływający T-38
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Dawno nic się z budową nie posunąłem więc dziś postanowiłem skoczyć koła. W instrukcji jest błąd, rysunek podglądowy sugeruje że żeberka są z dwóch stron, ale w wycinance są tylko na jedna stronę zorientowałem się po sklejeniu 2 kół na dwie strony, w efekcie musiałem dorabiać brakujące żeberka z wszelkiej maści odpadków z kolorem :/

Tak się obecnie prezentują koła:


Nie są zbyt okrągłe, miałem dość spory problem z dopasowaniem wewnętrznych obręczy, okazało się że cześć górna do której przykleja się bandaż jest dłuższa od wewnętrznej w efekcie trzeba był docinać, co znowu wymuszało docinanie "felgi" stąd ta "kwadratura koła"

Retusz będzie jeszcze poprawiany, aczkolwiek nie wiem czemu na zdjęciach wychodzi taki jasny jak w realu dość dobrze pasuje do koloru.

Teraz czeka mnie zabaw z wózkami, mam nadziej że pójdzie mi z nimi znacznie szybciej :)

@Chopin

dzięki za materiały, niestety nie wykorzystam ich gdyż wymuszało by to malowanie elementów, no i za późno je pobrałem, ale jeszcze raz dzięki za chęci.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
13-07-14 18:01  Odp: [Relacja] MM 4/1989 Lekki czołg pływający T-38
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Choć prace idą wyjątkowo wolno a z powodu ładnej pogody pewnie jeszcze się "opóźnią", to mimo tego powoli zbliżam się do koca relacji.

Głowna bryła wieży ukończona (trochę oklejka była za krótka ale łatwo to skorygować), ponadto dokleiłem błotniki i element sterujący steru.



Teraz skupiam się na gąsienicach, po rozważeniu wielu możliwości, postanowiłem ostatecznie uplastycznić oryginalne gąski z wycinanki, wycinając w nich otwory, zobaczym jak \i to da efekt kocowy.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
26-10-14 17:47  Odp: [Relacja] MM 4/1989 Lekki czołg pływający T-38
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Prace powoli zbliżają się ku kocowi. Skleiłem już lewą gąsienice z wózkami i kołami napędowymi, teraz zabieram się za prawą. Złożony został również ster z śrubami.

Co do gąsienic to wykorzystałem gąski z wycinanki, które zostały uplastycznione. Efekt jak dla mnie jest ok, aczkolwiek można było to zrobić jeszcze lepiej.

W trakcie montażu zespołu napędowego, natknąłem się na mały błąd który po części jest też moją winą, mianowicie okazało się że rolki podtrzymujące są za szerokie i trzeba jej zwężać, nie jest to jednak jakieś wielki problem, wiec szybko się z tym uporałem.



--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
09-11-14 20:37  Odp: [Relacja/Galeria] MM 4/1989 Lekki czołg pływający T-38
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Witam!

Po ok 7 miesiącach, model został ukończony. Jeśli chodzi o samo opracowanie, to jak na swoje lata jest naprawdę niezłe i zawiera spor szczegółów. Co do błedów, to jedyne co było nie tak to szerokość kółek podtrzymujących gąsienice, ale można to szybko poprawić. Jeśli chodzi o kartonu to miał tendencje do łamliwości, ale wstępna impregnacja plus odpowiednia ilość wody dość znacząco ułatwiły formowanie.

Najwięcej pracy schodzi z układem jezdnym, choć postanowiłem uplastycznić oryginalne gąski, to efekt jak dla mnie jest mierny, myślę że tu warto zastanowić się nad zakupem jakiś laserowych gąsek.

Końcowa galeria:





P.S: Ten biały nalot to kurz, dopiero na zdjęciach to zauważyłem :/

Ogólnie mówiąc, sklejał się bez problemów, przez co mogę go polecić nawet początkującym modelarzom.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024