FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
22-03-14 15:34  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

no co? wszak mamy do wyboru: łindołsa, leniucha, japko, albo bezde.

Ja akurat lubię te ostatnie 3 ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-03-14 18:57  Odp: [N] BR86 Kriegslok
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Viking_BB , ja wycinałem to i kleilem po 4-5 godzin dziennie, na więcej nie mam czasu bo robię co innego :-)
Na tym wlaśnie polega klejenie modelu prostego, w porownaniu do "full wypasu do ostatniej śrubki" !
Nigdy nie tracił bym czasu na robienie modelu takiego jak np Ty2 Precyzyjnego, szkoda życia, a z metra (z takiej podległości ogląda się przeważnie modele) i tak nie widać czy zawor jest odwzorowany dokładnie według oryginału czy składa się z kilku prostych elementów :-)

Post zmieniony (22-03-14 19:02)

 
22-03-14 19:50  Odp: [N] BR86 Kriegslok
klint   

Kol. DARECKI IV, pozwole sie z Toba nie zgodzic w kwestii tego ze nie warto poswiecac mnostwa czasu. Jestem innego zdania, a takie modele jak tu wymieniles Ty2 Precyzyjnego i np. Ol 49 kol Roberta nakreslaja nam (mnie) kierunek w pracy nad detalami. Bo diabel tkwi w szczegolach. Wykonanie takich modeli kosztuje duzo czasu, ale za to jaki efekt. Rozumie ze nie kazdego stac jest na rok pracy nad modelem, ale raz jeszcze pisze.....EFEKT jest piorunujacy . Przynajmniej ja tak to widze, co nie musi byc norma. A modele kazdy buduje tak jak potrafi i sprawia mu frajde.

Pozdrawiam Piotr.

 
23-03-14 09:56  Odp: [N] BR86 Kriegslok
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Obydwaj macie rację. Darek pisze z pozycji projektującego wycinankę, którego produkt musi leżeć w zasięgu przeciętnego sklejacza pod względem możliwości sklejenia. Klint pisze o tym, do czego nie trzeba namawiać wielu modelarzy - o inwencji własnej modelarza i tysiącom godzin, jakie temu może i chce poświęcać.

 
23-03-14 14:23  Odp: [N] BR86 Kriegslok
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Oczywiście, kierownik ma rację, ja nikogo nie dyskryminuję, modele muszą być proste , kto będzie chciał sam sobie je dopracuje w szczegółach.
Ja wyraziłem tylko moje zdanie na temat czasu i sił poświęconych budowie modelu z kartonu.
Modele Precyzyjnego który -sam(jak twierdzi) je projektuje od podstaw nie opierając się o żadne wycinanki, są dopracowane do ostatniej prawie śrubki ale maja jedna wadę-są z kartonu a to materiał nietrwały i za kilka lat zaczną się problemy z rozpadaniem modelu gdzie każde dotkniecie spowoduje odpadnięcie czegoś (znam to z autopsji).
Osobiście gdybym chciał zbudować model na który poświęcił bym 2 lata to na pewno był by zrobiony z polistyrenu lub mosiądzu i o wiele trwalszy a co za tym idzie i cenniejszy, dla tego napisałem że nie warto poświęcać czasu na tak dokładne i pracochłonne tym samym modele z kartonu.

 
23-03-14 17:34  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Darek, a ja mam model kartonowy Błyskawicy sklejony w 1985r. i się nie rozpada. Pozdrawiam

 
23-03-14 17:53  Odp: [N] BR86 Kriegslok
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja mam m.in zaglowiec VASA z Fly Model sklejony zaraz po wydaniu i też się nie rozpada. Zresztą nigdy nie zgarzyło mi się aby model mi się rozpadł (poza B52 na ścianie, który pękł na pół, ale miał prawo - to był kawał samolociszcza i jeszcze poddany sporym obciążeniom) :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-03-14 18:52  Odp: [N] BR86 Kriegslok
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Pozostanę jednak przy modelach prostych, nie mam czasu na klejenie modelu przez 2 lata, oczywiscie zachęcam innych którzy czas mają bo perfekcja owocuje na konkursach modelarskich ...-niektórych :-).

 
23-03-14 19:15  Odp: [N] BR86 Kriegslok
klint   

DARECKI IV zgadzam sie ze modele prostrze w budowie tez byc musza, bo sa modelarze ktorzy od czegos zaczynaja swoja zabawe. Ale co do mojej wczesniejszej wypowiedzi zostaje przy swoim :-) A i chcialem zapytac co masz na mysli piszac ze perfekcja owocuje na konkursach ale niektorych? To sarkazm? Co do wypowiedzi Kierownika nic dodac nic ujac. No i to by bylo na tyle mojego komentarza.

Pozdrawiam.

 
24-03-14 09:32  Odp: [N] BR86 Kriegslok
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Tak to taki sarkazm, był kiedyś na pewnym konkursie model parowozu pośpiesznego "prawie full wypasiony", zrobiony od podstaw -żadnej wycinanki-wszystko jak u Roberta ręcznie kreślone i wycinane, postarzony ze śladami eksploatacji, wygrała Ol49 sklejona z wycinanki Modelika, ładnie pomalowana satynowymi lakierami ! :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024