FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-03-14 12:23  [G] HIRTA Nasze Morze 08/2008 (JSC)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam

Przedstawiam Kolegom jeden z moich najbardziej ulubionych modeli sklejonych po powrocie do modelarstwa kartonowego. Na forach tak mało jest modeli z JSC, że postanowiłem tę lukę wypełnić i zamieścić kilka galerii. Ten modelik również był dodatkiem do miesięcznika „Nasze Morze” o czym wspominałem w poprzednich prezentacjach.

Ciekawa, ładna sylwetka nowoczesnego patrolowca do ochrony rybołówstwa na wodach Szkocji, bardzo ładne opracowanie modelu, skusiły mnie do jego sklejenia. Jak większość modeli z JSC, również Hirta jest w wersji bez części podwodnej, skala 1:250. Zakupione w wydawnictwie laserki pozwoliły na wzbogacenie modelu o wiele szczegółów. Przed przyklejeniem burt, po raz pierwszy w moich modelach, wypełniłem szkielet pianką florystyczną i wyszło chyba nieźle. Niestety model zaliczył upadek, którego śladów już nie mogę usunąć – widać na zdjęciach.

Jestem bardzo zadowolony z tego modelu. Może doczeka się umieszczenia na podstawce z imitacją wody ale nie potrafię jeszcze tego zrobić mimo przeczytania wielu opisów wykonania.

Zapraszam do galerii.




--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-03-14 12:42  Odp: [G] HIRTA Nasze Morze 08/2008 (JSC)
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Mam wszystkie modele dołączone do miesięcznika "Nasze Morze" kilka już sklejonych.
HIRTA jeszcze w 2D.

Model w wycinance wygląda ciekawie ale w Twoim wykonaniu bardzo apetycznie.
Gratuluję i oczekuję na pozostałe.

Pozdrawiam.

--

 
23-03-14 15:56  Odp: [G] HIRTA Nasze Morze 08/2008 (JSC)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny okręt,bardzo ładne wykonanie,piękna grafika,mimitacja szyb ,gratulacje ,czekam na więcej,ciekawe kto jest autorem?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-03-14 19:21  Odp: [G] HIRTA Nasze Morze 08/2008 (JSC)
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Swietny model. Uwielbiam modele Jsc, ale sklejenie ich poprawnie i czysto wbrew pozorą wcale nie jest takie łatwe tym badziej gratuluje.
Brakuje mi tylko wody ;)

Pozdrawiam
Jacek

 
23-03-14 19:56  Odp: [G] HIRTA Nasze Morze 08/2008 (JSC)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Winek, powiem krótko SUPER. I znowu relingi,relingi,relingi.
Tym razem dam głowe że to laser.
--

Post zmieniony (23-03-14 19:57)

 
23-03-14 21:56  Odp: [G] HIRTA Nasze Morze 08/2008 (JSC)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Cieszę się, że się Wam podoba i dziękuję za miłe przyjęcie.
Projektantem modelu jest Bartosz Czołczyński (główny projektant JSC).
Kiedyś z pewnością podejmę próbe wykonania "wodnej" podstawki. Wiem, że będzie wtedy lepiej wyglądał.
Relingi laserowe w kartonie 0,3mm dopasowane najlepiej ze wszystkich JSC, które skleiłem. Model sklejało się pięknie, dlatego sprawił mi tyle radochy.
Jeśli wahacie się czy zabierać się za modele JSC, gorąco polecam, szczególnie początkującym lub dla rozgrzewki przed poważnymi projektami.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-03-14 22:12  Odp: [G] HIRTA Nasze Morze 08/2008 (JSC)
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Pięknie sklejony model! Do pełni szczęścia brakuje podstawki wodnej ale skoro masz ją w planach to uzbrajam się w cierpliwość i może za jakiś czas zaprezentujesz nam "wzbogacony" model. Może uda mi się go zobaczyć kiedyś na żywo, Gdynia aż tak duża nie jest;)

 
23-03-14 23:55  Odp: [G] HIRTA Nasze Morze 08/2008 (JSC)
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Bardzo ładny, estetycznie sklejony model.
Domyślam się, że nie miałeś problemów przy klejeniu. Sam kleiłem kilka modeli z tego wydawnictwa i muszę przyznać, że są porządnie opracowane.
Jeszcze raz gratulacje wykonania.
Pozdrawiam
Mirek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024