FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-03-14 20:05  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
kakadupoznan 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W zasadzie masz rację OSTOJA ale jakoś tak, hmm z przyzwyczajenia, wygody a w korkociągu pewnie trochę stresu trzymam 2 rękoma. Czasem jeśli dany egzemplarz szybowca ma np. krótszy drążek to jest po prostu łatwiej ale to głównie przy starcie za wyciągarką.

Oczywiście np. lądować tak się nie da bo druga ręką jest potrzebna do minimum obsługi hamulcy.

--

 
22-03-14 20:24  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zwróciłem na to uwagę bo sam mam na szybowcach nalot około 200 godzin. Moje przygody szybowcowe opisywałem: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=66933&t=66933&filtr=0&page=92

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-03-14 07:48  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
kakadupoznan 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciekawa opowieść. Ja mam dopiero około 50 godzin nalotu ale nie planuje poprzestać na tym :)

Wodowanie da się przeżyć (choć pewnie po szybowcu drewniaku) ale lądowanie na las to czyste samobójstwo dla mnie (choć czytałem jak to wykonywać :p)
Oby jak najmniej takich sytuacji...

Szkoda że kiedyś nie było takiej łatwości jeśli chodzi o możliwość nagrywania wideo, inne szybowce, mniej zurbanizowany krajobraz...
Mnie w 1970 jeszcze na świecie nie było...

Podziwiam kolegi modele szybowców i pozdrawiam
Sławek

 
23-03-14 11:30  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Parę fotek z budowy Kobuza.

Kabina:



Kadłub:



Skrzydło:



Usterzenie:



Podwozie:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-03-14 16:15  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jurek - mi dziób kojarzył się ze Starfighterem :) Sam projekt zupełnie odskoczniowy :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
23-03-14 20:46  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Tomek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratuluje, model jak zwykle wspaniały.

Pytanie mam takie gdzie można go kupić :)

Pozdrawiam,
Tomek

 
23-03-14 21:36  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trzeba się zwrócić z tym pytaniem do Tomasza K.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-03-14 21:46  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Gratulacje !!!
Piękny model. Nic tylko pozazdrościć.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
24-03-14 12:50  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Pokusiłem się jeszcze o mały obrazek ww. szybowca. Pierwszy raz posiłkowałem się aerografem.


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
24-03-14 15:37  Odp: [Galeria] Szybowiec akrobacyjny SZD-21 Kobuz-3 wg proj. Tomasza K.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Okładka już jest, jeszcze wydawca.

Z tego obrazka uświadomiłem sobie, że w moim Kobuzie brakuje dwóch rzeczy. Uchwytu w kabinie i uchwytu na ogonie. W kabinie odpuszczę, bo już nie dostanę się ale uchwyt na ogonie trzeba będzie dorobić. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024