FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
21-03-14 00:33  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Patrząc na porównanie kamuflażu Ki-43, a Ki-61 to dla mnie gorzej wygląda to od AH.
Natomiast jeśli chodzi o Ki-61 z numeru 8 i 9 MH to dużo lepiej wygląda to na 9 numerze.
Minusem jest to że ten srebrny nie jest taki srebrny. Jeśli chodzi o papier to rzeczywiście model wyglądał by na papierze kredowym. Jest tylko jedno ale, żeby model na papierze kredowym ładnie wyglądał to trzeba umieć taki papier kleić. Ja do tych osób nie należę.
Wracając do modelu i do kamuflażu. Sam byłem na początku negatywnie nastawiony na ten model oglądając zdjęcia na forum. Na żywo model sprawia pozytywne wrażenie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-03-14 09:13  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

radett - piszesz zielone ludki i to jest ciekawe , bo przecież zarejestrowałeś się wczoraj wieczorową porą specjalnie po to, aby bronić modeli Hien, pewnie na innym forum już na dole pojawił by się baner reklamowy znanej imprezy z nazwą potrawy w tytule, ale dobra nie snujmy teorii spiskowych.

8 lat minęło i nie pojawił się żaden grafik, który zrobił by takie plamki, czy ślady eksploatacji jakie występują na zdjęciach japoński samolotów -to miałem na myśli a nie jakieś bzdury o samo wycinających się modelach.

Tak radett masz rację te dwa modele Hien z Model Hobby innych niedociągnięć nie posiadają patrząc tylko na arkusze z częściami - reszta okaże się przy sklejaniu.

Malowania samolotów japońskich te z zielonym i plamkowym malowaniem ze względu na jakość farby i warunki eksploatacji vide zdjęcia są szczególnie trudne do realistycznego odtworzenia na modelu kartonowym.

Najdziwniejsze w tym całym temacie jest to, że jeszcze nikt komu podoba się model Hien z Model Hobby nie rozpoczął relacji z jego sklejania ( jedna rozgrzebana relacja jak to mówią wiosny nie czyni, a dziś chyba jest właśnie pierwszy dzień wiosny : ) ) chociaż od momentu ukazania się modelu minęło już kilka miesięcy - przecież sklejony model byłby idealnym argumentem w dyskusji, potem tylko sklejono by model Hien z wyd. A. Halińskiego i zrobiono zdjęcia porównawcze.

Post zmieniony (21-03-14 09:14)

 
21-03-14 10:16  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Jesteś w grubym błędzie, na tym forum jestem zarejestrowany od dawna (o dokładną datę musisz jednak spytać admina bo ja nie pamiętam). Czytam sobie to forum dość często. Widzę sporo ciekawostek, fajnych wpisów ale i widzę też to co nazwałeś zielonoludkowym pisaniem.
Wczoraj jedynie zalogowałem się aby móc napisać co myślę bo mój próg czułości został przekroczony gdy wsiedliście na ten model jak pchły na burka, rozwodząc się nad plamkami i w dodatku atakujecie jeszcze chłopa który, niczego nie winien, pisze jak jest. To jest dla mnie właśnie takie zielonoludkowanie. Czytając wasze opinie można odnieść wrażenie że ten model to dno i bąbelki ale jak zastanowić się czemu, to jedynym argumentem są te mało realistyczne plamki. To ja się zapytam:
ile modeli japońskich letadeł zostało wydanych przez te 8 lat?
Ile z nich spotkał taki deszcz negatywnych opinii co do malowania ?
Czymże sobie więc zasłużyły te ostatnie dwa na taki czarny PR?
Trudno nie odnieść wrażenia że to jednak nie o model chodzi.

Nie rozumiem co do tego wszystkiego ma sprawa z banerem i imprezą ?
W jednym masz rację: nie warto snuć teorii spiskowych bo wnioski mogą być zupełnie inne niż się spodziewamy.

A co sie stało z tym grafikiem ? Czemu nadal nie opracowuje ? Realistyczne odwzorowanie malowania w sensie otarć, zadrapań?
Czy oba modele MH posiadają ślady eksploatacji ? To że farba odpadała nie oznacza że jak tylko malarz wyłączył pistolet malarski od razu zrobiły się odpryski. Skąd wiesz w jakim momencie od skończenia malowania oryginału model go przedstawia ?

Skoro nakład został wyprzedany to należy się spodziewać że ktoś to kupił aby skleić a nie aby leżało sobie na półce, w związku z tym relacja z klejenia zapewne pojawi się. Może nawet prędzej niż AH wyda swojego ale i tak będziesz musiał poczekać aż oba warsztaty dobiegną końca a to nie sa modele do sklejenia w tydzień.
Poza tym istotne jest też kto skleja. Najrzetelniejsze było by aby oba modele skleiła ta sama osoba.

--

Post zmieniony (21-03-14 10:21)

 
21-03-14 10:31  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
eruc13   

Taaa, też jestem ze Szczecina. Zaraz będzie że na odsiecz idę kolegom. Od paru dni patrzę w ten wątek i znowu to samo, jakiś nowy typ alergii. Takie zarzuty jakie tu padają można przypisać każdemu modelowi jaki pojawia się na rynku. Jeden ma niesłuszne plamki, inny numery części na elementach lub zestawowy pokład z tektury 1 mm który trzeba wywinąć by przeszedł w burtę... Można mnożyć przykłady nie sklejalności nie mówiąc o żałosnych szatach graficznych. Nie wiem na ile dokładnie w tym modelu kształt plamek jest odwzorowany ale zarzuty o ślady eksploatacji zaczynają być absurdalne. Czy n.p. do porównywanego modelu AH jest jakaś dokładna dokumentacja że tak te odrapania wyglądały? Czy one pojawiły się już pierwszego dnia po pomalowaniu i tak trwały? Nie ujmując nic modelowi AH bo nie powiem wygląda pięknie. Czy kol. Halogen w swoim słynnym "smoczym wagonie" słusznie odwzorował te ślady jeśli... Nie dajmy się zwariować.
Na koniec mam propozycję, przekażę mój model Hiena (ten poprzedni) kol. Halogenowi, do sklejenia niechaj wytknie wszystkie błędy. No i wielu chętnie by zobaczyło Twój warsztat.
Pozdrawiam, Jacek.

--

 
21-03-14 11:03  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dobre pytanie do kolegi Halogena. Czy w swoich opracowanych modelach oddał 100% wierności malowania?
Nie bronię tutaj tego modelu, ale to co widzę to naprawdę już przesada. Przypuszczam, że jak by Halinski wydał podobnie model, to zaraz były by głosy ze idealny, a jeśli by były negatywne opinie. Zaraz by się odezwali, "że przecież nie musisz kupować model skoro ci nie odpowiada"!

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-03-14 11:14  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z moderatorskiego obowiazki prosze o przyhamowanie emocji przez wszystkich adwersarzy, bo zaraz bedzie to samo, co ostatnio, a pozniej bedzie krzyk, ze moderatorzy wycinaja, watki gina, etc...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-03-14 15:53  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przypominam tylko, że to jest zapowiedź modelu, a dodatkowo pokazano dla porównania arkusze z częściami modeli i do tego porównania zasadniczo się odniosłem, więc wymiana poglądów na temat nie powinna nikogo dziwić.

Co może jedynie dziwić, to to, że ludzie zanim wymienią poglądy to muszą na przykład zmienić nick z tym z którym ponoć wymieniają poglądy, czy zwracać się do niego "zielony ludek", ja do takich płytkich chwytów nie muszę się zniżać.

Obydwa modele Hien oglądałem i powtórzę jeszcze raz - niestety nie spełniają one moich oczekiwań jeżeli chodzi o wygląd kamuflażu i dlatego ich nie kupiłem - czekam dalej na model, który będzie całkowicie w moim guście - mogę jeszcze się naczekać to fakt : )

Hien " Tei" to ostatni samolot Kobayashiego z kwietnia 1945 roku i jest kilka zdjęć tej maszyny.

Model ma ślady eksploatacji na różnych powierzchniach tak w kabinie , wnękach podwozia, czarnych pasach na skrzydłach itd, ale powierzchnie kamuflażu zielone plamki , białe oznaczenia, czerwone barwy są czyste bez jakichkolwiek śladów zużycia tak jakby graficy wydawnictwa całkowicie to pominęli.

Oczywiście eruc13 i radett to jest całkowity zbieg okoliczności http://www.kartonwork.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=12961&sid=bb71d07456f839566d91ef22082661fe i http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/index.php/radett

 
21-03-14 17:00  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 


Nie ja zacząłem o tych zielonych ludkach (sprawdź sobie), dostosowałem się jedynie do panującej tu "konwencji". Nie nazwałem też nikogo personalnie zielonym ludkiem (też do sprawdzenia). Chyba żeby zastosować tu przysłowie o nożycach i stole...
O jakim zbiegu okoliczności piszesz? Ja tu nie widzę żadnej sensacji.
Jeśli tęskno ci do widoku banerka to możesz go sobie obejrzeć na innych forach pod moim nickiem.
Nigdy nie ukrywałem skąd jestem ani kim jestem. Gdybym chciał się ukryć to zarejestrowałbym się tu pod innym nickiem niż ten jakiego normalnie używam - proste? - tak że i w tej materii nie błysnąłeś nic a nic drogi Holmesie.
Pisałem żeby nie dopatrywać się teorii spiskowych bo to do niczego nie prowadzi.

Temat modelu, jego wad, podobania się lub nie, uważam ze swej strony za zamknięty

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
21-03-14 19:28  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Halogen już nie karmij tych Panów :-)



--

 
21-03-14 21:29  Odp: [Zapowiedz] Kawasaki Ki-61 I Hien ''Tei'' - MODEL HOBBY
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

cyt: "Halogen już nie karmij tych Panów :-)"





yukikaze............. bój się Boga !!

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024