FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-03-14 19:52  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Sentyment do tego okretu ma chyba każdy...
Uważam jednak że taki papier to chyba nie najlepszy pomysł na początek.
Ale kciuki traymam mocno !!!
Pzdr

 
17-03-14 10:18  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokker z tym kartonem to czasem trochę przesadzamy. Nie był on dobrej jakości, to fakt. Ale, jeśli
modelarz poradzi sobie z nim, nabędzie umiejętności formowania, obróbki kartonu. A Ty myślisz,że ten z
MM z lat późniejszych jest taki super ? Kleje teraz MM z 2001 roku. Karton gładki, biały, ale nie jest
spoisty, nie trzyma jak to się mówi kupy. Trzeba bardzo uważać przy formowaniu części, łatwo schodzi
cieniutka warstewka z farbą dukarską. A postanowiłem, że zrobię model bez malowania, tylko retusz
krawędzi.

Michale, pytałeś o tematy warte uwagi , co tam wziąć na warsztat po Potiomkinie.. Jak już
postawiłeś na okręty i Mały Modelarz Cię nie odstraszył kartonem, to polecam :
- Pioruna, ale z MM 1-2/1988, klasyka i to jest przepiękny model,
- Penelope,
- Dido
- Kinga Jurka Piątego - 1-2/1986
- Garlanda

 
17-03-14 10:22  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

NIechcacy kliknąłem i mejl poszedł, a ja mam jeszcze parę słów do Ciebie.
Unikaj klejenia dużych powierzchni np. burt, poszycia dna klejem introligatorskim. To jest świetny
klej, ale nie do takiego klejenia. Niestety nieco zwilża karton i powierzchnie się deformują.
Tutaj lepszy jest butapren, UHU.

Powodzenia w pracy nad Potiomkinem

 
17-03-14 10:28  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ja wolę kleje polimerowe. Przezroczysty, nie wyłazi po latach, prawie bezwonny i super skleja papier - nawet model 25 letni się trzyma bez problemu. Jedną wadą jest to że się "ciągnie" robiąc tzw włoski z kleju ponieważ jest dość gęsty. Ale w gamie zalet ta jedna wada mi nie przeszkadza. Można go rozcieńczać lekko rozpuszczalnikiem ale ja tego nie robię. Jak ktoś nabierze wprawy to i z włoskami sobie poradzi.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
17-03-14 11:32  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
michau33 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Właśnie zauważyłem, że introligatorski trochę czasem mocno ściąga niektóre elementy. A jeśli idzie o UHU to chodzi o klej płynny? Ja niestety na coś co ma zapach i jest mocno toksyczne się nie zdecyduję bo mam żonę w ciąży i też akwarium morskie i kiedyś po polimerze był problem...

Wizualnie też mi się podoba King George. Jeszcze nie wiem co ale skłaniam się ku temu, że następny model to będzie Piorun. Biorę pod uwagę jeszcze śmigłowce i współczesne samoloty np. F16.

 
17-03-14 18:36  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Michale , UHU to jest klej w żółtej tubce - albo to jest UHU - Universalny, albo UHU- Power.
Kupuję go w Macro, nie śmierdzi za mocno, a klei świetnie. I się nie ciągnie, jak polimer.

 
17-03-14 19:34  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
michau33 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Już ogarnąłem temat, dzięki. Chodziło tylko o to czy klej jest płynny, bo mam UHU w sztyfcie który kupiłem dla córki kiedyś tam.

Jeszcze takie pytanie - przypadkowo ostatnio trafiłem na komplet luf firmy RBModel do mojego modelu jak i wielu innych. Ktoś z Was używa takich gotowców? Jak to się prezentuje wizualnie? Dzięki

 
17-03-14 19:55  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Syjek ma w ofercie dodatki do okrętów z tego okresu,pozdrawiam Marekhttp://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=62

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-03-14 20:53  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Użyłem luf z firmy RBModel do Grafa Spee i pasowały bez zarzutów. Lufy z RB dedykowane do Grafa były tańsze od tych z GPM-u ale zestaw ten nie zawierał luf o najmniejszym kalibrze. Jeśli chodzi o "wizual" to masz tu zdjęcie:
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /w/2zB9/
Powodzenia w budowie :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
17-03-14 21:23  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sorry michau33 wiem, że to poważna relacja ze sklejania i raczej mój wpis powinien dotyczyć technicznych spraw związanych ze sklejaniem, ale napisałeś coś ciekawego - " ... bo mam żonę w ciąży i też akwarium morskie i kiedyś po polimerze był problem ... " - otóż zdaje sobie sprawę,że sklejanie modeli przy użyciu mniej lub bardziej toksycznych klejów, gdy żona w ciąży - gratulacje - to nie jest dobry pomysł, ale z tym akwarium morskim to nie kumam - co się dzieje : rozkleja się, matowieją szyby, więdną rośliny, zdychają ryby, czy wręcz przeciwnie rozmnażają się na potęgę, następuje nadmierny rozrost glonów ?

Post zmieniony (17-03-14 21:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024