FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-03-14 23:29  [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
michau33 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam! Mam na imię Michał, lat 33 :) To mój pierwszy post tutaj. Mam nadzieję, że za mocno mnie nie skrytykujecie za popełnione błędy, jakość pracy, wybór modelu. Jedyne to co mam na swoje usprawiedliwienie to to, że wiem co schrzaniłem, co muszę poprawić, czego się nauczyć, wiem, że chcę słuchać rad i zdrowej krytyki :)

Wyszło tak, że niedawno wylądowałem na L4 i w oczekiwaniu na operację kolana postanowiłem reaktywować coś co kiedyś w wieku 20kilku lat lubiłem robić. Akurat na półce miałem, kupione kiedyś tam na allegro 3 egzemplarze MM: Aurora z 77, Potiomkin z 84 i lotniskowiec USS Essex z 95 roku. Wybór padł na Potiomkina.

Nie wiem czy jest to trudny model ale sprawia mi sporo trudności. Myślę, że jak na powrót do klejenia po ponad 10ciu latach to wybrałem zły model ale cóż... napewno go ukończę. Wiem, że nie umiem zwijać masztów, luf, rurek itp co widać. Najwięcej czasu poświęciłem na wręgi i poszycie a i tak wyszło słabo ale nie tragicznie. Znalazłem kilka błędów w numeracji, kolory poszycia (5 sztuk licząc od tyłu okrętu jest czerwonych a reszta jakby pomarańczowe) ale wiadomo, papier ma już swoje lata. Nie wiem czy widać to dobrze na fotkach... wręgi były też jeszcze poplamione u poprzedniego właściciela z allegro i trochę przez to pofalowane.

Nie wpadłem na początku na to aby robić dokładną relację bo nie miałem zamiaru pokazywać modelu na forum ale jestem i mam tylko takie fotki. Teraz będę pstrykał na bieżąco.

Miałem plan pomalować kadłub i burty ale zrezygnowałem i będzie jak jest. Na tą chwilę zostało już jakieś 1/3 do końca. Nie wiem jak wybrnąć w temacie luf bo ten "stary" papier się mnie nie słucha. Na burtach widać też jakby czarne plamy. Kleiłem klejem introligatorskim... wyszło właśnie tak, próbowałem podreperować i jest jeszcze gorzej...



No i tak to wygląda. Inaczej fotek wstawić się nie udało... popróbuję jeszcze. Liczę na wyrozumiałość.

Post zmieniony (16-03-14 17:34)

 
15-03-14 23:55  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ciao, fajnie, że wracasz do starego hobby natomiast nie zazdroszczę problemów z kolanem. Życzę, żeby wszystko wróciło do normy. Co do modelu: nie sklejam okrętów, ale jest kilka prawd podstawowych. Zdjęcia. Po co fotografujesz kolorowe poduszki ? Czy nie lepiej model postawić i sfotografować go na tle np. dwóch kartek papieru lub tektury ? Wtedy nic nie rozprasza uwagi. Chronologia też pozostawia wiele do życzenia, najpierw idą zdjęcia modelu bardziej zaawansowanego ? Poza tym za mało zbliżeń, model "ginie" w otoczeniu, ciężko cokolwiek rozkminić, bo po prostu niewiele widać. Popatrz na inne relacje. Z daleka nic nie razi, pokaż coś bliżej.
Co do zwijania: spróbuj zwilżyć śliną (dosłownie) odwrotną stronę elementu i zwijaj go na jakimś drucie (zależy od średnicy) na miękkim podłożu - ja to robię na podkładce pod myszkę (stary typ, gąbka). Wypróbuj sposób na niezadrukowanym kartonie.
Pozdrawiam,
Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
16-03-14 00:03  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
michau33 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ano fakt, dodałem po kolei w imageshack ale wyszło właśnie tak, nie zwróciłem uwagi - poprawiłem już.

A co do zdjęć z poduszkami :) no nie miała być to relacja a już na pewno nie na forum ale trochę tutaj poślęczałem, poczytałem i postanowiłem mimo to zacząć temat... a czasu nie cofnę i zdjęcia mam tylko takie i to z telefonu - następne będą ok.

Dodałem dwa zdjęcia do pierwszego postu...

Post zmieniony (16-03-14 00:16)

 
16-03-14 09:51  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witamy na forum. Nie raz zerkalem w strone tego modelu. Bardzo podoba mi sie jego sylwetka. Z info o poprzednich sklejaczy wiadomo że spasowanie jest w tym modelu bardzo dobre.Moim zdaniem to model idealny pod malowanie ,żeby wydobyć czerń i biel. Ale jak widac u Ciebie juz za późno. Zbliżeń dużych nie porobiłeś więc jeśli są jakies babole to ich nie widać :) .Pozdrawiam.
Jesli ppracujesz nad pełnym olinowaniem na pewno będziesz z niego zadowolony.
--

Post zmieniony (16-03-14 09:52)

 
16-03-14 10:19  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
michau33 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rzeczywiście jeśli idzie o spasowanie części było bardzo fajnie tylko u mnie problem był taki, że coś ktoś kiedyś na ten model wylał albo złapał jakoś wilgoć i się po prostu kartki powyginały a naprostować się nie bardzo dało.

Myślę, że jak na pierwszy model to i tak będę zadowolony, chociaż błędów zrobiłem sporo... ale będę się uczył :) łatwo się nie poddaje. Zrobię zdjęcia baboli i wrzucę niebawem.

A więc walczę dalej... ale przyszłościowo chciałbym podpytać co koledzy/koleżanki polecaliby łatwego do sklejenia? I "potrenowania". Raczej MM wchodzi w grę. Myślałem o ORP Burza?

 
16-03-14 11:31  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
michau33 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zdjęcia obiecanych zbliżeń, błędów. Szczególnie źle wyszedł mi jeden element poszycia kadłuba, widać bardzo kiepsko zwinięty maszt, bardzo złe łączenie na klejeniu elementu podstawy kominów (słabo mi wychodzi klejenie elementów ciasnych bez "skrzydełek" ale na styk), słąbo wyszło też jedno działo i chyba największy błąd to pokład który źle skleiłem po czym dosztukowywałem wydrukowany element z wersji elektronicznej... dało się to uratować ale kolor inny i wymiar lekko zły i burty przez to wyszły dość słabo. Po krótce tyle.




Post zmieniony (16-03-14 17:22)

 
16-03-14 13:04  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A już miałem napisać nie pokazuj baboli tylko zapamiętaj :). Osobiście polecam ORP Kaszub z GPM który ostatnio kleiłem. Z MM mami jest róznie ze spasowaniem a myslę ,że Burza to na przyszłość a nie na poczatek, choc ten z 2002 roku nie wygląda na skomplikowany.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-03-14 14:40  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Łza się w oku kręci :-) Kleiłem tego Potiomkina w czasach studenckich - nasączyłęm pokostem szkielet i zostawiłem w szafie, więc mi go koledzy w akademiku wystawili na balkon, bo ze smrodu nie szło wytrzymać.
Potem przez przygotowane rury ukryte pod nadbudówkami wsypałem piasek do części podwodnej i model pływał.
Fajnie że jeszcze ktoś wraca do tych opracowań - powodzenia!

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-03-14 16:54  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cześć, mam sugestię co do wstawiania zdjęć. po wstawieniu linku kolejny wklej po 1 spacji a nie po "enter", wtedy powinny pojawiać się w jednej linii...

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
16-03-14 18:13  Odp: [R] Pancernik Potiomkin MM 1-2/1984
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"Potem przez przygotowane rury ukryte pod nadbudówkami wsypałem piasek do części podwodnej i model pływał."

Ja też tak raz zrobiłem przy innym modelu tyko, że z kaszą :)
Kaszanka jest dobra.

--
Rock Honor Ojczyzna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024