FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 26Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
11-09-14 19:55  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Dużo i tak udało się wyjaśnić. Pamiętam jak robiłem mój pierwszy model Mątwy ( a było to 30 lat temu :( ) nie miałem zielonego pojęcia na jej temat i nie było netu do szukania lub spytania się kogokolwiek. Przez te 30 lat , małymi kroczkami coś się posuwam do przodu :) Zgadzam się też z kolegą SSEBITTRO , że prędzej ona mogła być kanciasta niż kanonierki typu Z. Myślę , że duży wpływ , sugerujący opływowość podwodną tej jednostki ma rysunek u Pertka, gdzie jest zaokrąglenie tyłu kadłuba przy linii wodnej. Być może jest to tylko sugestia i pierwsze wrażenie , a całkiem możliwe , że była ona kanciasta. To tylko czyste spekulacje , nic więcej.

 
11-09-14 22:52  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A co myślisz o umiejscowieniu koła sterowego? Napewno nie było go tam gdzie pokazują szkice. A na zdjęciu, mam wrażenie że było wręcz umiejscowione przy burcie???

--

Teoretyk ostatnio...

 
11-09-14 23:07  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Już dawno o tym myślałem i bardzo mnie ucieszyło , że ty pierwszy nadmieniłeś iż prawdopodobnie jest przy burcie :)
Jeśli chodzi o moje wątpliwości do oficjalnej wersji Mątwy to spróbuje je wymienić:
1. ilość bomów ( wg mnie 3 szt )
2. Maszt ( Adam już to umieścił )
3. 160 min ( gruba przesada )
4. CKM - wg mnie nie zamocowany na stałe
5. przeznaczenie tego okrętu ( nie do końca wyjaśnione )
6. liczba członków załogi
7. liczba sterów ( ja dam chyba 2 )
8 , malowanie

To taka mała liczba wątpliwości .. Oczywiście dochodzi do tego sprawa mostka i napędu.
Można osiwieć :)

Post zmieniony (12-09-14 00:17)

 
12-09-14 00:25  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Tu dalszy ciąg napędu .

 
12-09-14 00:41  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No można osiwiec, a jak koło było przy burcie , to po drugiej stronie mogło byc drugie...
Widywałem takie rozwiązania, ale na dużych jednostkach, do manewrowania w porcie. A na takim maleństwie? Do zbierania min?

--

Teoretyk ostatnio...

 
12-09-14 01:12  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Wiem. I to najbardziej fascynuję . Jakby wszystko było jasne to nie byłoby ciekawe :)
A co sądzisz o mojej wersji napędu ?

 
12-09-14 01:26  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ciężko stwierdzic, w rzecznych jednostkach stawiałbym na brak elementów poza obrysem kadłuba, widziałem Twój szkic na FOW odnośnie wydajności takiego usytuowania pędnika, ale ja raczej zaprojektowałbym to tak .



--

Teoretyk ostatnio...

 
12-09-14 09:33  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Ciekawe, ale przy takim usytuowaniu cała para z pędnika pójdzie w dno a nie zgodnie z kierunkiem pływania..
To już prędzej pływałby do tyłu niż do przodu . Chyba nie do końca rozumiesz zasadę pędnika . Woda dostawała się do niego nie bezpośrednio jak na twoim rysunku ( przez kanał przed pędnikiem ) ale z boku przez te stożkowe kratki .

 
12-09-14 10:16  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Przez kanał miała się wydostawac, dlatego go dołożyłem :) Jestem inżynierem i czasem zdarza mi się projektowac różne ustrojstwa :) Zauważyłem że łopatki na tych pędnikach są wygięte w przeciwną stronę niż na pompach wody, dlaczego, dokładnie się nie zagłębiałem, ale bez powodu napewno tego nie zrobiono.

Na czerwono kierunek w którym płyneła woda



A tu poprawiony projekt, żebyś nie mówił że woda idzie w dno



To tylko takie moje lużnie przemyślenia , jak ja bym to widział.

Jednak na Twoim miejscu, byłbym dalece ostrożny, w podważaniu słuszności działania, opatentowanego wynalazku, wybitnego inżyniera Pana Hotchkissa.

Popatrz na pędniki voitha schneidera, pewnie większośc laików , pomyśli że to nie może działac, a jednak działa.

--

Teoretyk ostatnio...

 
12-09-14 10:38  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mała aktualizacja bo zapomniałem o "wstecznym".

Tak bym to z grubsza widział.



--

Post zmieniony (12-09-14 10:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 26Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024