FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 26Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
11-09-14 09:02  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Pax panowie pax. Po 1. Jak juz pisalem moje modele sa uproszczone projektowane przez poczatkujacego projektanta dla poczatkujacych modelarzy. Niewykluczone ze zastosuje jakies zmiany w kadlubach. Co do dat produkcji, zasady opywowosci i sterownosci jednostek byly juz znane wiele lat przed budowa orp warszawa mimo to zdecydowano sie na takie a nie inne laczenia burt. Czemu nie wiem i sie nieznam:). Co do pednikow, panowie oboje mozecie miec racje, ja kilkakrotnie zastanawialem sie nad tym napedem i sama zasada jego dzialania bez jakichs dodatkowych dysz kierunkowych i sprezajacych wode wydaje mi sie nielogiczna. Wszak przy takiej konstrukcji ped wody byl kierowany pod skosem. Co jednak znaczy tez ze w takim wypadku zaokraglenie na rufie wydawalo sie zbedne. Nieznam sie i poprawdzie tez mysle ze sruba mogla troche wystawac. Czy jednak nie byla dodatkowo obudowana ? Nie wiem. Wielkosc kratek to wizja artystyczna P11 i tyle dzis juz wiem ze bledna.

 
11-09-14 09:04  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Tu przywolam jeszcze raz rysunki wykonane przez radzieckich nurkow w celu oceny wydobycia kanonierek. (Byly zdaje sie w OW ktoryms numerze) tak widnialy sciecia na dziobie i rufie kanonierek. Ale panowie, wierzyc rosjana?;) zarcik. Rysunki byly baaaaardzo schematyczne postanowilem sie nimi nie sugierowac. A teraz jade w góry;)

 
11-09-14 09:42  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Nie wiem dla czego uważasz że błędna jest wielkość kratek ? Na jakiej podstawie tak uważasz . Wg. ciebie są za duże ? Jakieś argumenty ?
A co do monitorów gdańskich to wiem, że znano w trakcie ich budowy zasady opływowości. Nie wiem czemu je wtedy tak zbudowano. Może przez pośpiech i naglą potrzebę budowy takich jednostek, a może wynikało to z jakiś ograniczeń ( technologicznych lub materiałowych tuż po wojnie ) Mi tylko chodzi o to, że jeśli szukać jakiś analogi do okrętu budowanego w latach 30-tych to należałoby raczej szukać jednostek lub projektów z lat 30-stych a nie z początku lat 20-stych. Tylko tyle.
Oczywiście w przypadku jeśli nie ma jednoznacznych rysunków , każdy może podchodzić do tematu indywidualnie i robić model wg swoich zasad. I nikt nie ma w tym wypadku patentu na prawdę . Ja w każdym razie zrobiłbym opływowy kadłub.

Post zmieniony (11-09-14 09:46)

 
11-09-14 10:30  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

"JA PORÓWNUJE NIE DO KADŁUBA MĄTWY ALE DO KADŁUBA MONITORÓW GDAŃSKICH . ODŁÓŻ MĄTWĘ NA BOK BO MÓWIMY O PREZENTOWANYM MODELU I I JEGO OSTRYCH RANTACH, PIERWOWZÓR TEGO MODELU POWSTAŁ W LATACH 30-TYCH A AUTOR PISZE O ANALOGI DO MONITORÓW GDAŃSKICH KTÓRE POWSTAŁY DEKADĘ WCZEŚNIEJ. JA NAPISAŁEM TYLKO , ŻE NIE MOŻNA SIĘ WZOROWAĆ NA TYCH MONITORACH BO POWSTAŁY 10 LAT WCZEŚNIEJ W INNYCH OKOLICZNOŚCIACH ORAZ ŻE MONITORY MIAŁY INNY NAPĘD I POWSTAŁY W CAŁKIEM INNYCH OKOLICZNOŚCIACH. JA NIGDZIE NIE PORÓWNUJE JEGO KADŁUBA DO KADŁUBA MĄTWY JEŚLI CHODZI O OSTRE KRAWĘDZIE ŁĄCZENIA DNA Z BURTĄ, NAPISAŁEM TYLKO , ŻE MODEL ADAMA MA ŁADNIE WYPROFILOWANY KADŁUB, ALE BYŁA TO UWAGA POZA PORÓWNANIEM'

Ja już Cię kompletnie nie rozumie, "odłuż mątwe na bok" , ok . Tylko piszesz o monitorach które powstały 10 lat wcześniej, w stosunku do czego???

Kadłuby monitorów powstały ze starych kątowników w których zanitowano otwory- tak podają żródła, więc widac że po wojnie musały byc ogromne problemy materiałowe, więc może stąd ten kształt monitorów gdańskich.

--

Post zmieniony (11-09-14 10:34)

 
11-09-14 10:48  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Też to brałem pod uwagę . Właśnie te trudności materiałowe.
" Dajesz jako przykład, projekt który jak to określiłeś ma "już" zaokrąglone krawędzie, tylko to jest projekt który miał powstac prawie dwie dekady po kadłubie Mątwy . A ona powstała przed rokiem 1920, więc jedyna analogia w budowie może się odnośic do ORP Warszawa i spółki."
Z tej twojej wypowiedzi sugerujesz, że ja szukam analogi budowy kadłuba kanonierek do kadłuba Mątwy , a to nieprawda. I temu osądowi się przeciwstawiłem . Ja tylko uważam , że wg. mnie błędem jest szukanie analogi budowy monitorów gdańskich do budowy kanonierek . Bo powstały w innym okresie , oraz w innej sytuacji polityczno-gospodarczej i dotyczą jednostek o zupełnie innym przeznaczeniu.

Post zmieniony (11-09-14 10:58)

 
11-09-14 10:54  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

O jakim okręcie z lat 30 piszesz wcześniej ?

--

Teoretyk ostatnio...

 
11-09-14 11:06  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Kanonierki typu Z powstały w latach 1932-1934 A monitory gdańskie w 1920 r. Więc dzieli je 12 lat i cały kosmos jeśli chodzi o możliwości techniczne i materiałowe, wiec przeciwstawiam się powoływaniu analogi w budowie ich kadłubów.

 
11-09-14 15:36  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie zrozumiałeś mnie , nie szukam analogii w budowie kadłubów monitorów i kanonierek, wcześniejsza rozmowa była o Mątwie i chodziło mi o to że jej kadłub będzie bliższy kadłubowi monitorów gdańskich a nie krakowskich a co dopiero niezrealizowanemu projektowi. Zaś Zetki powinny byc oczywiście biższe monitorom gdańskim.

No i dojdzmy do sedna :) Mątwę bym ukańciaścił a Zetki zaoblił :))) pax.

--

Teoretyk ostatnio...

 
11-09-14 16:45  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Zawsze można dojść do porozumienia . Ja na swojej Mątwie dałem w sumie bardzo małe zaokrąglenia , ale nie wiem czy powinno się ją całkiem ukanciśnić :( naprawdę nie wiem .
Może ktoś znajdzie jakieś materiały odnośnie kryp . Ale być może masz rację .
Na razie kończę te moje pędniki i toczę ostrą polemikę na ich temat na FOW broniąc swoich racji . Zapraszam cie tam , bo może ty masz jakieś nowe spojrzenie na tę sprawę .
PS. Ładny ten twój kuter torpedowy. gdzieś miałem kilka rysunków podobnej jednostki , Jak znajdę to ci podeślę

 
11-09-14 17:58  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jak by nie było to i tak nikt niewie jak Mątwa wyglądała poniżej linii wodnej. Nie zachowały się żadne zdjęcia , ani wiarygodne rysunki. Może w przyszłości jakieś nieznane do tej pory zdjęcie "wypłynie". Nie porównywałbym też samej konstrukcji do jednostek polskich , bo jak wiadomo Mątwa to była zdobyczna rosyjska krypa K-5 (inne trendy , technika). We flotylli pińskiej od 1920. Co do roku i dokładnego miejsca jej budowy , to też przynajmniej narazie danych brak.
W każdym bądź razie życzę powodzenia w budowie modelu.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 26Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024