FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 26Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 
22-04-15 09:15  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Nie widzę dokładnie twojego tyły spodu kadłuba ale z tego co widzę raczej to nie przypomina pięknie wyprofilowanych i obłych kształtów z rysunków stoczniowych. Tylko i tak już pewnie tego nie zmienisz więc nie ma o czym pisać.
Ale wg. mnie powinieneś dodać z przodu 2 wręgi ( pomiędzy 0 -1 oraz 1-2 ) ten przód ci wyszedł troszkę kanciasto.
A jak będziesz robił wieżyczkę URSUS to nie patrz na rysunki ( bo wszystkie są do kosza ) ale na zdjęcia tej wieży. Zarówno niemieckie jak i rosyjskie.
Całość zaczyna fajnie wyglądać.

 
22-04-15 09:31  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Kiedyś posłałeś mi to zdjęcie jestem ciekaw jak rozwiązałeś problem 1 i 2
oraz co sądzisz o 3
1. jesteś specem od fotografii czarno-białej, jestem ciekaw co wyjdzie jak zrobisz taką fotkę swojemu modelowi. Oczywiście dawniej były troszkę inne techniki i nie będzie to w pełni miarodajne ale może coś pokaże.
2. wydaje mi się że tu jest wyraźne wcięcie w kadłubie, a nie wiem jak na twoim modelu ?
3. zupełnie nie wiem co to.

 
22-04-15 16:42  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Obłości są, ale faktycznie ciut inne niż w tych planach, wiem że to odważne stwierdzenie ale nie wydaje mi się żeby okręt wyglądał tak jak na tych planach. Zresztą zastrzegam sobie że nie jestem w tej materii alfą i omega, a to moja jedynie interpretacja.

Co do wręg wiesz tak naprawdę to nie wynik braku wręg ale zwykłe partactwo przy klejeniu. Nie mam żadnego doświadczenia przy klejeniu poszycia dennego. Zresztą ja nawet mając model wypuszczony z pod własnych rąk i tak najchętniej bym go pomalował i złożył „waloryzowany” karton ma swoje ograniczenia i tak było jest i będzie. Zresztą już mam pomysł na dioramkę z nim. No ale sklejanie testowe obliguje mnie do sprawdzenia wszystkiego żeby mieć pewność że bubla nie wypuszczę.

Co do zdjęcia, specem? Raczej nie, ale będę kombinował ;)
Oglądałem to zdjęcie, i spędziłem nad nim kupę czasu. Próbowałem też nałożyć linie i ostatecznie stwierdziłem to co oznaczyłeś jako 2 to nie wnęka ( też tak myślałem na początku) ale po prostu coś jasnego położonego obok okrętu.
To co leży na pokładzie to moim zdaniem nic innego jak.. ławka ;) obok na kabestanie ktoś sobie siedzi, więc podejrzewam że została tam położona… może na czymś trzeba było opić koniec dnia pracy ;)

--
Si vis pacem, para bellum

 
22-04-15 17:22  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Też myślałem o ławce ale po pewnym czasie uznałem to troszkę za bez sensu.
Najbardziej ciekawi mnie fotka czarno biała. Jednak jestem zwolennikiem iż te kadłuby były khaki tak jak na monitorach.

 
12-05-15 10:24  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

C.K.U. Nieuchwytny gotowy :

widok na ową nie sławną denną cześć ;)

i tak dla porównania, z Zuchwałą i kadłubem ORP Warszawa do którego zgubiłem obojnice :(


W trakcie sklejania testowego wprowadziłem kilka kosmetycznych zmian, głównie dotyczących tekstur.

nie traktuje tego jako galerie końcową, bo dla mnie statek bez wody... to nie to ;)

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
12-05-15 13:41  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Co tam będę dużo pisał. Pięknie!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-05-15 13:51  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

A ja będę namolny.

Proszę jeszcze raz o wersję w skali 1:200 ;-)

Koniecznie ;-)))))

Proszę ;-)))))

Aktualnie kleję "Mątwę" przeskalowaną do dwusetki a kuter K-5 mam już zmniejszony - pasowały by mi do kompletu kolejne pływadła w tej skali.

--

 
12-05-15 16:48  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo fajnie prezentuje się maleństwo. A kolekcja tej ,,zapomnianej floty" jak będzie cała to dopiero będzie efekt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-05-15 20:44  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Takie przedsięwzięcie to ozdoba tego forum. Gratuluje inicjatywy.

--
Pozdrawiam Darek

 
14-05-15 09:25  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

dzięki Panowie za miłe słowa :)
Biały model jest już w "trakcie" w 1:100 ale myślę że bez problemu poradzisz sobie z nim po przeskalowaniu nie jest ani skomplikowany ani malutki.
Przy zuchwałej jeśli nic się nie zmieni postaram się zmieścić model w dwóch skalach w 1:100 i 1:200

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 26Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024