FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 26Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
28-03-15 09:53  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny fajny modelik i świetne zdjęcie ,,oryginału" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-03-15 12:42  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
mondo   

Hmm,czy to nie KU 5 zniszczył czasem Pzkpfw II podczas osłony przeprawy..

 
28-03-15 12:49  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Jacku jestem pełen podziwy dla Twojej i pracy i zapału.
Z przyjemnością śledzę Twój wątek i zbieram siły na sklejenie testowe Neptuna (bo już gotowy).
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
17-04-15 10:02  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Dziś będą żale pisane ;) Wczoraj wieczorem zakupiłem nowy numer WLU poświęcony kutrom uzbrojonym i kanonierką floty Pińskiej. Czekałem na ten numer jak na gwiazdkę z nieba, i mam cieszę się. Na okładce świetnie odświeżone zdjęcie kutra typu linz myślę sobie to jest to . No i otwieram i radości koniec. Do wczoraj byłem wielkim fanem serii. Niestety teraz poczułem się mocno zawiedziony. Po 1 to na co najbardziej liczyłem jakieś cudem wykopane zdjęcia rysunku kanonierek typu Z, no niestety cudu nie było, ale o to do autora pretensji mieć nie mogę . Za to otrzymujemy przedruk szkicu kuligewicza oraz bardzo owszem ładny rysunek kolorowy, niestety z niewiele mówiącą linią dna. Co do kutrów typu linz jest dużo fajny może i już znanych ale fajnych zdjęć często wyraźniejszych niż te wygrzebane z neta. Tu również otrzymujemy bardzo fajny rysunek w kolorze, ale ze schowaną śrubą ? jak ? toż to rewolucja? . Nie oceniam jeszcze wartości merytorycznej bo czytać jeszcze nie zdążyłem, ale na koniec rodzynek . Przy opisie kanonierek typu Z pojawiły się dwa przedruki oryginalnych planów . Pieknie myślę, przyglądam się, drapię po główce, przyglądam bardziej … i … toż to plany T5 :O . No nieładnie nie ładnie 

Co prawda zakup numeru i tak polecam bo to jedyne opracowanie w tym temacie, ale niesmak mi pozostanie 
W gestii modelarskiej, niestety dorobiłem się kontuzji prawej łapki, powoli wraca do normy, ale wiecie jak to jest mieć obolałą dłoń przy sklejaniu… do ***…niestety . Do przysłów/uniwersalnych porad modelarskich proponuje dodać : nie wal pięścią w ścianę bo se złamiesz ;)
Nieuchwytny jest skończony z pełną instrukcją, sklejam ostatecznie testowo, żeby przekazać jeszcze komuś do testu już sprawdzoną wersje żeby się nie wstydzić i dopiero potem do wydawcy.

Poniżej wrzucam plik z wersją wiąż roboczą modelu kutra typu Linz, jeśli komuś się chce pobrać przyjrzeć i podzielić uwagami żeby ostateczna wersja była sklejalna będę wdzięczny 

http://przeklej.org/file/I8hfir/linz.pdf

moja pierwsza refleksja przy klejeniu była taka … nie ten model powinien być w 1:50 a po drugie : już wiem czemu niecierpie babarać się z poszyciem dna 
Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
17-04-15 13:34  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo ładny i zgrabny modelik Ci wyszedł.
Mam pytanie o te beczki. One tam były w rzeczywistości? Mam wrażenie, że ograniczałyby pole ostrzału karabinu i utrudniały jego obsługę...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-04-15 14:07  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Dzięki :) Beczki pojawiły się na kilku zdjęcia na które się natknąłem, myślę że pozwalano sobie na nie w czasie pokoju co zwiększało znacznie ich zasięg ( np. wizyty w porcie w Gdyni etc. ) . Generalnie użyłem je jako zapychacz miejsca bo jakoś tak pusto wyglądało 

 
17-04-15 14:15  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Wojciech Cięciwa   

A czy można tyci, tyci ponarzekać ? :D
Nie ma ani słowa o oryginale w tym opracowaniu. Rozumiem uproszczenia itp. ale choćby 2-3 zdania i podstawowe wymiary.

A modelik - faktycznie 1:50 albo i nawet 1:25 - ale to już zupełne marudzenie sfrustrowanego człeka.


Aaaaaa...
Zapomniałem.
Bardzo dziękuję za piękny modelik.
--

Post zmieniony (17-04-15 14:16)

 
17-04-15 14:41  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Pewnie że można a nawet trzeba pomarudzić :) toż oto chodzi żeby wyłapać żeby można było powiedzieć że jest w pełni gotowy. Opracuje i dodam jakiś krótki opis do skończonej wersji . Zastanawiam się czy kiedyś go nie poprawić na większą skale ale to już pieśń przyszłości .

 
18-04-15 10:30  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
Jacek   

Jacek. Co do twojej oceny WLU zgadzam się w 100 %. Generalnie autor powklejał to co znalazł w necie bez składu i ładu zamieszczając czasami sprzeczne informacje. Czasami nawet tego nie poukładał po kolei ( zdjęcie gdzie indziej a rozdział kilkanaście stron dalej ) Po prostu skandal i można by o tym pisać bez końca. Podobnie tyczy poprzedniej jego publikacji, a jak zrobi takie bzdury o Mątwie to zacznę wyć albo strzelać.
A co do twojego zgrabnego okręciku 2 uwagi, jedna pewna a druga do zastanowienia.
1. Kiedyś posyłałem ci takie zdjęcie kutrów widniejące na okładce książki pisząc, że jest to najlepsze zdjęcie szczegółów. Jest ono zmieszczone na str. 17 WLU i widać wyraźnie, że nasze kutry miały nie jedną ale dwie klapy u góry. W drugiej wystaje marynarz a pierwsza jest zamknięta. Podobnie zresztą widać na znanym zdjęciu z okładki.
2. Kolorystyka. Wiem, że powszechnie maluje się je w kolorach szaro czerwonym. Problem w tym, że we wszelkich opisach są one określane jako khaki, ewentualnie niebiesko-szare ale nigdy szare. Zresztą autor sam o tym pisze a potem tak jakby nie czytał tego co sam pisze lub nie wierzył we własne słowa z uporem maniaka rysuje okręciki szare. Natomiast część podwodna raczej wątpię aby była czerwona. Zwróć uwagę, że na wszystkich jednostkach po wynurzeniu spód jest jaśniejszy niż góra.
Jak coś to zapraszam tu do dyskusji bo coś mi się wydaje, że autor tomu.59 troszkę zakpił z nas.
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=135705

Post zmieniony (18-04-15 18:46)

 
21-04-15 21:52  Odp: [R] Zapomniana flota - projekt własny
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Bry :)

Pamiętacie jeszcze że gdzieś kiedyś w tej relacji się kleiło modele ?;)
niestety dziś nie doznacie zachwytu rewelacyjną modelarską robotą. Ot kleiłem testowo nieuchwytnego, na szybko i nie całego po to tylko żeby wyłapać jakieś drobiazgi i mam nadzieje wyłapałem wszystkie, teraz poproszę poważnego modelarza o sklejenie tego testowo i podzielenie sie ze mną uwagami i do wydania w końcu :)

po co więc wrzucam zdjęcia tego niedbale złożonego modelu? dlatego że to ostatni moment na uwagi jeśli ktoś jeszcze jakieś ma :)

całe 2 wielkie arkusze a 4 części i szkielet :)

i wynik prac, nie przestraszcie sie, zwyczajnie się spieszyłem ;)



p.s. przez tą zabawę w rysowanie ręka mi odzwyczaiła się od nożyczek, muszę coś skleić :)

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 26Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024