FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-03-14 16:18  [R/G] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Pod koniec stycznia zacząłem budowę kolejnego modelu. Jest to Focke-Wulf FW-190 D-9 z Kartonowego Arsenału. Jest to wersja rozwojowa Focke-Wulf-a 190 z rzędowym silnikiem Junkersa. Zastąpienie silnika gwiazdowego rzędowym spowodowało znaczne wydłużenie kadłuba. Dzięki tym modyfikacjom wersja D-9 ma długi i smukły kadłub. Nic dziwnego, że zyskała przydomek "długonosej Dory" (niem. Langnasen Dora). Bardzo mi się podobają te samoloty. Kilka lat temu skleiłem FW-190A8/R8 i najwyższy już czas, żeby do kolekcji dołączyła Dora. Sturmbock kleił się bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że i w tym przypadku będzie to czysta przyjemność (jak do tej pory tak właśnie jest).
Muszę jeszcze dodać, że model jest kapitalnie opracowany pod względem graficznym. Moim zdaniem, jeden z najlepszych jakie w życiu widziałem. Kolory są żywe i nasycone, do tego świetnie naniesione linie podziału blach, nity, zabrudzenia, otarcia...No i ten genialny kamufaż.



Tyle tytułem wstępu. Zgodnie z instrukcją zacząłem od kabiny. Szkielet jak zwykle w KA bardzo rozbudowany, ponadto, do czasu wklejenia skrzydeł o sztywność konstrukcji będzie dbał kształtownik wklejony od spodu. Trochę tam nabrudziłem dobierając kolory do retuszu, ale to i tak wszystko zniknie pod poszyciem.



Wnętrze bez fajerwerków, sklejone w standardzie, bo i tak będzie zamknięta - nie chcę zaburzyć pięknej sylwetki poprzez odsunięcie do tyłu osłony. Mapa włożona do mapnika też jest w standardzie - pierwszy raz się spotkałem z tym, żeby elementem wyposażenia kabiny była mapa :-) Tablica przyrządów wyszła tak sobie.






Prawie gotową kabinkę okleiłem burtami, a następnie uzupełniłem jeszcze o kilka drobiazgów. Nadszedł krytyczny moment, którego zawsze obawiam się przy modelach od A. Halińskiego - oklejenie poszyciem kabiny. Jak zwykle przymierzałem chyba ze sto razy zanim zdecydowałem się to skleić, ale ostatecznie poszło jak po maśle.





Przygotowałem sobie jeszcze kolejny element poszycia przedniej części kadłuba, ale jeszcze go nie wkleiłem. Poza tym mam sklejony także szkielet tylnej części kadłuba oraz szkielet skrzydeł. Więcej do pokazania na dzisiaj nie mam, ciąg dalszy wkrótce. Czeka mnie sporo gimnastyki z osłoną kadłubowych karabinów maszynowych :-)



--

Post zmieniony (08-01-15 13:14)

 
07-03-14 16:25  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Będę się przyglądał,twoje relacje to czysta przyjemność patrzenia,ja za swój pierwszy model od hala na warsztat chcę wziąć ostatnio wydaną Fokę.

--

Post zmieniony (07-03-14 16:29)

 
07-03-14 18:58  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję, miło mi.

Jeżeli chodzi o pierwszy model od Halińskiego to poleciłbym raczej któregoś z Bf-109, np. F-4 Trop. Focke Wulf jest trudniejszy i bardziej skomplikowany.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
07-03-14 20:10  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Fajnie że zabrałeś się za klejenie tego modelu, ja mam to za sobą i powiem tak - opracowanie świetne. Ja ten model sklejałem jakiś czas temu i doświadczenia miałem mało po powrocie do modelarstwa, z tego co wiem to właśnie słabo mi wyszło wyprofilowanie poszycia nad karabinami maszynowymi, strasznie się męczyłem. Teraz zrobił bym to lepiej :-). Relacja jest gdzieś na pampersach :-)).
Powodzenie życzę i z boczku zerkał będę.

 
07-03-14 22:22  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
radzias   

Tak, tak, dawaj Fokę na Brętowo. A silnik już zacząłeś?

 
07-03-14 22:39  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

radzias ty lepiej te okręty lep, w tym modelu silnika nie zobaczysz ;-))

Post zmieniony (07-03-14 22:39)

 
07-03-14 22:54  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
bradley81 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 2
 

Witam
stachooo - temat ciekawy , no i długonosa DORCIA , też niczego sobie będzie zwłaszcza , że to TY wykonujesz .
Pozdrawiam

 
07-03-14 23:05  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
radzias   

W tym modelu faktycznie z silnikiem kiepsko będzie, a rypło mi się Bf 109 T1 na którego z pod stachooo ręki czekam, a on wie dlaczego :-)

 
08-03-14 00:19  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ty i tak wiesz, że ja też podglądam :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
08-03-14 08:01  Odp: [R] Foka z długim nosem, czyli Focke-Wulf FW-190 D-9 (Kartonowy Arsenał 3/2011)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Radzias - jeszcze kilka Małych Modelarzy pokroję zanim skończę tę 109 :-)

ZbiG - z przyjemnością zaprezentuję Ci Dorę na żywo, przy herbacie oczywiście!

Zbin - ta osłona km-ów to wyzwanie, mam nadzieję, że jakoś to wyklepię.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024