FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-08-14 22:09  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Aha - ktoś tam kiedyś pytał o wycinankę. Po długich poszukiwaniach nabyłem na "alledrogo". Answer stwierdził, że nie ma i nie będzie, a tu cyk – miła niespodziewajka.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-08-14 11:51  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kolekcja Ładna ! Się podoba ! Ale mam jedno poważne pytanie. Skąd masz plany Big-Boya !!!?? Po sklejeniu Pm 2 szukałem i nie znalazłem nic poza kilkoma fotkami (więc skleiłem Okz 32 i Tkr 55). Drugie pytanie - czy posiadasz coś więcej niż ten rzut boczny ? O skalę nie pytam,bo na pewno 1-45 :)
A co do losu modeli,to wiem jak kończą :( Mój synek dostał do zabawy kilka samolotów :)))

 
07-08-14 12:41  plany Big Boya
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Widzisz przyjacielu... ja to jestem chomiczek. Jak mam chwilę wolnego to szperam w internecie i przytrzymuję kopię bezpieczeństwa na dysku. Kiedyś trafiłem na stronkę gościa, który ma takie plany narysowane w autocadzie i sprzedaje je. Na zachętę wystawił rzut boczny Bigboya i Challengera. Ja to musiałem sobie wydłubać, bo nie znam się na CADach... łyknął to inkscape czy illustrator, i teraz mam w wektorki svg. A wydrukowałem sobie i owszem – w skali 1:45. Mam też kilka fotek, których durnowaty wujek Google nie podsuwa pod nos. W poszukiwaniu fotek/materiałów polecam korzystanie z kilku wyszukiwarek po kolei. Trzeba też wpisywać frazy w różnych konfiguracjach... albo poprosić kolegę, to za browara podrzuci paczkę ZIP z nazbieranymi materiałami :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-08-14 12:49  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Viking sorry for off topic - dla rodrusa podam taki link http://steamcad.railfan.net/index.htm
są tam różne amerykańskie loki, może coś niecoś skorzysta.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
07-08-14 12:55  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Chciałbym rzec, że z ust mi to wyjąłeś, ale po pokazywaniu maluszków robi się jakoś zbyt perwersyjnie. Stamtąd jest też link do jakichś zakupów rysunków... generalnie, trzeba szukać szperać i to wszystko ponawiać co kilka tygodni. Tak też wyszperałem plany do tejże Okaelki i dzięki nim dodałem kilka swoich innowacji.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-08-14 13:34  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Viking_BB, Ja tak z ciekawości pytałem.o plany. Po za tym jak ja Ci browca przez neta wyślę ? :))) Ale przyznam,że choć porzuciłem jakiekolwiek myśli o parowozach samoróbach,to korci mnie taki Boy w HO :) No i ten Challenger ! Jak dobrze pamiętam to ostatni parowóz Amerykański. Piękna rzecz i DUUUŻŻAAAA - choć nie tak jak Boy :))

 
18-08-14 18:12  [R/G] OKL27 - i to by było na tyle
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tak oto, po pół roku zmagań, dotarłem do mety. Mój pierwszy parowóz w skali 1:45. Nie jest to mistrzostwo świata w modelarstwie, ale moje oczy cieszy. Model kleiło się bez większych boleści (no, może poza drutami, które wciąż nie chcą mnie słuchać) i sprawił mi wiele radości podczas sklejania. Okładka z wycinanki jest – żeby nie było, że z chomika, choć po prawdzie parowóz całkowicie z chomika, bo wycinanka dotarła do mnie całkiem niedawno, kiedy model był na ukończeniu… :)

Na warsztat poszedł wagon, ale to już inna historia.

Dziękuje Wam za wsparcie, rady, oraz przyjazne uściski dłoni na wystawach, które odwiedzałem.



Poniżej kilka ujęć, dookoła. Fotograf ze mnie żaden, więc fotki takie sobie. Miałem położyć obok lokomotywy ludziki z LEGO, żeby zrobić scenkę rodzajową, ale po przeliczeniu wyszło mi, że mają po 2,20 wzrostu… a tyle to nie ma nawet nasza drużyna koszykarska.







--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-08-14 18:20  Odp: [R/G] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Na wystawach nie bywałem, poznać nie poznałem, ale okaelki pogratulować trzeba!

GRATULUJĘ

:-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
18-08-14 18:30  Odp: [R/G] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Bardzo fajny BOJLEREK !!! Akurat zdążyłeś na wystawę w Ornecie :)

 
18-08-14 18:33  Odp: [R/G] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
Brawo, Viking, brawo!
Tak się ostatnio czaiłeś a tu.... jest gotowy.

A tak prywatnie przyznaj się ile razy i jak długo kręciłeś model w rękach a przyglądałeś mu się z różnych perspektyw a oczy cieszyłeś? Ha?

Jeszcze raz gratulacje.
Co następne? Znaczy się który następny, znaczy się który parowóz?

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024