FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-05-14 22:24  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Robercie C. – nie strasz brachu, bo ja właśnie czarnego humbrola używam. zobaczymy za kilkanaście godzin, bo właśnie pomalowałem pierwszą – "kontaktową" – warstwą te piasecznice.

Zamarkowanie armatury było dobrym pomysłem, bo będzie fajnie wyglądać, gdy się zajrzy do środka budki. Pracuję właśnie nad krzesełkami załogi, drzwiczkami do skrzyni węglowej i "wajchą" od wody (tu kłania się znikoma znajomość terminologii parowozowej). kiedy już uda mi się ukleić coś w całość i choć z wierchu pomalować – wrzucę fotkę. A na razie:



Czekam jeszcze na laserowe pokrętła o średnicy 3 mm... dokleję i pomaluję na czerwono...

Answer nadal nie wysłał laserowych kół zamówionych w marcu hahahaha

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-05-14 22:47  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wygląda to coraz lepiej. Chyba zapatrzyłeś się na relację Precyzyjnego i stwierdziłeś,że też tak chcesz :)

 
22-05-14 23:18  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z tą farbą miałem podobnie jak mówi Robert. Generalnie na izolacji nie chciała schnąć. Ja poradziłem sobie tak, że całe przewody w kabinie Od2 pokryłem cienką warstwą kleju cyjanoakrylowego i dopiero na to farba.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
24-05-14 18:40  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kochane kolegi... zasialiście defetyzm, ale u mnie wyschło. Wnioskuję, że albo pomogło rozrzedzenie humbrola wamodowym rozcieńczalnikiem, albo też to schnięcie zależy od materiału użytego do izolacji przewodu (z doświadczenia wiem, że izolacje na przewodach bywają różne). Pozdrawiam :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-05-14 22:50  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To schnięcie zależy od szczęścia :-) Kiedyś miałem Humbrolka, który schnął, a potem kupiłem takiego, który już nie chciał (kolor, materiał ten sam). Od tamtej pory, raczej używam akryli :-)

--


 
12-06-14 12:17  [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ostatnio tak sobie z czasem, a do tego sama drobnica do zrobienia. Na przykład zbiorniki powietrza, drabinki i inne bżdzidełka.




W "Okaelce" pojawiły się poręcze na walczaku oraz siedzenia dla załogi na ściankach bocznych (sorki nie mam fotek).

Oddzielnym tematem było przeprojektowanie "turbogienka". Zrobiłem jeden, ale coś musiałem pop...ć w obliczeniach bo wyszedł o 30 procent za duży. Drugi już jest ok.
Przy pracy doszedłem o wniosku, że to co robią koledzy Precyzyjny, Qba czy Mario... to nie jest normalne. Takich jak oni kiedyś palono na stosach, a teraz zdaje się zasługują na kaftanik ;) Mój tubogienek, mimo kroci wykrzyczanych "koorwuf" i osiwiałej brody, nie wyszedł tak ślicznie.



Próbuję swoich sił w projektowaniu laserków – na razie z takim sobie skutkiem.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-06-14 12:23  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Nie narzekaj, grosz wyszedł Ci bardzo ładnie i realistycznie :)

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
12-06-14 14:03  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Następnym razem połóż 5 zyla,będzie efektowniej :) Po za tym nie wiem co Ty tak narzekasz,ja nawet tak bym nie zrobił :(

 
12-06-14 14:04  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No jakbyś chciał, taki gienieratorek, jak mój, to mam kopię :-) (i to nie jedną). Mogę np. wystawić na aukcji dla Syriusza, będzie dobry uczynek przy okazji :-)

--


 
03-07-14 08:47  Odp: [R] OKL27 - skala 1:45 - Kartonowe Hobby
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ukleciłem koła. Miały być laserki, ale się okazało, że Answer nie posiada ich już w swojej ofercie... Koła napędowe już raz przeszlifowałem, tocznych jeszcze nie. Jako podkładu użyłem rozrzedzonego Humbrola.

Niestety blondi spier...ło aparat, zatem fotki znów z komórkowca.



Całość nabiera kształtów lokomotywy. Skrzynie wodne, na razie są tylko prowizorycznie "złapane" taśmą dwustronnie lepką. Jak już wyczytałem, trzeba się wstrzymać z montażem do zakończenia prac nad układem nawrotowym.


--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024