FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-01-11 19:07  [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Hej!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa RARE BIRBS z Poznania dostałem ten model do sklejenia i przeprowadzenia relacji.
Już ponad rok minął odkąd dostałem model i zacząłem budowę.
Niestety czasu jest mało, więc postępy wolno idą i jest tak duża obsuwa.
Wypada już jednak coś pokazać, więc wrzucam zdjęcia tego co udało się do tej pory zrobić :-)
Niedługo postaram się o aktualizację.



Pozdrawiam,
wottek

--

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
16-01-11 22:02  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
cfemar   

Chętnie pooglądam relację, ten sam modelik leży u mnie i czeka na swoją kolejkę:-)

 
23-10-11 13:59  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Powoli budowa posuwa się do przodu. Niestety poległem na części podwodnej, więc musiałem ją zaszpachlować i pomalować. Wygląda zdecydowanie lepiej. Zastanawiam się także czy zastosować tego samego zabiegu z burtami. Najgorzej do tej pory poszło mi z rufą:/ Zostały duże szpary, ale będą zakryte przez ozdoby, które się tam znajdowały.
Zdecydowanym minusem modelu jest instrukcja, której nie ma. Wielu rzeczy trzeba się domyślać, bo rysunki też wszystkiego nie sugerują, ale jak widać budowa idzie do przodu :)
Na razie zajmuję się wyposażeniem pokładu.



Pozdrawiam,
w.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
02-03-14 23:11  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Dwa lata od ostatniego wpisu, dwa inne modele powstały, ale prace nad Endeavour ciągle postępują w stoczni.


Dno szpachlowane i malowane. Inaczej się nie dało. W ogóle cała konstrukcja jest pomyślana tak, że bez malowania efekt był średni. Niestety nie umiem zrobić ładnych ozdób. Próbowałem metody Syzyfa z drukowaniem na cienkim papierze i wycinaniem, ale niestety poniosłem porażkę.

Właściwie oprócz problemu z burtą to spasowanie reszty jest bardzo dobre.

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
03-03-14 22:25  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model i bez tych ozdób jest bajerancki. Ale obsuwę to masz nielichą. Prawdziwy chyba krócej budowali. No ale jak to mówił mój nauczyciel na warsztatach ''pośpiech jest gorszy od faszyzmu''. Powodzenia podczas dalszych prac. Będę Dopingował !

 
04-03-14 08:01  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

To może małe podsumowanie.
W trakcie budowy Endeavoura zbudowałem jeszcze dwa inne modele. Kryzys miałem po tym jak wyszły szpary na rufie (ale to z mojej winy) i jak okleiłem dno. Niestety kreska zastosowana w modelu jest bardzo gruba i kiepsko to wyglądało. Musiałem więc nauczyć się szpachlować. Po trzech podejściach część podwodna wygląda już dobrze.
Niestety jak pisałem wcześniej, efekt jest znacznie lepszy jak maluję poszczególne części, mimo, że wiele elementów jest zaprojektowanych tak, żeby dało się wykonać w standardzie, Nie mam zdolności do zrobienia ozdób co niestety wpływa na ogólny efekt, może następnym razem... albo ktoś wypuści laserowe części.

Natomiast jeżeli chodzi o spasowanie części to dla mnie mistrzostwo świata:)

Nie jest to jednak model dla początkujących, z powodu zbyt słabej części opisowej instrukcji. Zdjęcia i rysunki są ok, choć główny rysunek / zdjęcie jest tak zarzucone informacjami, że ciężko coś znaleźć.
Dobrą praktyką za to jest podawanie grubości części po sklejeniu. Bardzo pomaga takie informacje w budowie.

Podsumowując, generalnie jestem zadowolony z efektu, jak na pierwszy model żaglowca. Jak człowiek już się przyzwyczai do takiej a nie innej konstrukcji modelu to budowa sprawia frajdę.

Postaram się częściej wrzucać zdjęcia :)

Pozdrawiam,
W.

--
W stoczni: HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%) | ORP Błyskawica [WAK] (15%)
Oblatane: Mustang Mk. I [WAK] | Fokker D.VII [WAK] | PZL.23 Karaś [MM] | PZL P.7a [ANS] | Hawker Hurricane [KA] | PZL P.11C [MM] | DKD-III [WAK] | Spitfire Mk. Vb [MM] | Me-109 G-5 [KK] | Me-109 G-6 [MM] | F-14 Tomcat [MM]
Zwodowane: ORP PIORUN [MM]

W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty.
Tadeusz Konwicki

Post zmieniony (04-03-14 08:08)

 
07-02-18 23:40  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Niepostrzeżenie minęło siedem lat od rozpoczęcia budowy...
A prace wciąż trwają.


--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
08-02-18 20:32  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jak ten czas leci... :) Fajnie, że wróciłeś do modelu, mam nadzieję, że na dobre?

--
54323031

 
15-04-18 00:30  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Jestem właśnie na etapie masztów. Ponieważ autor modelu każe sobie czytać w myślach, a nie posiadłem niestety tej umiejętności, mam pytanie do braci modelarskiej. Może ktoś z Was sklejał ten model i wie jaka powinna być poprawna wysokość masztów? Nigdzie w instrukcji nie ma podanej tej wartości, Mam oryginalne maszty drewniane ale można jest sobie ..., nie dość, ze krzywe to jeszcze profilaktycznie wszystkie mają jednakową długość.

--

Post zmieniony (15-04-18 00:32)

 
15-04-18 08:18  Odp: [R] HMB Endeavour (Shipyard) - Relacja sponsorowana
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

W wycinance są rysunki montażowe na których pokazana jest wielkość masztów i rei trzeba sobie pomierzyć
może to będzie Ci pomocne
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=291949&t=291949&filtr=0

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024