FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-03-14 13:51  [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam

Polski ścigacz artyleryjski S-2 (Wilczur) w skali 1:50 wydany przez Andrzeja Halińskiego, opracowany przez Andrzeja Domadzierskiego, był drugim moim modelem z tego wydawnictwa. Pomiary dopasowania części poszycia kadłuba wskazywały na bezbłędne wykreślenie elementów. Bolączką wydania jest bardzo uboga instrukcja nazwana ‘uwagami ogólnymi dotyczącymi budowy modelu’. Rysunki poglądowe też wszystkiego nie wyjaśniają, w szablonach brak grubości wymaganych drutów, brak sposobu malowania szablonów.

Nie wiem skąd powstał błąd zbyt krótkiego poszycia burt i dna po wykonaniu szkieletu. Ponieważ w żadnej z relacji na forum dotyczących tego opracowania nie spotkałem takiej uwagi, biorę winę na siebie. Pokład pasował do szkieletu idealnie więc pozostało zrobić 3 milimetrowe wstawki w burtach i w dnie. Pozostałe części wyposażenia już pasowały do reszty bez zastrzeżeń. Nie wszystko wyszło zgodnie z oczekiwaniem ale ogólnie cieszę się z modelu ścigacza.





Model polecam każdemu bez względu na umiejętności.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-03-14 14:45  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To co prawda nie moje klimaty ale podoba mi się ten Wilczur.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-03-14 15:30  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To moje klimaty i mnie również sie podoba a wycinanka leży w 2d .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
02-03-14 17:08  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-03-14 20:19  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję modelu. Podoba mi się i to bardzo, jak go skleiłeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-03-14 11:00  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Gratuluje i ja , bardzo fajny modelik :)

Pozdrawiam
Jacek

 
03-03-14 16:16  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Opracowanie leciwe, ale fajnie go odstawiłeś.
Ciekawie wyglądają liny. Zazwyczaj wstawia się czarne, ale na tym modelu stalowe wyglądają bardzo realiztycznie.
Gratulacje.

Pora teraz wdepnąć w jakiś nowszy projekt :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
06-03-14 22:36  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Tradycyjnie dziękuję za wszystkie opinie.
Nie miałem tyle odwagi co Art i po własnym powrocie do modeli zrobiłem kilka prostych, starszych, ale plany mam ambitniejsze.
Pomęczę Was jeszcze kilka razy tym co zrobiłem i myślę, że popatrzycie równie chętnie na klejadła, których na tym forum brakuje.
Najpierw muszę uporać się z alternatywnym hostingiem zdjęć, bo mnie fotosik zaczyna denerwować.
Najlepsze życzenia w dłubaniu.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-03-14 02:11  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Model wygląda świeżo mimo upływu lat , a to ręcznie kreślone było , z tego co pamiętam ...

--

Teoretyk ostatnio...

 
11-03-14 11:25  Odp: [G] S-2 (WILCZUR) Kartonowy Arsenał - A.Haliński - 1/1997
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Winek, ładnie Ci wyszedł ten model. Gratulacje !!
Kleiłem Wilczura tak z 12 lat temu, miałem podobne problemy ze spasowaniem części, jak i Ty.
A najgorzej było z dopasowaniem układu plam kamuflażowych na burtach. Nie schodziły się za diabła !
A sam model, mimo że kreślony ręcznie, jest w sumie szczegółowo potraktowany. Warto byłoby jeszcze
raz go wydać, z uwzględnieniem poprawek ( a nie czterdziestą którąś wersję Me-109.... ).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024