FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-02-14 08:03  [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jak w temacie - przydałby mi się tani patent na wiercenie małych otworów (0,5mm, 1mm, 1,5mm, 2mm). Ceny wierteł w Castoramie są kosmiczne (~8-11PLN za 1-2 sztuki). Wiertarka modelarska też nie jest najtańsza (~20-25PLN), a w dodatku zakresy obsługiwanych wierteł są takie, że prawdopodobnie potrzebowałbym dwóch różnych (jedna którą widziałem ma zakres do 1,2mm, druga od 1,5mm). Zastanawiam się jak sobie poradzić. Możecie mi coś doradzić?

 
24-02-14 08:25  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli chodzi o wiercenie takich otworków w kartonie , to zrób to z igieł lekarskich . Obciąć i zaostrzyć , w linku z relacji możesz zobaczyć jakie można osiągnąć efekty . igły od 0.45 do 1,2 mm w każdej aptece , większe u weterynarza .I jedna ważna uwaga , nie wybijam tego młotkiem (nawet w 1mm kartonie ) tylko obracam igłą , jeśli będzie krzywo zaostrzona będzie schodzić i nie wyjdzie ładny otworek . http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=197442&t=197442&filtr=0&page=21

--

Post zmieniony (24-02-14 08:29)

 
24-02-14 09:32  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dzięki. Patent z igłami znam. Chodziło mi bardziej o wiercenie w tekturze. Np. będę robił koło do samolotu i muszę wywiercić przez kilka warstw tektury otwór na oś.

 
24-02-14 10:08  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jeżeli wiertło jest za drogie to możesz śmiało użyć gwoździa lub szpilki z obciętym łbem. Trochę będzie dymu bo będzie się tarcie duże wytwarzać ale można spokojnie przewiercić karton, nawet kilka warstw. Powoli, małą siłą napierać na materiał żeby nie wygiąć gwoździka.
Oczywiście niezbędna jest do tego wiertareczka.

 
24-02-14 10:14  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No tak, tyle że nie mam wiertarki ;) Gdybym miał to by w ogóle nie było tematu. Wiertła jakoś z Allegro pozamawiam, chyba wyjdzie najsensowniej, ale pytanie czy ktoś ma sposób na zrobienie do nich jakiegoś uchwytu który umożliwiłby wiercenie?

 
24-02-14 10:22  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To nie prościej pierwsze wyciąć otwory , a potem skleić w całość , na drucie który będzie osią ?po co robić sobie wydatki .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
24-02-14 10:26  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No tak, ale jak przewiercić się przez ten 1mm tektury? Wiertło 1mm trzymane w dłoni raczej nie zadziała.

 
24-02-14 10:31  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Ceny kosmiczne... nie wiem gdzie szukasz i czy ręcznej czy elektrycznej ale tu masz całkiem
przyzwoitą cenę z wiertłami.
A ceny wierteł - no cóż hobby wymaga poświeceń. Tutaj masz całkiem dobry zestaw a potem trzeba co jakiś czas dokupować.
Ogólnie ceny na poziomie jednego do dwóch modeli wiec albo, albo ;)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
24-02-14 10:40  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Przycięta i zaostrzona igła do zastrzyków nałożona na zwykłą, jednorazową strzykawkę 20 ml !!! Otworki w 1 mm tekturce zrobisz bez problemu, no może przy cieńszych igłach niż 0,9 mm trzeba trochę potrenować rękę, ale z pewnością się da. Spróbuj. Jak nie dasz rady to postaram się jutro zrobić krótki filmik instruktażowy i wrzucę na YT.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
24-02-14 10:40  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

na szybkiego tektura 1 mm z białym , i 2 mm szara




mam nadzieję że Cię przekonałem do oszczędzenia pieniędzy .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024