FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-02-14 19:02  [Technika] Taśma maskująca - jaka?
tomek71   

Witam
jaka jest dobra taśma maskująca?

 
24-02-14 19:19  Odp: taśma maskująca
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Cześć.
Do budowy modeli z plastiku używam taśmy maskującej firmy Tamiya szerokości 18 milimetrów. Cena to chyba coś koło dwóch dych. Jestem z niej bardzo zadowolony, jeszcze nigdy mi nie odeszła z farbą. Polecam.

--
Pozdrawiam. Twardy.

 
24-02-14 19:20  Odp: taśma maskująca
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobra rada. Dodaj znacznik [Pytanie] w temacie. I przeproś się z robaczkami interpunkcyjnymi. Nie gryzą. Taka rada, zanim wpadną tu Admini. ;) Co do taśm- ja czasem stosuję papier samoprzylepny z drukarek termicznych. Dwie warstwy. Ale i to mi podcieka, tak więc za dużo nie poradzę. Najbardziej mnie irytuje w takim malowaniu z taśmą, że mi i tak farba przy zrywaniu sie wykrusza, potem trzeba poprawiać. Ale taki papier to na szybko i domowym sposobem, jak dla mnie, może być. Pozdro.

 
24-02-14 19:45  Odp: taśma maskująca
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Z taśm maskujących to również polecam Tamiya, testuję od niedawna (szer. 10mm) i idealnie zdaje egzamin.

 
24-02-14 20:33  Odp: [Pytanie] taśma maskująca
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Taśma Tamiya, ja budowlaną taśmą malowanie popsułem więc nie warto kombinować, chyba że masz na nią jakiś patent.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
24-02-14 21:21  Odp: [Pytanie] taśma maskująca
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Też polecam Tamiy'e. Nawet jeśli koszt jest relatywnie spory to starcza na dość długo (przy czym mówię o sklejaniu w standardzie, gdzie zapewne jest mniej malowania niż przy waloryzacji).

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
25-02-14 00:25  Odp: [Pytanie] taśma maskująca
Marcin K.   

Taśma Tamki jest chyba najlepsza, ale zastępczo używam marketowej Tesa Precision Mask
http://www.tesa.com/craftsmen/products/tesa_4334_precision_mask,m.html
a takze Tesa Sensitive która ma słabszy klej
http://www.tesa.com/industry/products/tesa_4333_precision_mask_sensitive,i.html

Post zmieniony (25-02-14 00:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024