FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-02-14 10:54  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Andreas: wow, nie sądziłem że da się przeciąć przez tekturę. Póki co miałem problem z przecięciem kartonu. Widocznie źle naostrzyłem igłę. Czym to robisz? Ja stosuje pilniki, zastanawiam się czy papier ścierny może się do tego nadać. Ten drucik wystający z igły to tylko po to żeby wypchnąć to co zostało wycięte, tak?

 
24-02-14 12:10  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ceny wierteł są za duże? dziwne jest dla mnie takie myślenie. Przecież to jednorazowy wydatek na bardzo długi czas.

 
24-02-14 12:21  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
pieczarek   

Ja do ostrzenia igiel uzywam papieru sciernego. W zupelnosci wystarcza.

--
pozdrawiam Kuba

 
24-02-14 13:01  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
OzzY 

 

najlepszy jakis wodny... 600/800/1000 kiedys na niebieskim forum dalem tutka jak ostrzyc igle:


 
24-02-14 13:27  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeszcze trochę i będziecie pisać doktoraty "Wykonanie otworów w tekturze" :-)))

W kilku zdjęciach jak to robię:



Mam nadzieję że prosto to pokazałem. Nie wiercę otworów w sklejonym bloku tekturowym. Sklejam razem poszczególne przekłute krążki nanizane na drut o średnicy ośki kółka.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-02-14 13:32  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

killy9999 : "No tak, ale jak przewiercić się przez ten 1mm tektury? Wiertło 1mm trzymane w dłoni raczej nie zadziała."

Rozwiązaniem oszczędnościowym jest przyklejenie i obwinięcie końca wiertła długim paskiem cienkiego papieru tak aby utworzył się walec o średnicy około 3mm i nasączenie go SG.

Innym rozwiązaniem jest coś w tym rodzaju:
http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=4280
http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=4279
http://www.ww-model.pl/index.php?p9464,wiertarka-spiralna-furkadelko

Skuteczność pierwszego rozwiązania wypróbowałem, drugiego nie miałem okazji.

--
Pozdrawiam
Quba

 
24-02-14 14:24  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostatnio zaczałem korzystać ze specjalistycznych igieł dentystycznych - są one bardzo małych rozmiarów.
Także zakupiłem w jednym ze sklepów sieciowych wiertła od 0,1 do 1,5 mm (tylko nie ma 1,3 mm - nie wiem dlaczego pominieto). Komplet wierteł wyszedł 18,99 zł... wiec nie az tak duze pieniadze. Do tego jakieś furkadełko reczne i mamy komplet..

 
24-02-14 17:57  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Panowie.
Ja też korzystam z igieł lekarskich, problem mam tylko z tym, że po wycięciu ok 10-15 otworów igła się wygina i trzeba "robić" kolejną. Żywotność zwiększyłem odcinając plastikowy uchwyt igły, ale to z kolei utrudnia trzymanie jej w prawidłowym punkcie wycinania otworu.
A pytanie jest następujące: czy "walicie" młotkiem w igłę w celu wycięcia otworu? czy obracacie w palcach( jak wiertłem) aż powstanie otwór?
P.S.
Nie używałem do tej pory tłoka w środku igły, tak jak to pokazał Andreas, może tu jest przyczyna...
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
24-02-14 18:08  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja kręcę igłą , mi także się wyginały igły ,ale tylko wtedy kiedy miałem zbyt duży nacisk i tępą igłę ..Jeżeli jest dobrze naostrzone to w tekturze 1mm igłą 1,2 były 3-4 obroty i delikatny nacisk . Chyba najważniejsze jest naostrzenie. Ostoja - minusy Twojej metody to trudność z uzyskaniem powtarzalności wymiaru otworu , i nie można tego stosować na druku dwustronnym .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
24-02-14 19:00  Odp: [Technika] Czy ktoś ma tani patent na wiercenie małych otworów?
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

cyt.: "No tak, ale jak przewiercić się przez ten 1mm tektury? Wiertło 1mm trzymane w dłoni raczej nie zadziała."

- naprawdę nie zadziała ? A próbowałeś ? Obracając wiertło w dwóch palcach spokojnie to przewiercisz ! Jeżeli nie 156 takich otworów (porobią się bąble) to spokojnie dasz radę, żadnej filozofii. A potem jak OSTOJA rzecze, np...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024