FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
10-03-14 10:02  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Aktualizacja postępów.
Powstał ogon ze sterami. Jest fajnie opracowany, oklejka sterów kierunku szczególnie. Właściwie sama wskoczyła na swoje miejsce. Muszę tylko wyszpachlować te zębiska na łączeniu.


Stery na razie zamontowane na sucho. Jeszcze się zastanawiam nad ich położeniem ze względu na ewoluujący plan na dioramę.



A poniżej śmigło i jego najważniejszy element, czyli kołpak.
Jak już zostało powiedziane nieco wcześniej, kołpak wycinankowy jest do luftu, więc poszedł do przebudowy.
A oto jej etapy.

Elementy z wycinanki, jak widać nie pasowały nawet zbytnio średnicą do kadłuba. Zostały po sklejeniu nasączone CA.


Czas na szpachlę i szlifowanie. Po niej jeszcze jedna warstwa CA i znów szlifowanie. I od razu jest lepiej:


Na koniec jeszcze kilka warstewek farby. Miałem poważny problem z dobraniem odcienia szarości. Pozostaje tylko całość zmatowić papierem ściernym.


Przygotowuję teraz resztę drobnicy (koła, owiewka, itp.) Potem skrzydła i można latać:)

 
10-03-14 11:33  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zębiska na owiewce - trzeba było skleić najpierw owiewkę "na boku" poza modelem. Niepotrzebnie autor zalecił przecinanie połówek.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-03-14 09:38  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Porównując z tym co Jańcio pokazuje w relacji Karasia to wstyd tu w ogóle cokolwiek wstawiać.

Ale ja też się staram;)

Powstają skrzydła i mam nadzieję, szybko zakończyć tego kajtka i wziąć się za coś ciekawszego.
W dalszym ciągu nie napotkałem na żadne niespodzianki w budowie.




A oto jaki mi małażonka zakupiła w rossmannie czy innej pierdonce prezent. Pilnik do paznokci, cztery gradacje, na gąbeczce, do wręg i szlifowania krawędzi jest naprawdę zacny.

 
31-05-14 00:06  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po przerwie.
W ukryciu przed światem dokończyłem budowę chabety. Model nie sprawił większych problemów, zaliczam go do łatwych i dobrze opracowanych. Trochę może za ubogi ale mogę śmiało polecić tym którym nie zależy na perwersyjnych szczegółach.

Osobiście nie jestem specjalnie zadowolony z końcowego efektu. Trochę mnie nużył i jakoś tak brak było mi motywacji. Ale i tak cieszę się, że jest kolejny w kolekcji.
Teraz znowu czas na Polską rurę:)

Galeria tradycyjnie, w pierwszym poście.

Pozdrawiam.



Post zmieniony (31-05-14 00:12)

 
31-05-14 00:35  Odp: [R/G]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kalafior,nie wiem czego się czepiasz sam siebie - wyszedł elegancko !!! Ja bym go pewnie spaprał :(

 
31-05-14 15:55  Odp: [R/G]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny,choć niepotrzebnie go chyba podrapałeś na przedzie razem z rurami wydechowymi,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-05-14 23:41  Odp: [R/G]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


Kalafior, nie piszę o Twojej pracy.
Coś tu jest mocno nie tak: kadłub za kabiną idzie jakoś w górę a przód to jakiś dziwny stożek. Projekt mustangopodobny, jak dla mnie nie do przyjęcia. Sylwetka jest z lasu, dziwne, że nikt przede mną tego nie zauważył na takim zacnym forum. A wystarczy wyguglać "mustang mki" i porównać kształty - ten samolot tak nie wyglądał. No chyba że go pospawali z resztek. Mierne opracowanie.

Myślę, że szkoda Twojego czasu na takie lipy. I szkoda czasu na rzeźbienie kołpaka, skoro wystarczy go ładnie skleić w standardzie.
Kalafior, bardzo się starałeś, wyszło jak wyszło ale to raczej nie Twoja wina, z łatwością znajdziesz lepsze opracowanie. Znacznie lepsze.

 
01-06-14 09:14  Odp: [R/G]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Znajdę lepsze, ale trudniejsze. A to było w sam raz na moje umiejętności i zapał do samolotów z napędem śmigłowym. Więc jest mu wybaczone to co napisałeś.

Marku, masz rację. To była moja pierwsza bodajże w życiu próba brudzenia, więc efekt nie powala. Ale bez tego zabiegu wyglądałby jak zabaweczka.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024