FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-02-14 12:01  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Aleś się uparł z tą szparką...
Klej dalej i zapomnij o niej ;-)
Przynajmniej 1/4 tej szparki od dołu ( tam,gdzie najszersza) zasłoni oprofilowanie skrzydło-kadłub. Przy dobrym wykonaniu pozostałej części modelu nikt tej szparki nie zauważy.
Paćkanie tego SG moim zdaniem średni pomysł. Zauważ,że jest to segment z szybką - SG jest wredne i może zmatowić Ci tą szybkę,co gorsza od środka kadłuba...
Jeśli już jednak jesteś zdeterminowany walczyć z tą szparką, to osobiście polecałbym ją wypełnić wikolem ( tylko dobrym,sprawdzonym, po wyschnięciu przezroczystym) nałożonym cienko zastruganą wykałaczką.A na koniec lakier bezbarwny.

Z doświadczenia wiem,że uparta walka z tak drobnymi uchybieniami jest w stanie doprowadzićdo jeszcze gorszych efektów, a w skrajności - do zniszczenia modelu...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-02-14 12:12  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

dokładnie. nikt tego nawet nie zauważy jak dojdzie skrzydło. jak bardzo chcesz to tylko delikatnie końcówką igły zrób tam dokładniejszy retusz żeby nic białego nie było. I sprawa załatwiona.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
27-02-14 12:20  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak, wiem, że zasłoni ją oprofilowanie dlatego w tym miejscu chcę zrobić taką próbę.
Wcześniej nigdy żadnych ubytków niczym nie wypełniałem, i chcę tą technikę powoli zacząć w swoich modelach wdrażać.

Tym bardziej jak patrze jakie zbin robi cuda ze swoimi osłonami silników(gdzie praktycznie nie widać miejsc łączeń poszczególnych segmentów) to chciał bym też takie efekty osiągać...

 
27-02-14 12:31  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
kari   

wottek, o ile sam płatowiec (wykonany przez Ciebie) wydaje się w miarę poprawny, o tyle kołpak to jakieś "nieporozumienie". Oczywiście ta uwaga dotyczy raczej autora projektu.

... dla Kalafiora, - proponuję wykonanie kołpaka we własnym zakresie.
----------------------------------------------------------------------

 
28-02-14 13:03  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

MARIUSZ, miałeś rację, rzeźba w kale. Tylko napaskudziłem. Dobrze, że nie będzie tego widać. Sądzę, że żeby w ogóle myśleć o takim wypełnianiu szpar trzeba przed rozpoczęciem prac polakierować arkusze. Inaczej przy szlifowaniu tego kitu można jedynie uszkodzić druk w okolicach naprawy, czy tylko zaszkodzić jeszcze bardziej.
Muszę po prostu zacząć jakiś model przeznaczony na testy i się na nim wyżyć. Mam już nawet kandydata;) Mustangowi daruję życie.

kari, co konkretnie masz na myśli, jego kształt? Moim zdaniem kołpak jest za długi. Zasadniczo zawsze wykonuje je z części dostępnych w wycinance ale potem szlifuje, gładzę, pieszczę i po wszystkim maluje odpowiednim kolorem.

A wracając do prac, wycinaka jak na razie ma u mnie 6+ za spasowanie. Kolejne segmenty kadłuba schodzą się idealnie. Niestety nie obyło się bez katastrofy, farba na paluchu i plama na lewej burcie gotowa. Co się dało usunąłem, ale zdążyło wsiąknąć w papier. Pewnie jakby był polakierowany to mógłbym to usunąć bez śladu. Życie.



Post zmieniony (28-02-14 14:06)

 
28-02-14 14:10  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"rzeźba w kale"...
No, tego nie znałem... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-02-14 15:46  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
kari   

Kalafior, tak, ... konkretnie chodzi mi właśnie o jego kształt, oczywiście ktoś powie, że to nie jest to samo śmigło (jedno cztero, drugie trójłopatowe), ale kołpaki kształtem się w zasadzie nie różnią. ..., a jak to wygląda w modelu WAK każdy chyba widzi. Gdyby ktoś chciał powiedzieć, że się "nie da" go zaprojektować poprawnie to poniższe foto powinno rozwiać wątpliwości (obie fotki z KONRADUSA).




Post zmieniony (28-02-14 15:47)

 
28-02-14 20:29  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Dobrze idzie, a szczeliną się nie martw, zniknie w tłumie :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
04-03-14 08:50  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Prace idą do przodu dość mizernie, ze względu na brak chęci. Wiosny już człowiek oczekuje, znudzenie bierze. Wycinanka też jakoś mnie nie porwała o dziwo.

Ulepiłem w każdym razie kadłub do końca. Bez żadnych przeszkód.
Pytanie tylko do znawców, czy dobrze skleiłem ten hmm..."kanał odpowietrzający?, wylotowy?'



Wręgę ostatniego elementu kadłuba, z wnęką kółka tylnego, wzmocniłem pionowym zastrzałem co by mi nie wylatała całość w czasie klejenia. Powinno to być przewidziane w wycinance mojem zdaniem.



Obudowa silnika bez przeszkód, choć zabrakło trochę precyzji. Lekka rzeźba i brudzenie spodu będzie chyba niezbędne.



A całość wygląda następująco


Post zmieniony (04-03-14 08:51)

 
04-03-14 09:35  Odp: [R]Mustang Mk.I - 309 Dywizjon - WAK 1/2013
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny kadłubik,moze soę przegrzałś ,ale nie marudzimy działamy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024