FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
19-02-14 20:02  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To teraz ja coś wyjaśnię bo chyba ty do końca też nie zrozumiałeś:

Pisząc KSIĄŻKI EKSPLOATACJI POJAZDÓW zrozumiałem to w jeden sposób tak nazywa się lub w inny sposób mówi na dokumentacje techniczną służby czołgowo-samochodwej czytaj od pojazdów gąsienicowych do kołowych będących na wyposażeniu JW w MONie. Mówi się też instrukcje warsztatowe, instrukcje eksploatacji, książki pojazdu itp. itd. Dodając z PRL potwierdziłeś że chodzi o tą dokumentacje, bo są one własnie z tego okresu i większość z nich ma jeszcze czerwony kolor.

Tobie również proponuje nie zwracać uwagi na pseudonim artystyczny i czytać lub interpretować wpisy w inny sposób a przede wszystkich używać troszkę innego tonu w swoich wypowiedziach.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-02-14 20:04  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Myślę, że jakby wyszedł dobry projekt STARa, pomimo że już kolejny na rynku to znajdzie on na pewno nabywców. Tak samo z Warszawą i Syreną czy Bryzą. Nie rozumiem "spalenia tematu". Jak wychodzi niedoróbka to trzeba czekać na coś lepszego, a sam gdybym był projektantem czy wydawcą to nie przejmowałbym się tym, że to już zostało wydane - o ile jest wydane na kiepskim poziomie, a ja mogę to przewyższyć swoim produktem. To już chyba było kilka razy praktykowane w związku z wydaniem modeli tych samych obiektów...

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
19-02-14 20:05  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Super!
Mam prośbę części mniejsze niż 1,5mm sobie darujcie! Błagam!!!! ;-)

Swego czasu we Wrocławiu ogłosiłem ma;ły konkur na wycięcie i wyretuszowanie jednego z elementów w Rosomaku. Miał poniżej 1mm średnicy. Nie było chętnych do nagrody ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
19-02-14 20:08  Odp: [Z] Star 660 GPM.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

A może autor spoglądał na zdjęcia tego pojazdu?
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:DAF_YA-314_truck_at_Haarlem.jpg

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
19-02-14 20:09  Odp: [Z] Star 660 GPM.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szkoda że nikt nie mówi o STARZE 266, bo jak dobrze kojarzę to co jest na rynku to raczej go nawet nie przypomina. MarcinekZ jak zrobisz taki konkurs na najbliższym WSMK zgłaszam swoją osobę i nie musi być nagrody :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-02-14 20:12  Odp: [Z] Star 660 GPM.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

syk666, takiej wiadomości było mi dzisiaj trzeba, bije z niej taka porcja pozytywnej energii że na chwilę obecną nic więcej mi nie potrzeba (chyba wyrzucę kupon na dzisiejszą kumulację w lotku).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
19-02-14 20:52  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Syk666 a jednak można : ))))

Konradoo wpisałem się po MBig-u który wstawił link i do tego co w nim jest pokazane się odniosłem, a tam chyba nie ma pokazanej instrukcji warsztatowej z MON ani książki eksploatacji pojazdów z MON - tak zrozumiałeś jak ja nie odczytałem sarkazmu MBiga - prostowanie takich omyłek na forum może trochę trwać - taki "urok" internetu. W normalnej rozmowie korekta wypowiedzi trwa sekundy.

 
20-02-14 17:10  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Skontaktowałem się z wydawcą i ten element zostanie poprawiony. Model jeszcze nie wydrukowany, więc jak ktoś ma jeszcze jakieś inne merytoryczne uwagi to bardzo proszę zgłaszać na forum lub bezpośrednio do mnie.
Pozdrawiam
Mariusz Kita

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
20-02-14 18:39  Odp: [Z] Star 660 GPM.
Edekyogi 

 

Trudno coś na podstawie tych trzech zdjęć na stronie GPM powiedzieć.
Mnie się w oczy rzucił rant na "feldze" koła analogiczny jak na STAR-266.
W STAR-660 takiego czegoś nie było



Ponadto górna półka obudowy chłodnicy jest pochyła. O ile pamiętam z młodości takie były ale skoro to jet STAR-660M2 - to znaczy z końcówki produkcji - to półka była poziomo. Ale czy tak czy owak korek chłodnicy był "utopiony" w tej obudowie (był na gardzieli wlewu chłodnicy a nie na oblachowaniu).



Post zmieniony (20-02-14 19:02)

 
20-02-14 19:30  Odp: [Z] Star 660 GPM.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Zmiana przedniej części kabiny jest raczej oczywista. Brakuje świateł pozycyjnych na błotniku pod drugim stopniem wejściowym. Kształt przedniej części błotnika też w oryginale jest nieco inny (kąt, długość).
Zacytuję też uwagi kolegi z sąsiedniego forum: "Jeżeli chodzi o Stara 660- to tak na szybcika: wlew paliwa lekko za wysoko( można było zatankować pod tzw." korek",no do połowy korka)przednia osłona chłodnicy nie do końca kompletna( są poduszki gumowe do oparcia szyby, nie ma uchwytów do przytrzymywania szyby). Brak holu sztywnego który powinien być zamocowany po prawej stronie tylnej części ramy od zewnątrz."

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024