FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-02-14 17:19  [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witajcie !

Chciałbym wam zaprezentować Ukończony przeze mnie model samolotu, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Wydawnictwo jak w temacie, autor Paweł Mistewicz. Jest to mój pierwszy samolot po przerwie, ostatni zbudowałem jakieś 18 lat temu ówczesnymi technikami ;). zasadniczo starałem się go wykonać w standardzie, nie dodawałem nic od siebie. Brakuje jeszcze tylko anteny. ale nie mam odpowiedniej żyłki pod ręką, jak takową zdobędę to pojawi się antena. Wycinanka została przed pocięciem pociągnięta Caponem marki Domalux - prosto z puszki, na koniec dwie warstwy połysku Humbrola (ze słoiczka) i na koniec lakier matowy marki TopCoat.
Generalnie jestem średni zadowolony z tego co wyszło. Popełniłem kilka błędów. Pierwszy babol to ostatni segment kadłuba. Nie doczytałem w instrukcji, że ostatni wręg kadłuba (oznaczony jako H) należy wkleić 1mm w głąb elementu (nr 20) w wypadku gdy chcemy rozdzielić usterzenie pionowe. Ja wkleiłem na równo z krawędzią, zalałem od środka SG i musiałem zbudować statecznik pionowy w wersji bez rozdzielonych powierzchni. sporo kłopotów miałem z wykonaniem wiatrochronu. za nic nie chciał mi się spasować z kadłubem, jakbym go nie przymierzył wychodziły szpary.Mogłem zbudować go w wersji otwartej - ale bardziej mi się podobają modele z zamknięta kabiną. Poratowałem się tym, że z zapasu koloru wyciąłem cienkie paseczki , odchudziłem je maksymalnie jak się dało i zamaskowałem nimi łączenia... Ostatni kłopot jaki napotkałem to było przy budowie skrzydeł. Autor nie zaprojektował żadnego punktu odniesienia względem poszycia i szkieletu płata, wiec miałem małe kłopoty z równym ich złożeniem ze sobą. Oba skrzydła mają lekko przesunięte poszycie górne względem dolnego, w związku z czym miałem małe problemy z wklejeniem lotek, co bym nie zrobił gdzieś musiała wyjść szpara. Ja postanowiłem, że będzie ona większa na dole.
Poza tym jest szereg mniejszych niedociągnięć. Na zdjęciach też zauważyłem, że retusz kuleje w kilku miejscach, albo miejscami (Szczególnie owiewka kabiny) przebija błyszczący lakier.
Generalnie model można polecić "na powrót", chociaż sam projekt można by było w kilku miejscach usprawnić.
To chyba tyle. Zapraszam do galerii. Zdjęcia trochę porozjaśniałem w programie graficznym i poprzycinałem.



--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
10-02-14 17:23  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia. Podoba mi się jak go skleiłeś. Czysto i dokładnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-14 19:16  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładne wykonanie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-02-14 19:36  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Czyściutko , podoba mi sie . Szczególnie spód ,cięzko jest nie umazać i czysto skleić spód samolotu w tym kolorze . Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-02-14 20:14  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

To jest karton,gdzie są łączenia segmentów.Super czysto.

--
Taki sobie modelarz :)

 
11-02-14 16:13  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
heljodor 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam
Czyściutko, równiutko, tak trzymać

--
"lepsze jest wrogiem dobrego"
Pozdrawiam heljodor

 
11-02-14 20:57  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam, bardzo ładny :-)
Sam się kiedyś na niego skuszę, choć kleiłem już wersję G-5, która się jakoś bardzo nie różni.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
13-02-14 11:12  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czysto i starannie. Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
13-02-14 11:38  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Powtórzę za Kolegami - ładnie i czysto.
Koła główne-mam wrażenie ,że powinny być leciutko szersze.
Przy kolejnych zdjęciach popracuj nad ostrością.
Ale ogólnie-bardzo fajnie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-02-14 13:22  Odp: [G] Me 109 F-4 Kartonowa Kolekcja
kari   

... dołączam się do gratulacji.
... na uwagę, a nawet uznanie zasługuje wykonanie kołpaka śmigła; świetna robota.
-----------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024