FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-02-14 18:14  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tu macie opis jak ja to robię:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=258363&t=258363&filtr=0&page=1
pozdr.
Marcin

 
09-02-14 19:20  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
Edekyogi 

 

Wszystko fajnie, ale w sumie nie po to jest kalkomania, żeby wycinać coś później po konturach, a w szczególności litery i cyfry.
Po prostu w amatorskich warunkach nie da się zrobić przyzwoitych białych znaków na bezbarwnym tle

 
09-02-14 20:07  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Edekyogi, tak zgadzam się z tobą. Niestety w warunkach domowych chyba nic lepszego nie można stworzyć. Jednak przy skomplikowanych wzorach, w których kolor biały nie jest dominujący i znajduje się gdzieś w środku symbolu, wzoru ten sposób sprawdza się doskonale. Poza tym to tylko opis techniki, którą ja używam i używać będę, a nikt nie musi iść w moje ślady.
pozdr.
Marcin

 
09-02-14 20:46  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Oj da się -drukarki OKI laserowe z serii C711Wt - drukuja na biało :) - w nich stosuje się biały toner
Choć cena samej drukarki to 10 tyś złotych a tonera ponad 700 zł więc trzeba troszke poczekać aż cena tego ustrojstwa spadnie :)
Choć myślę że wiele firm reklamowych już posiada w użytkowaniu te drukarki - trzeba tylko poszukać i zapytać ile będzie kosztować wydrukowanie np A4 - a papier do kalkomani do laserów jest

--

Post zmieniony (09-02-14 20:58)

 
09-02-14 21:18  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Maverick33 wiem, że są takie drukarki. Gdzieś w necie, chyba na ebayu, widziałem taką w przeliczeniu za ok 5 tyś pln. Ale kogo stać na taki sprzęt żeby druknać sobie kilka znaczków na model postawiony w witrynie. Celem tej instrukcji było pokazanie jak radzić sobie w warunkach domowych np z drukarką z biedry za 120 pln, papierem za 9 pln i tuszem zamiennikiem od 10 pln :) Można? Myślę, że tak.
pozdr.
Marcin

Post zmieniony (09-02-14 21:19)

 
10-02-14 00:15  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

marcin2248 czytaj ze zrozumieniem :) - sam wykonywałem już kalki na atramentówce HP1220 - i przyznam ze ma to jedna duza wade - sa dosc grube jak na kalkomanie.
Napisalem ze warto pokrecic sie w firmach reklamowych ktore najpewniej posiadaja juz taki sprzet i za niewielkie drobne mysle ze wydrukuja na dostarczonym papierze to co chcemy.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
10-02-14 08:18  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Maverick33, zrozumiałem o co Ci chodzi. U mnie w mieście jest drukarnia z taką drukarką. Byłem tam i pokazałem czego potrzebuję. Stwierdzili, że im się nie opłaca tego drukować, że po taki wydruku muszą czyścić sprzęt, a jeden arkusz A4 to nie biznes. Nawet nie podali ceny. Więc sam widzisz dlaczego zacząłem szukać domowych sposobów. Twoja kalka była za gruba? Pewne zależy to od papieru. Czy problem polegał w ilości nakładanego tuszu? Ale zawsze można spróbować na laserówce.
pozdr.
Marcin

 
10-02-14 08:41  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wydaje mi się, że spory "za" i "przeciw" nie mają większego sensu. Marcin zrobił swoją metodą np. białe cyfry do schwimmwagena i na fotkach wygląda to fajnie. Jasne że najlepiej jest kupić kalkomanie zrobione przez kogoś na dobrym sprzęcie, ale generalnie oferta jest jednak dosyć skromna. Przykładowo nie ma nie tylko numerów do schwimmwagena ale nie ma także potrzebnego mi do IS-2 białego czołgowego orła (absolutnie zaskakujący brak oferty na rynku!) oraz czołgowych cyfr. NIE MA NICZEGO TAKIEGO W OBECNEJ OFERCIE, wiec co mam niby zrobić?
Kupię zatem arkusz białej kalkomanii, wydrukuję białego orła na kolorowym tle, wydziubię go skalpelem (dużo się dziubie przy wielu innych drobnych częściach i jakoś nikomu to nie przeszkadza) i nakleję jako kalkomanię.

Oczywiście w odpowiedniej chwili najpierw spytam Piterpanzera czy nie ma już czasem w swej ofercie tego, czego szukam, żeby owego dziubania sobie oszczędzić. Do jednostkowych jednakże celów metoda Marcina wydaje się być jedyną, o ile nie ma żadnych gotowców. Marcin, dziękuję!

--

 
10-02-14 08:55  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Akra napisał:

> Przykładowo nie ma nie tylko numerów do schwimmwagena ale nie ma także potrzebnego mi do
> IS-2 białego czołgowego orła (absolutnie zaskakujący brak oferty na rynku!) oraz czołgowych cyfr.
> NIE MA NICZEGO TAKIEGO W OBECNEJ OFERCIE>

Jesteś pewien?

http://sklep.gpm.pl/akcesoria/kalkomanie/1-25?cc_pg=1&cc_sort=position&cc_sort_type=asc&cc_s_0=

--
ŁSM

 
10-02-14 09:04  Odp: [Technika] Jak zrobić własną kalkomanię?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Emes - o qrczę, jak mogłem to przeoczyć???????????? Dzięki!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024