FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-02-14 23:52  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Dziś kolejna aktualizacja. Doszedł kolejny segment. Skleiłem także hamulce aero, które będą montowane w kolejnym segmencie. Nastąpił także ciąg dalszy z pasowaniem segmentów. Tj. chyba już po raz kolejny dało o sobie znać moje niechlujstwo. Dwa razy przymierz i przyklej chyba nie wystarczy. modelarstwo to nie wyścigi. Łączenie poszycia od spodu coś chrzanię. Może coś tam nakleję, albo przeprowadzę ciecie i wyrzeźbię w tamtym miejscu jakiś luk rewizyjny (chyba tak to się nazywa) albo wziernik?? Model jest tak długi, że prawie nie mieści się w kadrze :D.
Fotki:
, , , , , , , .

A to moje narzędzie do tworzenia rurek :D
.

POZDRAWIAM

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
18-02-14 00:24  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Dziś do całości dużo nie przybyło, ale zrobiłem także wiele rzeczy, których raczej nie warto pokazywać jak np: powycinane i poretuszowane elementy, koła (jeszcze nie pomalowane).

Zasadnicza część kadłuba już złożona. Jak zwykle spód tj łączenia segmentów wychodzą fatalnie. W ostatni segment to nawet klinik papierowy musiałem wklejać, bo wylot silnika miałby zły kształt.

Wnęki hamulców areo także zostały wklejone. Niestety to także nie wyszło najlepiej. Będą musiały być w pozycji "poł zamknietej" to niedokładności zostaną zamaskowane.

Wykonałem także kopytko i oszklenie, ale wydaje mi się że będzie do poprawy ponieważ owiewka przybrała dziwny kształt. Jest chyba za wysoka. Zaczyna przypominać owiewkę z Su-22 z MMa. Kopyto wykonane oczywiście, na podst. wycinanki. Na jednym forum widziałem złożonego Su z GPMu i jedyne co mi się nie podobało to była owiewka. Jest za duża.

Dysza wylotowa, to dla mnie zagadka. Jest już tak zmolestowana przez mnie, że nie wiem czy nie będę musiał wykonywać jej na nowo.

A teraz zdjęcia:
, , , , , ,
, , , , , .

POZDRAWIAM

--

Post zmieniony (18-02-14 00:38)

 
20-02-14 13:45  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Nierówna walka trwa. Z niekorzyścią dla mnie oczywiście. Ale zacząłem to i skończę. Wszak to tylko kolejny model "testowy".

Wkleiłem dyszę silnika. Dysza wklejana była na raty, po kawałeczku po fragmencie. Pomalowana, strasznie wymęczona i pognieciona.

.

Dokleiłem także statecznik pionowy. Propozycja montażu podana przez wydawcę była dla mnie mocno nie zrozumiała i trudna. Jakaś dziwna konstrukcja szkieletu statecznika była sugerowana. Jw kleiłem tylko jej dolną część, dającą kształt statecznikowi u podstawy. Do środka wsadziłem dopasowane kawałki tektury. Niestety w trakcie ich kształtowania, odbiły się na powierzchni statecznika. Płetwę przed statecznikiem, wykonałem naklejając elementy wycinanki na brystol. Po sklejeniu i osuszeniu, ręczną szlifierką wyobliłem "czubek" płetwy. tj. jej górną krawędź. Na koniec szlif pomalowałem. Niestety odznacza się inna farba. Walczyłem z godzinę z dobraniem, potem się poddałem.

, , , , .

Po doklejeniu statecznika widoczne szpary.

, .

Poprawiłem także kształt owiewki kabiny. teraz jest do zaakceptowania.

.

Całość:

, , .

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
20-02-14 16:18  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
István 

 

naniosłem malowanie Rosja z only-paper
Autor dziewczyna Alena

 
11-04-14 21:28  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Chiba trochę klapnął na ogon :D

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
11-04-14 22:26  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Długo nic nie pokazywałem. W rzeczywistości model ulega powolnej budowie, ale z braku czasu jakoś tak aktualizacja postępów idzie mozolnie.
Oto co nastąpiło.
Powstały skrzydła. Dwukrotnie. Za pierwszym razem były całkowicie spaprane. Daruję sobie ich pokazywanie, bo naprawdę nie ma czego. Drugi komplet skrzydeł, wyszedł znośnie, choć mają one nieprawidłowy jak dla Su-7 profil. Spasowanie skrzydeł do kadłuba to już mój pomysł. Moim zdaniem cos jest nie tak z tymi skrzydłami. Nie przylegają do kadłuba. Musiałem się ratować wstawkami, z papieru.

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Podwozie także chyba trochę inne niż w oryginale 1:1 ale coś tam udało mi się skołować.

,

Całość:



cdn

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
17-09-14 00:44  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam.
Mała aktualizacja.

Kabina została zamknięta. Nie bez problemów, wręcz na siłę...
, , , , .

Statecznik poziomy zamontowany
, ,
Reszta elementów kadłuba także jest już na swoim miejscu:
, , , , , .

A tak prezentuje się całość:
, .

Model jest dość ciężki. Golenie podwozia się uginają na boki. Jak się nie uda pokonać problemu następny odcinek pod znakiem zapytania, choć domyślam się że już teraz nie ma czego oglądać.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
17-09-14 01:19  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A mnie się podoba! I malowanie - miód. Super.

 
17-09-14 09:07  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Bardzo udany model w ciekawym ubranku, gratuluję ;-)

 
17-09-14 12:22  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

No problem polega na mocowaniu goleni we wnęce podwozia. Ta ciężkiego modelu jeszcze nie robiłem. Myślałem, że zalanie cyjanoakrylem załatwi sprawę. Dotąd to w zupełności wystarczało. Teraz tego akurat nie przewidziałem. A drut jest tak mocny, że prostuję go tylko na imadle, więc nie jest to kwestia drucika.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024