FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-02-14 23:26  [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Dziś ruszamy z relacją Su-7B z GPMu. Okaz w zasadzie przedstawia Su-7BKL gdyż Su-7 używane w Polsce ze spadochronem hamującym u nasady statecznika to wersja BKL. Ja ten model zeskanowałem, w programie GIMP skopiowałem wszystkie części pomijając wypełnienia (więc jeśli w modelu są jakiekolwiek błędy to także będę miał przyjemność z nimi obcować), po czym naniosłem malowanie egipskie z roku 1973 z okresu wojny Jom Kippur. Poza malowaniem w niektórych miejscach takich jak linie podziału, luki techniczne troszkę pobrudziłem model.
Na dzień dobry kilka problemów z długością pasków poszycia. Jak to zwykle bywa nie obyło się bez rzeźbienia. A teraz będziemy oglądać zdjęcia.
, , , , , , , , , , , , .

Dziękuję za uwagę.

Post zmieniony (04-02-14 23:34)

 
05-02-14 07:49  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zboczysław, ja po żydowsku zagadam. Jak ci już oryginał nie potrzebny to stoję pierwszy w kolejce do jego odkupienia;)

No i chętnie popatrzę bo też chcę go dołożyć do kolekcji.
A żebyśmy się nie pokrywali tematami, ja właśnie pracuje nad 23-im z TERPOL-u :P

 
05-02-14 18:03  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

Witam ! Środkowa część kadłuba jest dosyć długa i należy ją wzmocnić dodatkowymi wręgami , których nie ma w modelu.

 
05-02-14 19:06  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Zboczyslaw w jakim programie obrabiasz te wycinanki? Bo efekt jest powalający.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-02-14 20:53  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

W gimp-ie. Też z niego korzystam, bardzo dobry, darmowy program. Prawie jak photoshop:)

 
06-02-14 01:13  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Dziś bez zdjęć, bo i pokazywać nie ma czego. Drobne badziewia z kabiny kleiłem i malowałem. Fotki będą jutro, mam nadzieję, póki mnie wena nie opuści. Wycinanki jak już wspomniałem obrabiam w programie gimp. Ma on bardzo fajne narzędzie do selektywnego kopiowania kolorów. Zaznacza wszystkie piksele o takim samym kolorze. Zatem klikając na kilka ciemnych pikseli w rejonie jakiegokolwiek kawałka linii podziału jakiejś części, zaznaczają się na całym zeskanowanym arkuszu piksele o takim samym kolorze. Następnie kopiuję je, wklejam na czystą warstwę, a przy okazji dodatkowo wszystkie te zaznaczone i skopiowane już piksele na nowej warstwie maluję na czarno. WUALA :D. Mamy skopiowane linie podziału blach, wszystkie części i hulaj dusza co chcesz oczywiście bez kolorowych wypełnień. Im lepszy skan i im lepszy druk modelu pierwowzoru tym lepiej się kopiuje. Metoda ta jednak ma i wadę. W starszych modelach druk był raczej słabej jakości. W obrębie wypełnień części, jest wiele pikseli o kolorze takim samym jak nasze linie podziału. On niestety też się kopiują. Zapewne więc wiele modeli będzie ciężko poprawić z tego właśnie względu. Nie wiem dlaczego kiedyś tak robiono, ale w wielu samolotach jak nie we wszystkich, poszczególne kolory kamuflażu oddzielano czarną kreską. Dziwny zabieg i utrudniający życie. Te linie niestety także się kopiują. Może takie starodawne zabezpieczenia antypirackie :D Trzeba wtedy wybrać narzędzie gumeczkę i jak komuś się chce może oczyścić cały model, z tego co niepotrzebne. A co do mojego malowania, to dziękuję za uznanie. Mi na kartce też się podoba. Choć największy zachwyt to jest na ekranie komputera, później po wydruku (zwłaszcza jak kolory się j...ą) no i podczas klejenia, kiedy kolory zaczynają się nie zgrywać emocje opadają i nastaje frustracja :( Najgorsze jest to, że zapał do klejenia u mnie spada, w momencie wydruku tego modelu. No i później leży na półce przez miesiąc, a ja w tym czasie rysuję coś następnego nie wiedząc po co?? Całe szczęście jest jeszcze bezrobocie. Czas klejenia, czas rozmyślania. To było by chyba tyle.
POZDRAWIAM

Post zmieniony (06-02-14 01:20)

 
06-02-14 08:12  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
indianscout   

SU-7 ... Według praw aerodynamiki ten samolot nie powinien latać , ale radzieccy konstruktorzy nie znali tych praw i dlatego to coś lata .

 
07-02-14 00:50  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Prace nieco posunęły się do przodu. Po raz kolejny dały o sobie znać braki umiejętności. Wyszło znowu kilka "wacków", które zaczynają negatywnie rzutować na model. Kabina wklejona. Trzeba było ją ucinać, gdyż w segment wcześniej za dużo obciążenia włożyłem i śmieci, które miały je tam trzymać. Za radą kolegi Puchacza dorobiłem wręgi, które wkleiłem w środek najdłuższej części. Rurka wyszła niby fajna i zgrabna, jak się patrzy na nią z daleka. Z bliska jest gorzej. Od góry jako tako, ale od spodu masakra. Będę musiał docinać jakieś skrawki i próbować wypełniać ubytki, na styku dwóch segmentów. Poza tym cz.4 była chyba jakaś taka niekształtna w miejscu łączenia się z cz.5 od spodu modelu. W kabinę i wnęce podwozia zaczął bazgrać srebrnym, żelopisem. MA to "imitować" ślady zużycia, eksploatacji, ale nie wygląda to zachęcająco. Jak model spi...oli mi się do reszty, poeksperymentuję na poszyciu. To tyle. Teraz dokumentacja foto.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , .

POZDRAWIAM

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
07-02-14 16:40  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

E tam zaraz stalowych nerwów życzysz. Model prosty i prawie bezproblemowy [sawasana]
pełny relaks.

 
07-02-14 17:01  Odp: [R]SU-7B GPM nr 68
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo obiecujący początek. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024