FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-04-14 18:40  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jakoś to wstępnie poskładałem do kupy, pozostaje uzupełnić wnętrze kabiny detalami i dobudować przednią część kadłuba, oraz te łączenia wyretuszować. Niespecjalnie też przekonuje mnie Capon - odcień poszycia wyglądał lepiej we wcześniejszej wersji, gdy żadnym specyfikiem wycinanka nie była uprzednio traktowana. Zastanawiam się, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby po prostu karton wstępnie zalakierować.

 
06-04-14 20:48  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Chyba jakoś to wygląda, na tych zdjęciach też mam nadzieję, że coś widać... średnio zadowolony jestem z łączeń fragmentów poszycia, w kabinę zainwestowałem, przeszczepiłem, no ale jeszcze się muszę podszkolić w obsłudze idioten-kamery. Później trochę to i owo podreruszuję szarą farbką.



--

 
18-04-14 16:27  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trochę zmaściłem jednak ten model, ale postanowiłem skleić kadłub od początku dokonując transplantacji wnętrza kabiny (poszło bez komplikacji). Tak jak wspomniałem na początku - budując ten model uczę się pewnych nowych technik, tak więc jeszcze raz proszę o wyrozumiałość.

Zamieszczam zdjęcia z obecnego etapu budowy, podgoniłem do momentu, w którym skończyłem z poprzednią wersją tego modelu :D

 
08-05-14 18:34  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Coś tam się dalej robi...

 
11-05-14 16:54  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jedziemy dalej z tym:



--

 
14-05-14 19:35  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Aerodynamika tego samolotu to coś absolutnie pięknego.



--

 
15-05-14 21:26  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

przybyły zastrzały oraz podwozie



--

 
15-05-14 21:55  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Bardzo mi sie podoba twoja praca. Z czego zrobiłeś chłodnicę?

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
15-05-14 22:43  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki! :D Chłodnica to tak: wycięta rama oryginalnej chłodnicy z wycinanki, w środek wklejone paski z kartonu i na wierzch spięte to dwoma rozciągniętymi łącznikami. Wierzch trochę przerobiony (zwężony). Tak więc, bazuje na tej z wycinanki. Wszystko potem pomalowane i z-washowane. :D

 
25-05-14 17:12  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Przybyły: km-y + wiatrochron + rozpórki.
Powstają: koła + górny płat.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024