FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-02-14 13:17  [R/G] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zbliża się rocznica wybuchu Wielkiej Wojny, to i Pfalz D. XII sobie powstaje. Proszę o wyrozumiałość, jako że dopiero uczę się klejenia BCG, klejem PU oraz Pattexa, fotografowania takoż. Wszelkie uwagi mile widziane. W modelu postanowiłem poprawnie uformować przednią część kadłuba (osłona silnika, mam nadzieję że jakoś to wygląda) oraz dodać trochę szpargałów do kabiny, póki co.



Post zmieniony (09-06-14 16:31)

 
04-02-14 13:22  Odp: [Relacja] Pflaz D. XII 1:50 KŚ
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kirasier, uprzejma prosba ze strony administracji dotyczaca wstawiania zdjec, zgodnie z pkt.6 Regulaminu... W skrocie, max. dwa zdjecia 800x600 na post, reszta w formie miniaturek. Nie chce zamykac, czy kasowac swiezo zalozonego watku, wiec prosze o szybka poprawe... W dziale TESTY mozna sobie potrenowac prawidlowe wstawianie fotek, tam tez znajdziesz instrukcje co do wstawiania miniaturek, jesli nie wiesz, jak to zrobic...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-02-14 13:26  Odp: [Relacja] Pflaz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

OK, już to zmieniam. Dzięki.

 
04-02-14 13:43  Odp: [Relacja] Pflaz D. XII 1:50 KŚ
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chciałem tylko dodać, że jeśli wstawisz zdjęcie w pełnym rozmiarze, w którym nazwa pliku zawiera spacje, to może nie być poprawnie wyświetlane. U Ciebie widziałem nazwy ze spacjami.

--

 
04-02-14 14:00  Odp: [Relacja] Pflaz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Teraz chyba wszystko jest OK, włącznie ze spacjami? (O cokolwiek z nimi chodziło) ;D

 
04-02-14 14:05  Odp: [Relacja] Pflaz D. XII 1:50 KŚ
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wszystko w porządku. Pytanie osobiste: czy w stopce z dzisiejszego maila rejestracyjnego są podane adresy Twojej strony i konta na FB?

pzdr,
k.

 
04-02-14 14:11  Odp: [Relacja] Pflaz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Taaaaak, zazwyczaj usuwam stopkę w korespondencji, teraz widać jakoś tam przetrwały ;D

 
10-02-14 15:47  Odp: [Relacja] Pflaz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wreszcie skończyłem z kabiną.

Zdecydowałem się usunąć te zegary z tablicy przyrządów, której w rzeczywistości tam nie było, wyeliminowane zostały też nie mniej śmieszne "laćki-stópki" - położone w oryginale nieco dalej w stosunku do fotela, tak aby pilot nie musiał siedzieć w pozycji embrionalnej. Fotel otrzymał pasy, z lewej strony przybyło jakieś pokrętło oraz regulator chłodnicy plus dwa elementy na burcie, którą jeszcze trochę wycieniowałem; po prawej zegar, pompa oraz jeszcze jeden regulator; przed drążkiem sterowym - przyrząd wskazujący ilość paliwa. Wszystkie te linki sterownicze także ściemniłem.

Wreszcie ostatnia z uwag: nie sposób dotrzeć do informacji (materiał fotograficzny) jednoznacznie rozstrzygającej jakiego koloru było wnętrze kadłuba - egzemplarze muzealne posiadają je pomalowane emalią jasnoszarą, ale... spotkałem się z adnotacjami, że najpewniej nie jest to kolor oryginalny, ergo nie wiadomo, czy tak akurat wnętrza były malowane, czy też pozostawiono kolor sklejki. Oczywiście tych maszyn było na tyle dużo, że istnieje spora doza prawdopodobieństwa, iż pod tym względem akurat się różniły. Tak więc z dwojga możliwych błędów - pomalowanie tego emalią lub stworzenie imitacji drewna - wybrałem tę drugą, jako bardziej efektowną nie ukrywam. Jeszcze wizualnie poprawiłem szerokość przedniej wręgi malując pola, których nie było (na czarno). Chyba jest to do zaakceptowania.

P.S. Sorry za jakość zdjęć, ale nadal przerabiam w praktyce lekcję z fotografowania. Jak zrobię potem lepsze, to najwyżej podmienię. Poniżej dwie sesje.





Post zmieniony (11-02-14 21:54)

 
26-03-14 20:57  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Średnio byłem zadowolony z łączenia ogon - przednia część kadłuba, to i postanowiłem sobie ten kadłub jeszcze raz skleić... proszę wybaczyć jakość zdjęć, za dnia będą lepsze. Nadto chyba też niepotrzebnie skorzystałem z opcji autokorekty. Mam też nadzieję, że jakoś należycie go jednak skleję :D Mam teraz trochę inną koncepcję :D

 
27-03-14 14:44  Odp: [Relacja] Pfalz D. XII 1:50 KŚ
kirasier 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mała aktualizacja - zastanawiam się też, czy lampy mam ustawione prawidłowo w trakcie robienia zdjęć. Kadłub już prawie poskładany :D Natomiast kabinę z bólem serca wymontowałem z poprzedniego. Trochę szkoda było, no ale jeszcze bardziej szkoda było patrzeć na łączenie ze sobą tych dwóch połówek kadłuba.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024