FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-02-14 08:56  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zamiast milionów słoiczków, pojemniczków, puszeczek proponuję mój "patent".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-02-14 09:12  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Drogi Jarku, do mnie ta mowa? Toż ja nie dałbym rady wycelować z właściwym odcieniem - a już na pewno nie potrafiłbym go powtórzyć gdyby przygotowana wcześniej porcja się skończyła. No i - jak dla mnie - Humbrol lepiej kryje i to od razu. Ale doceniam dobrą wolę Waszmości :-)

 
04-02-14 09:46  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Jeżeli chodzi o gąsienice - niech się może wypowiedzą spece od pancerki, ja nie aspiruję do takiego miana - ale szkoły są chyba różne. Najpopularniejszy wydaje się być Gunmetal Humbrol 53 (ja tak robię). Ale niektórzy np. malują na czarno, a potem przecierają "suchym pędzlem" jakąś farba metaliczną, np. chromem.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
04-02-14 09:55  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Stealth - dzięki. Na wszelki wypadek uprzejmie się zapytowywuję: ma ktoś jakieś inne sugestie?

 
05-02-14 18:29  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kruca bomba, mało casu… doszło tylko trochę drobiazgów, oto obecny stan:

,

Dostałem dziś także modelikowe gąsienice. Dzięki nieocenionej Mrówce (dzięki, Beatko!) wiem już jak je pomalować. Ponieważ nie jestem „hitry”, dzielę się Jej przepisem:
„Jeżeli posiadasz w domciu farby akrylowe typu Pactra lub Vallejo, to weź sobie kilka kolorów metalizarów i zmieszaj ze sobą, a na koniec dodaj trochę czarnego koloru. Gęsi będą jak żywe. Jeśli nie masz kilku metalizerów,to weź sobie kolor srebrny, szary i czarny. Kolor dobierz sobie na kawałku papieru, po wyschnięciu”

Przepis brzmi prawie jak kucharski. Najfajniejszy taki przepis widziałem u koleżanki w jej (polskiej) książce kucharskiej z początków XX wieku. Przepis na mięsne danie zaczynał się od słów „Kup dziesięć funtów przedniej wołowiny, ale w uczciwym chrześcijańskim sklepie, a nie u Żyda”. Serio, tak właśnie napisała autorka :-)))))))

,

--

 
09-02-14 11:40  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wstrzymałem retuszowanie, ponieważ postanowiłem zrobić model w barwach polskich. A to oznacza malowanie. Dorobiłem i poprzyklejałem nity tam, gdzie były narysowane. Od razu model nabrał większej plastyczności.



Teraz robię skrzynie, beczki i inne tego typu drobiazgi a potem zabiorę się za podwozie. A potem zakryję niektóre fragmenty wanny (np. wlot do filtrów powietrza czy też wielki otwór po wieżą) i je pomaluję aerografem. Potem ponaklejam gotowe, także pomalowane drobiazgi i pojadę dalej.

Potrzebne mi będą dwa Białe Orły i dwa numery i oczywiście powinna to być kalkomania. Ponieważ można kupić czyste arkusze do kalkomanii, zastanawiam się czy jest tu ktoś, kto robił już własne kalkomanie i mógłby się ze mną tą wiedzą podzielić?

--

 
09-02-14 12:28  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Na tylnej płycie powinny być śruby, a nie nity. Do poprawy!
KLIK
Zreszta jak już będziesz malować warto popatrzeć dokładniej na zdjęcia
Pozdrawiam :)

--

 
09-02-14 13:36  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

JaCKyl - Masz rację, dzięki. Zmienię. Dzięki także za zdjęcia, pomogą mi nanieść wikolem "spawy".

Dopisek: właśnie znalazłem u siebie laserowo wycięte głowy śrub (z Modelika). Za chwilę zacznę odspawywać nity i przykręcać śruby :-)

Post zmieniony (09-02-14 14:04)

 
09-02-14 18:01  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Model świetny i wymagający. Życzę powodzenia.

Co do gąsienic - nie ma lepszych od tych, które można zdobyć dzięki Piterpancerowi :)
Te laserowe i kartonowe to jednak płaskość i półśrodek niestety, idealne są gdzie indziej: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=247582&t=247436#reply_247582

--
pzdr
-----------
ams



 
10-02-14 08:55  Odp: [R] IS-2 Modelik, 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ams - Ja wiem, jak wysokiej klasy są gąsienice Piterpanzera z tworzywa sztucznego (zresztą cała Jego oferta jest świetna), ale znam także ich cenę :-)
Gąsienice Modelika których użyję to jest ich druga generacja, bardziej trójwymiarowa i - co ważne - ponoć załamuje się w miejscach łaczenia ogniw zupelnie jak prawdziwa. Hmmm, w każdym razie tak jest w teorii - sam jestem ciekaw jak wyjdą w rzeczywistości. Co będzie można zobaczyć w mojej relacji.

JaCkyL - melduje posłusznie, że śruby są już na swoich miejscach.

Co do malowania, to zrobię to tak:
- gdy wanna z niektórymi naklejonymi na nią detalami będzie już gotowa zamaskuję niektóre elementy (a także okrągły wlot do przedziału kierowcy) i psiknę szarą podkładową z aerozolu.
- gdy szara wyschnie, aerografem pomaluję wannę na kolor docelowy.

Taką samą metodę zastosowałem przy parowozie Ol-49 i wyszło OK.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024