FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-01-14 22:21  [R] A12 Matilda MkIII z Modelika nr 9/10
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam, ponieważ postanowiłem spróbować szczęścia jako czołgista więc rozpocząłem prace z tym modelem, pomny paru recenzji o różnych problemach z niepasującymi elementami, zaopatrzyłem się w pokaźną ilość szpachlówki ;-)

Jednak jak na razie nie było większych wpadek, do modelu zakupiłem komplet laserowych gąsek i szkielet.

Postanowiłem również model przemalować na prawie taki:

Napisałem "prawie" bo jego kolory w rzeczywistości były inne, i do tego celu zakupiłem kilka farbek celem wykonania podstawowych kolorów tj:
BS 34 Slate, BS 28 Silver Grey oraz BS 61 Light Stone

Post zmieniony (31-01-14 18:25)

 
30-01-14 22:27  Odp: [R] A12 Matilda MkII z Modelika nr 9/10
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Z przyjemnoscia bede sie przygladac :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-01-14 16:37  Odp: [R] A12 Matilda MkII z Modelika nr 9/10
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Pierwsze "kółka", starłem się je lekko ubrudzić metaliczną farbką...ale jeszcze muszę potrenować, nie mogłem natomiast się powstrzymać by nie pomalować części kadłubku aby zobaczyć kamuflaż w akcji ;-).

 
06-02-14 18:28  Odp: [R] A12 Matilda MkIII z Modelika nr 9/10
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dalsze postępy z budowy "ślicznotki" jak to ktoś powiedział, dodałem wahacze oraz koła, doklejony został też element z 'ślizgami". Postanowiłem w końcu zmieszać wszystkie kolory i sprawdzić na modelu jak się prezentują, szczerze myślałem, że wyjdą inne odcienie ale widocznie tak miało być ;-)

 
06-02-14 19:36  Odp: [R] A12 Matilda MkIII z Modelika nr 9/10
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się. Ile warstw farby nałożyłeś ? Bo jeśli kilka to wydaje mi się, że nie szlifowałeś między malowaniami, albo minimalnie zbyt gęstą farbą malowałeś. Widać to leciutko na boku kadłuba. Choć może w realu tego nie widać tak jak na zdjęciach. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-02-14 21:11  Odp: [R] A12 Matilda MkIII z Modelika nr 9/10
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Powiem tak, ponieważ jest to mój pierwszy po 15 latach model czołgu ( jakoś wcześniej wolałem samoloty i okręty ) i w ogóle pierwszy całkowicie malowany to na pewno będą jakieś niedoróbki, generalnie starałem się by kadłub czołgu nie był gładki tylko taki porowaty (stosowałem szpachlówkę i SG ), słabo ale to wyszło. Malowałem dwa razy najpierw gęstszą farbką a później troszkę rozwodnioną.

 
23-02-14 18:33  Odp: [R] A12 Matilda MkIII z Modelika nr 9/10
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam, prace postępują dalej, ale karta mojego aparatu coś odmówiła posłuszeństwa, dlatego wstawię kolejne zdjęcia już wkrótce. Obecnie wykonane są już gąski oraz cały układ jezdny, który zamierzam zamknąć bocznymi pancerzami, jednak przed ich przyklejeniem chciałem model troszkę pobrudzić "kurzem/piaskiem pustynnym" myślałem o kredce pastelowej, troszkę eksperymentowałem ale mam problem z doborem odpowiedniego koloru kredki. Z tego powodu kieruje pytanie braci modelarskiej : Jaki kolor byłby właściwy ? Ewentualnie czym model "zapiaskować" ?

 
23-02-14 20:05  Odp: [R] A12 Matilda MkIII z Modelika nr 9/10
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Jako autor tego modelu bacznie się przyglądam postępowi prac.Bardzo ładnie Ci wychodzi. Ciekawi mnie czy miałeś kłopoty z pasowaniem części, ponieważ inni klejący ten model mieli z tym problemy.
Pozdrawiam i życzę przyjemności z pracy nad modelem

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
23-02-14 20:57  Odp: [R] A12 Matilda MkIII z Modelika nr 9/10
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam, dziękuję za dobre słowo. Powiem tak, czytałem parę relacji (niestety nie ma ich za dużo) i najbardziej obawiałem się spasowania wręg z poszyciem, leserki jednak pasują idealnie, błotniki ciut za duże i musiałem je przyciąć, obniżyć musiałem tez ślizgi (chyba tak się to nazywa) bo nie chciały wejść gąsienice. Wloty powietrza, te z przodu, tez mogły być dodane. Małe problemy miałem z gąskami, teraz już wiem, że powinienem je zaimpregnować bo przy zginaniu ogniw na kołach napędowych łamała się tekturka z których są wykonane.
Generalnie jednak oceniam model jako dobrze zaprojektowany i przyjemny w sklejaniu, co pokaże moja dalsza niezdarna dłubanina to się jeszcze okaże ;-)

 
02-03-14 20:19  Odp: [R] A12 Matilda MkIII z Modelika nr 9/10
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Niestety z karty nici i znaczna cześć zdjęć przepadła, zrobiłem jednak nowe i oto mała aktualizacja pracy:

Powoli testuję zabawę z "kurzeniem" modelu suchą pastelą.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024