FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-01-14 13:43  [R/G] Mig-21 MF GPM 20/2006
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

GALERIA
















I w towarzystwie kolegów.






--------------------------------------------------------------------------------------
RELACJA


Witajcie. Czas na kolejną szachownicę do mojej skromnej kolekcji. Jako, że znalezienie na rynku wtórnym ołówka z fly- model w rozsądnej cenie graniczy z cudem, musiałem wesprzeć się skromniejszym wydaniem z GPM.
Moje pierwsze spostrzeżenie - piękne wydanie, druk na najwyższym poziomie, cieniuteńkie linie obrysu, faktura aluminium błyszcząca, świeci się jak wiadomo co i czemu. Do tego mała ilość części(cztery arkusze), rozsądny poziom detalizacji, wydaje się, że klejenie będzie czystą przyjemnością, mimo kredowego papieru. Do tego retusz który można wykonywać srebrnym markerem, nic więcej do szczęścia nie potrzeba.





Post zmieniony (18-02-14 22:33)

 
23-01-14 14:00  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Podgladam :) Gomix zrobilby niezly biznes na jego wznowieniu. I dziwie sie, ze zadne wydawnictwo zza wschodniej granicy nie pokusilo sie o opracowanie tej maszyny...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-01-14 14:14  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
bradley81 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 2
 

Witam
Tak popieram , może się kiedyś doczekamy na dobrego Mig-a

 
23-01-14 15:01  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No właśnie... tego z Gomixu tylko w kolorze duralu.

 
23-01-14 16:58  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A może Łukasz "Lazarus" Fuczek by się tego podjął ;)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
23-01-14 17:11  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
bradley81 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 2
 

No to by było całkiem, całkiem .

 
23-01-14 18:21  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

No to sobie z chęcią pooglądam :-)
Nie kleiłem go tylko dlatego, że był na kredzie, ale poza tym wycinanka super :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
23-01-14 18:55  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam i odpowiadam na pytanie moderatora, otóż Rosjanie na bazie GPM MiG 21 opracowali MiG 21 R w kamuflażu trójbarwnym i dodatkowym wyposażeniem kabiny oraz z zasobnikiem rozpoznawczym, jest także na bazie GPM opracowany model w barwach byłej NRD, ale wydaje mi się że kto chyba piractwo, modele dostępne były na stronach rosyjskich za friko.

--

 
23-01-14 19:00  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Fajnie się zapowiada. Mam tylko wątpliwości co do oznak przynależności. Widać, że są naklejane, będzie ciężko (o ile w ogóle się da) nakleić to, żeby nie wyglądało jak "ciało obce" na modelu - w końcu to nie kalka jak w przypadku plastików, a i tam trzeba użyć specjalnego preparatu i polakierować, żeby ostatecznie kalkomania "wtopiła się" w powierzchnię. Słabo to widzę, ale na szczęście to tylko szczegół - widząc Twoje doświadczenie, pewnie coś z tym poradzisz :)
Kibicuję wiernie, bo mam sentyment do tego samolotu :)

Post zmieniony (23-01-14 19:03)

 
28-01-14 08:26  Odp: [R] Mig-21 MF GPM 20/2006
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wybaczcie tak huczną zapowiedź a później tydzień ciszy ale jak grom z jasnego nieba spadła na mnie wiadomość o tym, że wzrost wagi mojej wybranki nie jest spowodowany obżarstwem. Także dopiero wczoraj doszedłem do siebie i wróciłem do lepienia;)

origami, na pewno nie wykorzystam tych elementów z wycinanki, kupię kalkomanię i zrobię tak jak to było w F-5E Tiger II z Design.

Majkej, to żałuj, niepotrzebnie mi go sprzedałeś;)

A wracając do relacji:
Pierwsze segmenty gotowe. Wszystko pasuje bardzo ładnie, w jednym miejscy wyszło delikatne przesunięcie w podziale blach.


Mocowanie przedniej goleni podwozia starym sposobem, na gumkę


I kabinka. Retusz farbką do malowania po szkle. Kolor podpasował idealnie. Fotel trochę rozbudowałem w stosunku do wycinanki. Dorobiłem też wajchę której w ogóle wycinanka nie przewidywała, dziwne. W kabinie zrobiło się nieco ciekawiej dzięki temu.




Pozdrawiam i czekam na ewentualne uwagi.


P.S.
Pytanie do znawców. Czy ten numer taktyczny z wycinanki 9115 też służył w Malborku, jak ten na poniższym rzucie?


Post zmieniony (28-01-14 10:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024