FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-03-14 16:19  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Pomału, ale do przodu. Skleiłem pierwsze elementy napędu:




Edit: Wymieniłem zdjęcia na lepiej naświetlone.

Pozdrawiam
Quba

--

Post zmieniony (22-03-14 10:31)

 
19-03-14 08:08  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

fajne fajne... będzie się fajnie komponować w dioramce z "czajnikiem" :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
19-03-14 16:47  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Masz rację. Niestety żaden z posiadanych przeze mnie parowozów nie pasuje epoką do tej tarczy. Będę musiał skleić jakiś nowy :-)

--
Pozdrawiam
Quba

 
29-03-14 10:40  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Dźwignia i cięgło napędzające przesłonę i strzałę:






--
Pozdrawiam
Quba

 
29-03-14 22:38  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Napisałeś,że żaden z Twoich parowozów nie pasuje do tego modelu. Zapomniałeś,że obecnie takie zabytki jeżdżą po Polskich torach i nikt na ich trasie nie zmienia sygnalizatorów z ich epoki. Według mnie samowar nie będzie się kłócił z tą tarczą. A ten Twój ''sygnalizator'' jest GENIALNY. Tylko pozazdrościć cierpliwości.

 
30-03-14 09:56  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Dziękuję :-) Niestety obecnie mam więcej cierpliwości niż czasu na sklejanie modeli :-)

Pisząc, że żaden nie pasuje miałem na myśli to, że takie tarcze z dwiema latarniami przestały być zgodne z przepisami około 1956 roku. Później występowała tylko jedna latarnia (jak się parzy od przodu, to ta po prawej), a komora lustrzana była mocowana pionowo. Jeżeli jakaś przetrwała do dnia dzisiejszego to raczej w tej drugiej postaci.
Natomiast parowozy, które skleiłem nie pasują ponieważ:
- Bn2t i Px4 są wąskotorowe i sklejone w standardzie więc zestawione z waloryzowaną tarczą wyglądały by dziwnie.
- Ty45 wprawdzie nie będzie się "gryzł" z nią jakością wykonania, ale są w nim reflektory nowego typu które montowano od sześćdziesiątego któregoś roku. Poza tym na budce maszynisty namalowałem informację o naprawie z 1982 roku.

Podsumowując lokomotywa powinna być albo niemiecka, albo polska z okresu przed wymianą reflektorów, chyba że ktoś bardziej zorientowany ode mnie wie, czy dostosowywanie istniejących obiektów do zmienianych przepisów mogło trwać do 196? roku.

--
Pozdrawiam
Quba

 
30-03-14 10:32  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to faktycznie nie bardzo. To musiały by być pewnie takie jak Ol-49,Pm-2,Pm-3,Ty-2, Ty-23,Ty-42,albo jakiś niemiecki Kriegslok np 50,52,których polska na pewno trochę przejęła po wojnie. Trudny wybór Cię czeka.

 
30-03-14 14:34  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Sądząc po latach budowy wszystkie parowozy używane w Polsce, z wyjątkiem ostatnich egzemplarzy kilku powojennych serii, miały szansę przejeżdżać obok takiej tarczy. Rzeczywiście wybór jest duży. Ale najpierw muszę skończyć Stara 20, bo znając siebie jeżeli zacznę jeszcze jeden model nie będzie mi się chciało kończyć poprzednich :-)

--
Pozdrawiam
Quba

 
30-03-14 14:54  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To tak jak ze mną. Teraz mam Ursusy,mam już przygotowane materiały do następnego projektu,a na półce czekają dwa Zetory i John Deere na dokończenie. Koszmar.

 
23-06-14 17:24  Odp: [R] Tarcza ostrzegawcza kształtowa trzystawna 1:25 /Repozytorium PKP/
Quba 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

W końcu znalazłem chwilę czasu żeby zaktualizować relację.

Skrzynia napędu:




i jej zawartość:



Zasadniczy element modelu już na swoim miejscu:




Biorąc pod uwagę moje umiejętności ekranowania, pomalowanie tarczy na 4 kolory (licząc szary od tyłu), tak aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, byłoby całkowicie niemożliwe. Dlatego wymyśliłem inny sposób jej wykonania. Najpierw do elementu 1 przykleiłem okrąg z drutu (zamiast części 1a) i wypełniłem wikolem zagłębienia między nimi, tak żeby przekrój miał kształt obróconego "U". Kiedy klej wysechł pomalowałem drut i jego okolicę Humbrolem 85, a tylną stronę na szaro. Następnie wyciąłem zewnętrzny biały pierścień i przykleiłem go na miejsce. Po tym sięgnąłem do szafki "z kraju lat dziecinnych" :-) i znalazłem papier kolorowy w odpowiednim odcieniu pomarańczu. Niestety jest on bardzo cienki i łamliwy przez co widoczny na zdjęciach rezultat uzyskałem dopiero za ósmym razem :-)

Żeby skończyć muszę jeszcze:
- poprawić malowanie całości
- zdobyć gdzieś pomarańczową folię (pozostałe kolory mam)
- dokleić: szybki, tabliczkę z literą, strzałę, imitacje pędni
- skleić: latarnie, wskaźniki

--
Pozdrawiam
Quba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024