FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 16Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
03-10-14 00:46  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
Wojciech Cięciwa   

No właśnie wkleiłem i zostaje spory odstęp między "końcem" łopaty. Z pomiaru wychodzi mi jakieś 150-200 mm


--

Post zmieniony (03-10-14 01:09)

 
03-10-14 15:36  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
Wojciech Cięciwa   

A tu masz moją przyczepę z nałożoną na burtę łopatą saperską o regulaminowej długości 1080mm [43.2mm].
Pasuje?
Mnie się wydaje, że tak.
Tym niemniej nie przypisuję sobie nieomylności.


--

Post zmieniony (03-10-14 15:40)

 
03-10-14 19:05  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Musisz poczekać na moje przeliczenie danych - lecz coraz bardziej nie podobają mi się przeliczenia z WLU - i tam pewne wymiary są podane
-rozstaw osi 2560 mm
-rozstaw kół 1900 mm i to wszystko jest około a nie na pewno
moim pewnikiem jest szerokość samej przyczepy to jest 2410 mm z małą odchyłką w minusie około 20 mm - gdyż ciągnik i przyczepa wyglądają jak by były w jednej płaszczyźnie i z tego wnioskuję że szerokość jest jednakowa - a reszta za moment przeliczę

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
03-10-14 19:32  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
Wojciech Cięciwa   

Nooo ...
Ja przyjąłem 2400mm.

Może się przeniesiemy do osobnego tematu na "ABC Projektowania"?
Tam nie będziemy przeszkadzać nikomu.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-10-14 21:16  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Zasiałeś wątpliwości -i miałeś rację przyczepa może mieć 4380-4230 mm długości w skali 25 to 175,2-169,2 mm przy wcześniejszym wymiarze 142 mm to już sporo - z tego co udało mi się przejrzeć na zdjęciach to odchyłki są spore - i co dalej !

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
03-10-14 21:44  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
Wojciech Cięciwa   

Pozwolisz, że nie skomentuję tego w żaden sposób ? :D

Bo spora część ludzi zacznie poważnie się zastanawiać nad magią Vooo-Doooo.... :D

A co zrobić?
Sam nie mam pojęcia. Odtwarzanie takich pojazdów z kilku tylko zdjęć jest pracą hmmm detektywistyczno-inżynierską?
Ja rozwijam właśnie swoją przyczepę i chyba będę musiał poprawić mocowanie resorów.
Mam nadzieję, że podstawową bryłę uda mi się rozwinąć do końca przyszłego tygodnia. Wtedy też pewnie wystawię to na sieć.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-10-14 01:51  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Panowie, tak na luzie. Był jakiś standard łopaty wz, 32 ???
Bo jak nie, to dla mnie, kowalska robota metalowej części tego ustrojstwa, mogła byc wymiarowo powtarzalna, w jakimś stopniu, w tamtych latach, ale sam sztyl... pewnie jak wojsko zamówiło, to przyszła partia podobnych wymiarowo, ale jak się jakiś złamał, to pewnie nie było współczesnej procedury zamówień...
Mogli dorobic, tam gdzie akurat byli, a tam były akurat o 10 cm krótsze, to co powiedzieli, nie no, takich nie bierzemy ??? Procedura nie pozwala ???



Porównajcie jeszcze, szerokośc i miejsce zaokrąglenia "elementu zbierającego" owego ustrojstwa :-)

--

Post zmieniony (04-10-14 02:02)

 
04-10-14 02:10  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
Wojciech Cięciwa   

A czy my się spinamy ? :)

I tak, w wojsku II RP elementy powtarzalne były faktycznie _powtarzalne_.
Co nie zmienia faktu, że każdy zauważy co innego. I właśnie po to się dzielimy uwagami tutaj - na forum. Żeby wybrać najlepsze rozwiązanie i spróbować rozwiązać problem.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
04-10-14 07:54  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Sądzić należy, że żadnego wzoru (wz. 32) łopaty w WP II RP nie było. Zamawiano u wytwórcy takie jakie on produkował. Chociaż.... był np. regulaminowy wzór (średnica, grubość, ilość dziurek o takiej to a takiej średnicy) guzików do kalesonów jak i innych.
PS - na forum "Odkrywca" jest dyskusja i zdjęcia łopat saperskich i innych ze zdjęciami używanych w WP

 
04-10-14 12:54  Odp: [R] Moździerz 220 mm wz.32 skala 1:25
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Sas, chodziło mi o to że, ja tak tylko na luzie włączyłem sie do rozmowy :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 16Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024