FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-04-13 10:20  Odp: [R] R.M.S. Titanic Fly Model 153, czyli długa relacja ze zmagań z legendą...
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Thnx za wpisy. Z takim wsparciem to ten model powinien się sam skleić ;) Art- światełek raczej nie mam zamiaru montować. Już raz ktoś to chciał zrobić, ale relacja zaginęła w czeluściach forum... Mam zamiar za to przykombinować z innym bajerem, zobaczę co się da z tym pomysłem zrobić... Powinno Was zwalić z nóg :D Z drugiej strony racja- ciekawe co się dzieje z tymi wszystkimi relacjami... Mam nadzieję mój egzemplarz dokończyć. Alski- na szczęście nie kupiłem tego MM-a. Przeglądałem go w jakimś "empajku" czy innym "Inmedyjo". Co do
Relancji:
to dziś tylko kilka słów teorii. W tym tygodniu dłużej siedzę w pracy, więc nie mam sił na nic. Ale w weekend prace ruszą. Żmudne wycinanie wręgów rufowych. Na szkielecie mam wręgi 2 mm, teraz jeszcze każdą po 2 egzemplarze o grubości 1 mm. Zostaną potem na krawędziach przycięte o 1 mm, czyli na grubość tekturki na podposzycie. Wklejone z obu stron wręgi głównej utworzą podstawę pod te właśnie podposzycie. Troszkę się sfrajerzyłem, mogłem je pokleić przed montażem szkieletora, teraz będzie troszke trudniej, ale chciałem mieć coś w 3D na start relacji w rocznicę. ;) Pozdrawiam. Następne foty chyba w niedzielę.

Post zmieniony (18-04-13 11:26)

 
18-04-13 21:22  Odp: [R] R.M.S. Titanic Fly Model 153, czyli długa relacja ze zmagań z legendą...
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Cześć Vansen. Oczywiście będę śledził Twoje zmagania z budową bo też jestem miłośnikiem Titanica. Na wstępie mam tylko małą uwagę. Nie jestem przekonany czy Twoja koncepcja budowy szkieletu pozwoli uniknąć zwichrowania. Ponieważ ten etap mam dawno za sobą, to muszę powiedzieć , że według mnie szkielet jest zaprojektowany bardzo dobrze. W zasadzie poskładany na sucho już trzyma się kupy i nie ma tendencji do skręcania. Dodatkowo planujesz podposzycie a to w efekcie powoduje powstanie konstrukcji skorupowej , która jest naprawdę sztywna . Mój kadłub pomimo że ma już trzy lata i przebywa w zmiennych warunkach ( wilgotność ) zachowuje się niezmiennie pod wzgl. kształtu. Nie mniej jednak będę śledził z uwagą budowę w/g Twojego pomysłu. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to służę pomocą w miarę swojej wiedzy i doświadczenia.
Z Poważaniem
Koszałek

 
05-01-14 20:20  Odp: [R] R.M.S. Titanic Fly Model 153, czyli długa relacja ze zmagań z legendą...
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.
Dawno tu nic nie wklejałem Ogólnie rzecz biorąc to w mojej tzw. "rodzinie" dzieje się dużo niezbyt dobrych rzeczy, więc i atmosfera i możliwości klejenia są mocno takie sobie. Ale ostatnio udało mi się kilka rzeczy pociągnąć dalej. Udało się zrobić część podwodną z dodatkową wodnicą, segment rufowy i zalążek segmentu śródokręcia.
Wręgi:

mają w zasadzie ponad 4 mm. 2 mm zasadniczej wręgi i dwie dokładki, przesunięte o milimetr, by uzyskać schodek ułatwiający montaż podposzycia.
Podłużnica została zamontowana w wodnicy na wpusty:

Wręgi oczywiście rozcięte i doklejane połówkami do wodnicy i podłużnicy. Dość znaczna szerokość wręgi daje mi sporą powierzchnię klejenia. Zależy mi na tym, bo wydaje mi się, że to jeszcze bardziej usztywni konstrukcję szkieletu. Nie stać mnie na wywalanie kolejnego Titka z powodu zwichrowania kadłuba.
Całość samego "dna" wygląda tak:

A tu przymiarka z sekcja rufową i wstępne elementy pozostałych sekcji:

To tyle, jeśli chodzi o model. Fotosikowi chyba podziękuję za współpracę. Próbowałem dziś na "Papermodels" pociągnąć relację dalej, ale mi nie wyświetlało fotek, ani we wpisie, ani w podglądzie. Nawet potem nie udało mi się przez chwilę ich usunąć z fotosika. Zarejestrowałem się więc na Photobucket. Tu mi chyba nic nie zniknie. Trzymajcie się. Mam nadzieję, że będę mógł częściej sobie podłubać w kartonie i częściej się z Wami tym dzielić.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024