FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-01-14 23:58  [Technika] Caponowanie kredy
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Witam i mam pytanie dot. pokrycia caponem kredowego P-38J LIGHTNING z wydawnictwa ze Stegny. Zaszkodzi czy nie zaszkodzi?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
05-01-14 00:06  Odp: Caponowanie kredy
FloggerB   

Ja eksperymentowałem z lakierowaniem modelu na kredzie (MiG-21 z GPM)
Po wyschnięciu lakieru - pękał on przy formowaniu elementów kadłuba - model skleiłem ale chciałbym dowiedzieć się o doświadczeniach innych.....

Post zmieniony (05-01-14 00:13)

 
05-01-14 00:06  Odp: Caponowanie kredy
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czy nie możesz go " przełożyć " na porządny karton ???

 
05-01-14 00:09  [technika] Caponowanie kredy
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Właśnie byłem dzisiaj w ,,porządnym'' ksero etc. i po zerknięciu na wydanie odpowiedziano że zamiast srebrnego wyjdzie szary więc efekt chyba będzie nieciekawy

--

Post zmieniony (05-01-14 00:25)

 
05-01-14 00:34  Odp: Caponowanie kredy
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To zrób coś takiego : wykorzystaj samoprzylepną aluminiową folię - taśmę i zrób pokrycie części
z aluminium. Lub ewentualnie pomaluj. Srebrny Humbrol jest diskonały.

 
05-01-14 00:35  Odp: Caponowanie kredy
FloggerB   

THEO - robiłeś coś takiego ?

 
05-01-14 00:41  Odp: Caponowanie kredy
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Nie próbowałem nigdy tej metody i nie miałem okazji widzieć modelu pokrytego taką folią...Poza tym tracimy piękny druk podziału blach itd.

--
PABLOS

 
05-01-14 00:50  Odp: Caponowanie kredy
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Szlak już przetarty:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=213860&t=213860&filtr=0

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=15967&postdays=0&postorder=asc&highlight=pzl&start=10

A co do tematu wątku: capon rozpuści nadruk na kredzie. Zwykły, olejny (np. Humbrol) albo jakiś akryl nie zniszczy, jednak powierzchnia nie będzie już tak metaliczna tylko zszarzeje.

--

Post zmieniony (05-01-14 00:51)

 
05-01-14 00:57  Odp: Caponowanie kredy
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Lakier Humbrola posiadam ,więc jak piszesz Kroolo psiknąć na kredę można...

--
PABLOS

 
05-01-14 01:08  Odp: Caponowanie kredy
FloggerB   

No przetarty szlak ......w pustym gadaniu bez finalnych efektów........źarty i wpuszczanie innych w maliny.
Kroolo - ja malowałem MiG-a jakimś sprayem. Druku nie rozpuszczał ale też srebrnego druku nie matowił ani na szary nie zmieniał ale to pękanie przy kształtowaniu dyskwalifikuje taką impregnację kredy......gdybym kleił model drukowany na kredzie to nie impregnowałbym go tylko wzmocnił podklejając części papierem lub kartonem

Post zmieniony (05-01-14 01:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024