FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
03-01-14 14:02  [R/G] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

GALERIA







I w towarzystwie mniejszych kolegów ze stajni:



A tak miął wyglądać;)




RELACJA



Witam.

Prawie trzydzieści lat temu Pan Grabowski wydał na łamach MM swój pierwszy projekt, czyli tegoż właśnie MIG-a. Niestety, zgodnie z ówczesnym stanem naszej gospodarki druk i jakość papieru wołały o pomstę do nieba. Projekt oczywiście kreślony ręcznie, jest mocno uproszczony. Postanowiłem go poprawić na tyle na ile posiadam umiejętności. Potem rzecz jasna wydrukować i skleić. Na początek ta relacja ograniczy się do pokazania tego co jak na razie udało mi się przerysować. Na dzień dzisiejszy powoli kończę, zostało mi tylko kilka części a potem idzie do druku. Dorobię też kabinkę zapożyczoną od MIG-29 z Design. Części nie dorabiałem żadnych dodatkowych, niektóre jedynie poprawiłem i zmodyfikowałem ich kształty, całość ogranicza się raczej do nowego malowania, od podstaw.

Tak to wyglądało


A tak będzie wyglądać jak niedługo skończę


Opierałem się na tym rysunku


Przy wydruku całość zostanie powiększona do formatu odpowiadającego skali 1:33 bo pierwotnie model był zaprojektowany w 1:48 z tego co wyczytałem w internecie.

Na arkuszach będzie brakować podwozia, nie zamierzam go wykonywać, na jego przerobienie jestem za cienki, a to które przewidywała wycinanka jest... no właśnie, po prostu jest.

Że MIG-a chciałem mieć to go sobie muszę zrobić.

Czekam na ewentualne uwagi i próby podłamania;)

Post zmieniony (22-01-14 10:00)

 
03-01-14 14:11  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...bo w roku wydania modelu szczegóły podwozia samolotu były bardziej tajne,niż bryła ogólna ;-)
Bardzo jestem ciekaw tego "vintage"modelu.
Trzymam kciuki za postępy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-01-14 14:15  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Potwierdzam, karton, grafika, druk - wszystko woła o pomstę do nieba. Wiem, bo mam, jeden z moich synów kiedyś zabrał się za niego i odłożył. Tak leży do dzisiaj pocięty. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-01-14 14:48  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Bodek   

Ej tam, ej tam. Skleiłem go kiedyś i wcale nie był taki zły. Nawet go chyba mam gdzieś na strychu u rodziców (o ile myszy go nie zjadły).

 
03-01-14 14:52  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciekaw jestem bardzo, jak sobie poradzisz ze sklejeniem modelu. Pamiętam, że zacząłem
go kleić i bardzo szybko dałem sobie spokój. Segmenty kadłuba nie pasowały , wręgi też.
O jakości kartonu nie wspomnę, szkoda czasu..

MiG-25 nie ma szczęścia do dobrego opracowania. Chyba się nie pomylę, ale nie ma na rynku dobrego,
kartonowego modelu w skali 1/33 . Samolot dalej czeka, a przecież są dobre materiały do wykorzystania
przy opracowaniu kartoniaka.

Powodzenia !

 
03-01-14 15:21  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
kari   

Kalafior, ta próbka Twoich możliwości zapowiada się całkiem nieźle. ... oby tak dalej :-)
---------------
... to nie pierwszy raz jak poszczególni modelarze "przerabiają" (przemalowują) z powodzeniem wszelkiej maści (różnych wydawnictw) modele kartonowe z ubiegłej epoki.
... szkoda tylko, że same Wydawnictwa nie pójdą tą drogą i same nie pokuszą się o wznowienia co bardziej wartościowych i ciekawych (swoich) wcześniej wydanych modeli (w innych malowaniach, kamuflażach, wersjach, typach, itd).

... dzisiejsza szeroko pojęta technika i poligrafia miałaby szerokie pole do popisu, a także czym pochwalić w tej dziedzinie. ... trochę chęci, sprawne ręce i coś więcej :-).
------------
noooooo. to teraz wystarczy tylko czekać na ... "rewitalizowane" kartonówki.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
03-01-14 15:30  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Hobby model tak robi, Miga-15 wydało w kilku wersjach, zmieniając tylko malowanie. Ale to chyba wyjątek.

A myślałem, że ze mnie zakpicie.

 
03-01-14 16:00  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
FloggerB   

Mam złe wspomnienia ze sklejaniem tego modelu......
Chętnie ujrzę jak sobie poradziłeś jeśli nie użyjesz kilograma szpachli przed malowaniem :-)

 
03-01-14 16:04  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nikt nie zakpi , kto cho raz próbował , prubuję tak przerobić Orlika , to ciężka i żmudna praca.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-01-14 21:54  Odp: [R] Mig-25 MM 1/1985 reaktywacja
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A moim zdaniem wystarczyło nabyć model MiGa-25 z HM, który jest i w skali 1/33 i jak na swoje lata to wygląda bardzo dobrze. Zresztą jeżeli ktoś chce obrazy Piccasa przerabiać we własnym zakresie na obrazy da Vinci, to jego wybór. ;) Tutaj relacja z budowy, choć jeszcze nie skończona. MiG-25

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024