FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
14-02-14 23:15  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Potrzeba matką wynalazków" i udogodnień w klejeniu modeli :) Jedną ingerencją w wycinankę ułatwiłeś sobie sklejanie i to dość mocno. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-02-14 23:41  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
jak ja tęsknię za porządną instrukcją i rysunkami... Poszycie skrzydeł składa się z kilku fragmentów, które, złożone razem muszą się wpasować w pozostawiony w kadłubie otwór. Muszą się spasować ze szkieletem skrzydeł ale również wnękami na podwozie (złożone z kilku części, dość niewygodne klejenie). Ponieważ po przymierzeniu "na sucho" trzeba było zrobić lekkie korekty pocieniłem przednią wręgę w kadłubie jak i sklejkę w szkielecie skrzydeł. Postanowiłem przykleić wnęki podwozia do dolnego poszycia i powiększyć dość "ciasne" otwory na wnęki w szkielecie, żeby można to było w trakcie przyklejania lekko skorygować.



Na szczęście dolny fragment poszycia pasuje prawie idealnie na długość otworu w kadłubie. Teraz lekka niepewność pozostaje z dopasowaniem górnego poszycia (znowu z kilku fragmentów) do szkieletu skrzydeł...



Mam nadzieję, że będzie OK, bo o ile instrukcja pozostawia wiele do życzenia, to spasowanie części (powtarzam się) jest naprawdę spoko...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
18-02-14 23:46  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Aaaa... miałem tak często nie pisać, ale cieszy, jak kolejne elementy do siebie pasują. Dlatego kilka nowych fotek.
Przykleiłem dolne poszycie do szkieletu (trochę go przy tym maltretując, szczególnie w okolicy wnęk podwozia), po czym cały mecz Bayer-Paris SG spędziłem na dłubaniu wnęk na klapy. Przymierzyłem wszystko "na sucho" i tak się ucieszyłem, że części pasują, że postanowiłem to pokazać. Tyle na dzisiaj...



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-02-14 21:44  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cześć,
kolejny etap prac, który dał mi mocno "popalić"... Nie wiem czy Wam również tak się zdarza, że pewne modele, zastosowane w nich rozwiązania nie "siedzą", nie "czujecie" ich ? Ja mam tak z tym Ławoczkinem. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale generalnie bardziej jest to chęć dokończenia pracy niż jakaś satysfakcja z klejenia. Pewnie wpływ ma to sposób zaprojektowania szczegółów (końcówki płatów skrzydeł kształtowane m.in. z paseczków szerokości 0,5 mm). Podtrzymuję, że model jest bardzo spasowany, ale...
Rozpocząłem i zakończyłem oklejanie płatów skrzydeł:



Z premedytacją nie pokazuję zbliżeń, szczególnie końcówek płatów, ale jak ktoś się przyjrzy na jednym ze zdjęć to widać, że są mocno "wymęczone"...
A presto...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
23-02-14 20:10  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Przyznam szczerze, iż oglądając pierwszy raz model w 2D wydawał mi się (i nadal tak jest) za bardzo zdetalizowany. Chodzi głównie o ilość drobnych elementów, o których wspominałeś, duża część z nich jest jak dla mnie, nie możliwa do wycięcia i sklejenia. Wydaje mi się, że autor modelu zrobił bardzo dokładny projekt, ale nie wziął pod uwagę tego, że nie każdy element musi być w modelu papierowym już umieszczony ze względu na swój rozmiar.
Tak jak pisałeś, nie ma w modelu elementów do wykonania we własnym zakresie takich jak np druty. Podobnie jak konstrukcja koła, z którą w takiej formie pierwszy raz się spotkałem (standardowo sklejone ze sobą krążki, ale oklejone ponacinanym paskiem, a nie szlifowane). Wszystko to na pewno ładnie wyglądało w projekcie, ale przy klejeniu modelu może, i chyba tak jest, sprawiać problemy.

Cierpliwie obserwuję i kibicuję. Model wychodzi bardzo ładnie.

Pozdrawiam

 
23-02-14 20:27  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ciekawe rozwiązanie szkieletu płata, ale nie zgrała się oklejka .Pięknie kleisz,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-02-14 23:22  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

MPaweł: też mam takie wrażenie, że autor baaardzo optymistycznie ocenił możliwości kartonu. Jestem pewien, że znajdą się Mistrzowie, którzy poradzą sobie z wszystkimi drobniutkimi "niuansami", mnie jednak wiele z nich sprawia problem. Jeżeli masz wycinankę, to co powiesz o celowniku w kabinie ? Albo zwijane z kartonu popychacze w motorku ?
marek1: oj, wiele rzeczy można zrobić lepiej, może ktoś z CK podejmie się porządnego wykonania ? Pomijając dość specyficzny sposób projektowania, to części są naprawdę dobrze spasowane...
Dzięki za opinie,
Pozdrawiam,
Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-02-14 23:21  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
dzisiaj krótko i bez użalania się. Skrzydła doklejone (nie ma jeszcze oklejek na styku z kadłubem), doszedł ten "bąbel" przed kabiną oraz osłony rur wylotowych spalin z silnika...



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-03-14 23:46  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
znowu mała, ale jednak - aktualizacja. Dodałem oprofilowanie kadłub-skrzydło oraz elementy kończące płat skrzydła przy kadłubie (są to odrębne dwa "kliny", które przymocowane są w rzeczywistości do klap rewizyjnych silnika)...



Trochę wymęczyłem ster kierunku, przy pomocy szablonu widocznego na pierwszej fotce, żeby "dać mu trochę przestrzeni". Wyszło chyba jako-tako, na żywo lepiej wygląda niż na fotkach, wiadomo...



Na pierwszym i ostatnim zdjęciu widoczny kolejny "bąbel" przy kabinie. Może jutro znów coś się uda ulepić...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-03-14 22:31  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
niedziela była OK. Znalazłem trochę czasu na rower i na klejenie. Podobnie jak ster kierunku uplastyczniłem stery wysokości oraz lotki płatów głównych...



Te pierwsze przykleiłem, a te drugie na razie trzymają się bez kleju. I zaczyna to wyglądać jak samolot ! Bardzo mi się podoba ten kontrastowy ster kierunku (w rzeczywistości lepiej niż na fotkach)...



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024