FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-01-14 11:13  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Bardzo efektowna robota - sledze dalej. Dwigatiel sie zacny szykuje! Bedzie go jakos widac?

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
06-01-14 21:09  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
ponieważ silnik jest rzeczywiście mocno rozbudowany (teraz męczę się nad kolektorami spalin) będzie widoczny przez uchylone klapy boczne. Z przodu niewiele dałoby się zobaczyć z racji niedużej różnicy średnic osłony i kołpaka oraz żaluzji regulującej chłodzenie motorka.
Ale "wolne" właściwie skończyło się i teraz kolejne wpisy będą o wiele rzadziej...

Pozdrawiam,
Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-01-14 23:22  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam po kilku dniach.
Wstawiam niewielką aktualizację, żeby przekonać samego siebie, że coś się dzieje...
Praca posuwa się do przodu, ale wolno. Raz, że mniej czasu, a dwa, że dużo męczącego dłubania przy drobnych częściach.
Kontynuuję silnik plus kolektory - masa drobnych fragmentów, każdy inny, trzeba dopasować pod odpowiednimi kątami, a niestety zdjęcia "montażowe" są bardzo nieprecyzyjne. Do tego autor nie pofatygował się, żeby te różne kształki "zgrać" ze sobą np. białą linią biegnącą wzdłuż kolektora. Powoduje to, że "zabawa" jest przednia... A dodam, że każdy cylinder będzie podłączony do kolektora osobną kształtką.



Dla poprawy samopoczucia dokleiłem ogon i statecznik pionowy. Jest też goleń kółka ogonowego z tym, że jej połowa jest skutecznie schowana między poszyciem i dwiema wręgami.



Mam nadzieję przez weekend coś tam dokleić...

Pozdrawiam,
Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-02-14 21:25  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam po dłuuugiej przerwie spowodowanej lekkim zniechęceniem i (chyba) zmęczeniem modelem. Rozbrat z Ła-5 zaowocował jednym robotem i jednym psem, mam nadzieję, że wystarczy na powrót weny...
Doszło niewiele, ale model jest pracochłonny. Poza tym autor zaproponował kilka dziwnych, moim zdaniem, rozwiązań. Przykładem niech będą końcówki stateczników doklejone z dwóch oddzielnych trójkątów, a przecież można było je spokojnie wyoblić razem z głównym płatem. Na dodatek trzeba było zamienić prawe na lewe, bo "za Chiny" nie pasowały do końcówek stateczników. Ale generalnie jest "coś" w wycinance, co ciągnie mnie do przodu...



Nie znalazłem na arkuszach części będących "zamknięciem" stateczników poziomych i pionowego, zostają tam gołe wręgi, trzeba to będzie wykonanć samemu bo stery tego nie przykryją w całości.
No i walczę z silnikiem. Niestety, nie starcza umiejętności. Pocieszam się tym, że jak go kompletnie spartolę, to po prostu nie wykonam otwartych klap osłony i silnika i... nic nie będzie widać. Obaczym...



A, i jeszcze jedno: numeracja części jest taka trochę nie do końca logiczna.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-02-14 22:20  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Podziwiam. Dobra robota. Muszę ostrzec Cię przed rozwarstwiającym się kartonem z tego wydawnictwa. Po pewnym czasie może być zonk. Sam to przerabiałem przy modelu BTR 60 PB. Powrut po ok rocznej przerwie w budowie ścioł mnie z nóg, trzeba było trochę popodklejać.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

'powrut" , "ścioł"...Błagam...!
MARIUSZ

 
09-02-14 00:00  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
znów potrzebowałem trochę czasu, żeby móc coś nowego pokazać. Długie odstępy między aktualizacjami wynikają nie tylko z braku czasu, ale również z trudności jakie piętrzy wycinanka. Nie tyle same elementy, ale sposób ich opisania i "pokazania" na rysunkach montażowych. Powiem tylko tyle, że niektóre części w ogóle nie są opisane i pokazane w instrukcji. Tyle samo czasu co klejenie zajmuje myślenie w jaki sposób to połączyć...
Zrezygnowałem z kolektorów po drugiej stronie silnika (będzie tylko kolektor zbiorczy wylotowy). Jeżeli zdecyduję się na pokazanie silnika to tylko pod jedną klapą tam, gdzie kolektory są.
Ostatni "rzut oka" na komorę z silnikiem przed przyklejeniem osłony wirnika śmigła. Widoczny na drugiej focie "nos" silnika będzie w całości zakryty wirnikiem i żaluzją. Oś wirnika z rurki mosiężnej o średnicy 2 mm - jeszcze jest możliwość wykonania śmigła na łożyskach...



i już po operacji połączenia. Wychodzi jak wychodzi, umiejętności starcza tylko na taki efekt, ale zawziąłem się i doprowadzę model do końca. Przynajmniej jest takie silne postanowienie...



Dopiero po obejrzeniu fotek zauważyłem, że "czarny" i "czarny" to nie to samo. Szczęśliwie w realu różnica jest prawie niewidoczna

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-02-14 11:18  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Wychodzi jak wychodzi," - bardzo fajnie wychodzi :) Podoba mi się.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-02-14 22:54  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Dzisiaj tylko mała zmiana "malowania"...



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
12-02-14 23:24  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
dzisiaj tylko trzy fotki "robocze". O ile do tej pory narzekałem na instrukcję i rysunki, to teraz do tego dochodzi duży zonk w postaci wydrukowanej w innej skali głównej wzdłużnej wręgi skrzydeł. Jest ona o ok. 10% za duża. Trzeba to będzie przeskalować, bo ona trzyma całe ustrojstwo. Wręgi też zaprojektowane optymistycznie, nie wiem czy one mają kształtować poszycie, czy poszycie ma je trzymać w całości... Żeby sobie trochę poprawić humor wkleiłem dawno przygotowane: drążek sterowy oraz uchwyty karabinów...



Pozdrawiam,
Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-02-14 22:59  Odp: [R] Ła-5 (Лa-5) - Bumażnoje Modelirowanie nr 86 (1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
ponieważ ten za długi dźwigar nie dawał mi spokoju postanowiłem szybko się z tym rozprawić. Zmniejszyłem wydruk o 10% i wyszło coś takiego, co sprawia wrażenie pasującego do siebie. Minimalnymi rozbieżnościami chyba nie muszę się przejmować, jak będzie potrzeba szkielet trochę podszlifuję...



Jeszcze bardziej ucieszyłem się, kiedy przymierzyłem szkielet skrzydła do wnęki w kadłubie i okazało się, że wszystko pasuje ! Kapitalny moment, kiedy nic nie trzeba wciskać, niczego docinać, poszerzać... Super. Podobne wrażenia miałem przy sklejaniu szkieletu Tomahawka z AH. Mam tylko nadzieję, że ten przerabiany szkielet nie sprawi mi kłopotu przy oklejaniu poszyciem...



Od jutra wnęki podwozia i przymiarki poszycia. Zaczyna to wszystko nabierać kształtu.

--

Post zmieniony (14-02-14 23:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024