FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-12-13 14:31  [R/G] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,

Ruszam z nową relacją ,choć nad modelem pracuje już mniej/więcej od dwóch miesiecy. Plan był taki żeby skleić jakiś niszczyciel naszej marynarki wojennej Wicher/Burza lub Grom/Błyskotka. Zacząłem od przeglądania forum,lecz niestety modele tychże okretów jakoś mnie nieprzekonały. Swoją drogą dziwne to, że mamy ogrom floty IJN i Kriegsmarine opracowanych na wysokim poziomie ,a porządnie opracowanego,zdetalizowanego polskiego przedwojennego niszczyciela albo np. Gryfa do tej pory nie ma....dziwne to.Zajrzałem więc do szuflady z modelami ,a tam leżał spokojnie Jaguar, taki prawie Wicher,sporo większy, tyle że francuz.Nie znalazłem relacji tego modelu na żadnym z forów ,będe zatem przecierał szlaki.Model trudny ,chyba najbardziej zdetalizowany jaki kleiłem do tej pory ,baaardzo dużo drobnicy, ale za to wszystko pasuje idealnie.Nadbudówka dziobowa nie jest skończona i stoi na kadłubie luzem.Na rufie i dziobie zostało do zrobienia troszkę drutologi,ale to przykleję razem z relinigiem. Postaram się relacje w miarę regularnie uzupełniać. Zapraszam do komentowania i oglądanie zdjęć.



--

Post zmieniony (29-08-14 14:20)

 
20-12-13 15:44  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zapowiada sie ładnie. Napewno bedę sledził każdą aktualizację relacji. Powodzenia w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-12-13 17:22  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ależ wyszedł po zewnętrznej:) I bardzo dobrze.

Niby detali ma, ale od siebie i tak zdaje się coś dodajesz, sądząc po detalach na drzwiach.

Łańcuch robiony czy kupny? Jak robiony, to szacun. Jak kupny, to... dobry wybór:). Pozwolę sobie też na jedną subiektywną uwagę - spróbuj kiedyś może nie robić bulajów z tego drutu. Jakoś to jednak dziwnie, zwłaszcza na tym kamuflażu, wygląda. Zbyt to masywne, zbyt wystające i zbyt święcące. Chyba.

I jedna uwaga do fotek - są tacy do których to nigdy nie trafi, ale u Ciebie chyba może być inaczej, a poza tym lubię Twoje relacje, więc poproszę w imieniu swoim i oglądających - zdjęcia róbmy nie pod światło, tylko "ze światłem" i tło dajmy jednolite. Zdjęcia od razu zyskają i przyjemniej się je w takim przypadku ogląda. A oglądać zamierzam nadal.

Fajna nadbudówka rufowa. Dałbyś jej więcej fotek. Może w następnym odcinku:).


Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
20-12-13 17:53  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dzięki takim relacjom mam ochotę wrócić do klejenia w standardzie. Fajnie wychodzi.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
21-12-13 04:15  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajn ytemat relacji. Przyglądałem się bacznie "franuzom" i jeden właśnie jedzie z reniferami do mnie :-)
Cieszy że coraz więcej przeciwwagi dla IJN i Krigsfloty :-). (chociaz o tej drugiej się więcej mówi niż klei)
Projekty Jaguara I Kersanita wyglądają naprawdę obiecująco w 2D a to co robisz potwierdza moje spostrzeżenia.
Rzeczywiści takie prace jak Twoja zachęcają do klejenia w standardzie i w 200 etce.
pzdr

 
21-12-13 08:52  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie Ci wychodzi.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-12-13 09:09  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki za miłe słowa ,działają na mnie mobilizująco :)
Mariaszek, dopiero po Twoim wpisie przypomniałem sobie że tez masz francuza na koncie :) Staram sie co nie co uplastycznić od siebie (drzwi,włazy, jakies kratki itp.) Łańcuch niestety nie mój (GPM) ,bulaje również kupne, ale tak sobie myślę, może dam rade je jeszcze pomalować,na pewno w kolorze kamuflarzu wyglądały by bardziej realistycznie....spróbuje.
Co do fotek ,no faktycznie, przyznaje, słabo wyszły, poczekam na troche słońca za oknem i popstrykam przy naturalnym świetle i na jednolitym tle.

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
18-01-14 11:26  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam w kolejnej odsłonie :) Dzięki za wcześniejsze komentarze.
Większość białych pól na pokładzie już zapełniona. Bulaje pomalałem zgodnie z kolorem kamuflarzu,wygląda to lepiej. Kupiłem blaszki dedykowane do tego modelu (np. greting na nadbudówce,drabinki).Doszły kominy,wyrzutnie torpedowe i nadbudówka dziobowa jest już kompletna.Sklejalność w dalszym ciągu bezproblemowa.



--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
18-01-14 14:55  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ale masz tempo sklejania. I co ważne wcale nie cierpi na tym dokładnoćś. Podoba mi się to co dotychczas skleiłeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-01-14 22:26  Odp: [R] WAK 12/2009 francuski niszczyciel Jaguar 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Pięknie kleisz ten okręt :) aż sam nabrałem na niego ochoty w moich modelarskich planach :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024