FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
03-10-16 19:56  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Halogen, nie bardzo rozumiem Twoją krucjatę bulajową i pouczanie u mnie, a w tamtych reacjach i innych jej nie uprawiałeś. Pokazałem jak wyglądają w AR prawdziwe bulaje, czy uważasz, że moja wersja ale pomalowana będzie odbiegać od tego? W Tico zamierzam robić je właśnie pomalowane w technice tak jak to robię teraz, czy uważasz, że taka wersja będzie błędna?

Czy uważasz że Koledzy robią w swoich modelach bulaje zgodne? Może i u nich coś wskażesz? Spytam przekornie: czy jesteś pewien i masz przekonywujące materiały że nawet moja wersja AR jest błędna? Jeśli napisałeś, żę jest zła to musisz wiedzieć coś więcej prawda? Pokażesz jak mam tutaj te bulaje wykonać? A może pokażesz Kolegom jak to mają robić, może inni są także w błędzie według Twojej wiedzy? Teraz w AR i Wgtn bulaje wyglądają mniej więcej tak jak u Kemota, Arta i innych, może Kolegom też dasz podobne rady jak tutaj?

PS. bulaje w AR cd, wyspa, co Ty na to?






--

Post zmieniony (04-10-16 08:23)

 
04-10-16 19:25  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przepraszam Sven, ale o co tobie właściwie chodzi, że zachowujesz się w stylu " a u was biją Murzynów " ? Relacja Kemota to rok 2004, czyli 12 lat temu, relacja Arta to 2010 rok, czyli 6 lat temu, a twoja relacja z budowy AR jest tu i teraz i dlatego jest mój wpis, a co w nim chodzi jasno wyjaśniłem na samym początku.
Wbrew temu co napisałeś nie prowadzę, żadnej bulajowej krucjaty, zachowałem się podobnie jak ty w wielu relacjach tak tu jak i na innym forum - poczytaj sobie swoje wypowiedzi, a zobaczysz, że również pytasz się o różne rzeczy, sugerujesz rozwiązania i nikt ci nie pisze, że prowadzisz jakieś krucjaty.
Możesz jeszcze pokazać wiele zdjęć nadbudówek, czy burt okrętów, ale ja patrząc na twoje dwa modele okrętów dalej będę widział zwinięty w kółeczko drut miedziany udający mosiężny bulaj i niepomalowane okapniki z takiego samego drutu.
Nie ma co dalej dyskutować - kończ AR i wracaj do Tico, bo to już jest model którego jeszcze nikt nie skleił na forum, a jest wart sklejenia, a po za tym wydaje mi się ,że nie ma tam aż tylu bul... bul... bul ; )))))))

 
04-10-16 19:46  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Szkoda, że tych zwiniętych drucików nie widzisz u innych, ale mniejsza z tym. Wgtn zaczęty 10 lat temu. To jak to się robiło 12, 10 czy 6 lat temu dopiero w kwestii bulajów zaczęło się zmieniać od niedawna. Każdy kombinuje inaczej niż jak kiedyś tylko te gołe zwinięte druciki jakich wiele w relacjach na forum. Więc pytam jak uważasz, jak je trzeba robić? Może Koledzy, którzy też tak robili zmienią to pod wpływem tego co sugerujesz?

Co do reszty możemy sobie pogadać i powyjaśniać na priv bo to schodzi na boczne tory. Powiem tylko, że jeśli coś wrzucam to gdy komuś to jest do czegoś potrzebne i nikogo na nic nie nawracam, decyzja należy do modelarza. Wiele materiałów wysłałem bezinteresownie na priv i powstało dzięki temu kilka modeli i jedna monografia 3D.

Odpowiedz mi lepiej na pytanie: jak mam te bulaje wykonać? Materiały zapodałem.

Oprócz Tico jst jeszcze Helena i coś co na prawdę jeszcze nie było, ale miejsca i czasu brak na kolejne rozpoczęcie, dlatego chcę najpierw skończyć to co rozpoczęte.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
04-10-16 22:20  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Janusz, co się produkujesz, dla mnie jak ktoś z lewej strony ma tylko nick, nie jest warty dyskusji no chyba że znasz osobiście i wiesz z kim rozmawiasz.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-10-16 14:32  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeszcze w kwestii Washingtona, bulaje bliźniaczej NC:





Masz rację Adam, wracam do klejenia.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-10-16 20:35  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tymczasem udało się dopasować kolejne galeryjki. Z rufową platformą p-lot musiałem się sporo wciąć w pokład, bo bez tego wisiała w powietrzu.










--

Post zmieniony (06-10-16 20:41)

 
13-10-16 12:34  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trochę się czepiacie bez sensu tych bulajów.
Mnie o wiele bardziej martwi kształt kadłuba - jakiś taki dziwnie pofałdowany jest na dziobie?
Wracając do owych nieszczęsnych bulajów vel iluminatorów to po pierwsze nie demonizujcie ich tak bardzo że będą zdradzać okręt w nocy - to nie farba świecąca w nocy ani jakieś ledy. No pomyślcie z jakiej odległości jest widzialny odblask takiej niewielkiej powierzchni mosiądzu? To nie lustro.
Druga rzecz - na jaki okres jest opracowany model? Może Akra nam odpowie?
Bo wg. mnie to będzie 1938/39 a wtedy jeszcze mogli nie malować bulajów.
Co o tym świadczy ano to że na burcie nie ma kabla demagnetyzacyjnego który zamontowali w 1940 (?).

Zdjęcie poniżej jest datowane na lipiec 1940.



A na tym zdjęciu widać bulaje na HMS "Ark Royal" obok pontonów.


--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
13-10-16 13:30  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Janisz, tak mi wyszło, bo z jednej strony trzeba było dokleić oklejkę na dziobie do węższego pokładu dziobowego a z drugiej wyżej przy pokładzie było szerzej, więc powstało po obu stronach kadłuba na dziobie takie tąpnięcie pośrodku burty wynikające z tego. Żeby tego nie było trzebaby zrobić szerszy, nowy pokład dziobowy, czyli przeprojektować to na nowo. Zrobiłem co mogłem, ciężko się to wszystko dopasowuje do rozjechanego szkieletu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
13-10-16 14:11  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Janisz, nie wiem jakiego okresu dotyczyły "plany", które miałem. Piszę "plany" w cudzysłowie, bo - jak pisałem w MM - była to wielka płachta chyba gdzieś 1,5 x 1 m z dwoma rzutami, wręgami i kilku bardzo ogólnie narysowanymi elementami. Bardzo pomogły mi zdjęcia "Arka" w posiadanych przeze mnie książkach - bez tego model nadawałby się do "Misia" :-)

No ale to był rok 1990 i nawet takie rysunki były wtedy rewelacją czego dowodem jest, że model sprzedał się błyskawicznie. Dzisiaj nikt by na ów "plan" nawet nie splunął.

 
13-10-16 20:48  Odp: [R] HMS Ark Royal, 1:300, MM 7-8-9/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mniejsza z tym, lecimy dalej. Wreszcie udało mi się zamknąć kadłub ze wszystkimi tymi galeryjkami, które wchodzą do jego środka.











--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024